Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Adam F

Adam F - foto poster

Adam F
Adam Fenton sa za posledných päťnásť rokov vypracoval na jedného z najrešpektovanejších a najžiadanjších umelcov UK scény. Ako svetoznámy producent, medzinárodný DJ, vokalista, majiteľ nahrávacej spoločnosti a vydavateľstva, či dokonca ako herec – Adam do

Biografia

Zdroj: Special Place 04 - 12.2.2010

V priebehu 90tich rokov ho zasiahla vlna junglu a drumandbassu. Začal produkovať pod menom Adam F a získal si okamžitý rešpekt hneď, ako vyšli dnes už klasické tracky Metropolis (Metalheadz), F-Jam (F-Jams), Brand New Funk (V) a samozrejme Circles (Section 5). Jeho album Colours, ktorý podpísal pre label Positiva, mu vyniesol cenu MOBO (Music of Black Origin) za najlepší album roku 1997.

Adamov Djský kalendár dostal zabrať a naplnil sa hraniami v tých najvychytenejších kluboch a na najväčších festivaloch po celom svete. Dokonca dostal svoju vlastnú rádio show na Londýnskom Kiss FM. Ale ani toto všetko mu nestačilo – jeho ambície siahali ešte vyššie. A prišiel výlet do USA...

Adam sa v roku 2000, vyzbrojený  svojimi networking skills a nápadmi, vybral za veľkú mláku, aby začal pracovať na svojom ďaľšom veľkom projekte. Čoskoro uzrel svetlo sveta album Kaos: The Anti Accoustic Warfare, na ktorom hosťovali hviezdy ako Redman, LL Cool J, Guru, Noreaga, MOP, Beenie Man, či De La Soul. Adam bol schopný vrátiť sa k Hip-Hopu, no zároveň ukázal svetu, že producenti tanečnej hudby vedia byť verzatilní a nemusia sa striktne držať len jedného žánru. Za toto svoje úsilie získal od NME cenu pre No 1 UK Hip Hop producenta a umiestnil sa aj v ich Top 5 Svetových  Producentov. Jeho kolaborácia s Redmanom (Wu Tang Clan) na Smash Sumthin ho vyniesla do prvej päťky UK single rebríčka a vybudovala vzťah, ku ktorému sa Adam ešte neskôr vráti.

Jeho profil a kredit, vylepšený Adamovými úspešnými aktivitami, mu priniesol ďaľšie kolaborácie s umelcami ako David Bowie, Busta Rhymes, Missy Elliot, či dokonca Pet Shop Boys. Šiel až tak ďaleko, že zložil hudbu pre kasový trhák “Ali G in Da House”. V roku 2003 sa vrátil k junglu a spolu s Djom Freshom zakladá label Breakbeat Kaos.

Základné informácie

DJ pseudo:
Adam F
Pravé meno:

Adam Fenton

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/adamfenton
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Special Place 04 – Slovak Drum and Bass Awards edition

Klub, dátum:
Výstavisko (ex Dopler club), 12.2.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Adam F