Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Encyklopédia DJs

Zahraniční DJs

Adam Beyer

Adam BeyerAdam Beyer je švédsky techno producent a DJ. Je zakladateľom labelov Drumcode Records, Code Red Recordings, Truesoul Records a Mad Eye Recordings. Je jeden z mnoha švédskych techno umelcov, ktorí sa objavili behom 90. rokov, podobne ako Cari Lekebusch, Jo

Adam F

Adam FAdam Fenton sa za posledných päťnásť rokov vypracoval na jedného z najrešpektovanejších a najžiadanjších umelcov UK scény. Ako svetoznámy producent, medzinárodný DJ, vokalista, majiteľ nahrávacej spoločnosti a vydavateľstva, či dokonca ako herec – Adam do

AEPH

AEPHDnB producent a dj pochádzajúci z Talianska, žijúci v Londýne.

Agent Orange

Agent OrangeUnderground techno - house DJ a producent z Nemecka.

Alex Calver

Alex CalverSkutočne fenomenálny DJ a jeden z najlepších techno producentov na svete, anglická hardtechno špička a No.1 remixer vo svojej triede – sir ALEX CALVER.

Alex Deep

Alex DeepRumunský DJ a producent, ktorý preferuje deep a house music.

Andy C

Andy CĎalšia dnb "špecialitka" z Anglicka. Momentálne najuzávanejší DJ a producent na svete vôbec!

Anile

Anile22-ročný mladík z anglického Kentu blízko Londýna si momentálne za meno píše značky Deep Soul Music a Cylon.

Ant TC 1

Ant TC 1DJ a producent z Anglického Leeds-u.

Anton Pieete

Anton PieeteTento šikovný producent má na konte momentálne najpredávanejšiu techno/techhouse platňu vo svete (Anton Pieete & Bart Skils – Handsome).

DJ Aphrodite

AphroditeBritský producent a DJ Aphrodite vstoupil na scénu již před dvaceti lety, kdy se svým kolegou Mickey Finnem založili vydavatelství Urban Takeover.

Arkus P.

Arkus P.Jeden z najuznávanejších hardtechno DJ-ov a producentov z Nemecka.

DJ Audio

AudioAnglický drum&bass producent

DJ Axiom

AxiomAxiomove hudobné a producentské začiatky boli poznačené najmä vplyvom ambientu a experimentalu až do roku 2005, kedy sa zoznámil s Optivom (Cause 4 Concern), ktorý ho prizval k spolupráci...

BCee

BCeeNikto sa producentom ani djom nenarodil, ale musel sa ním stať. Niekto začne v detstve hrať na hudobný nástroj, čo je veľmi dobrým začiatkom, aj keď to tak vtedy ešte nevníma. Steve Jeffery na žiadny hudobný nástroj nehral, ale poznal hudobnú teóriu, číta

DJ Big Bud

Big Bud Robin O´Reilly, známejší pod menom Big Bud, je hudobný producent, DJ a šéf label-u Soundtrax Records.

Blame

BlameDJ a producent, ktorý svoje dosky vydáva na takých labeloch ako 720 Degrees,Charge Recordings či Moving Shadow.

Body&Soul

Body&SoulExperimentovanie s rôznymi žánrami im pomáhalo nachádzať zvuk, čo len trochu odlišný od bežného Drum & Bassu. Táto dvojica sa stala známou pre svoje nesmierne všestranný a nebývalý sound, ktorý uchvacuje čoraz viac fanúšikov.

Bop

BopMicrofunk alebo minimalistický drum&bass... je to ešte vôbec drum&bass?

DJ Break

BreakCharlie Bierman aka Break nadobudol lásku k breakbeatu netypicky cez jazz a funk. Od mladosti sa učil hrať na klavír a v 14-tich sa dostal ku gramofónom.

Brian Sanhaji

Brian SanhajiJeho live act sety bývají vždy naprostou zárukou vynikající podívané a hlavně „poslouchané“.

Butch

ButchÚspešný producent a dj vydávajúci na značkách Trapez , Area Remote, A.F.U, Great Stuff, bouq.

Calyx

CalyxKeď sa vysloví pseudonym „CALYX”, iste zbystrí nejeden fanúšik zlomenej hudby. Tento chlapík z južného Londýna totiž vie, ako na „to“. Tento chlapík, vlastným menom Larry Cons, však nebol vždy len dnb producentom.

Carl Cox

Carl CoxCarl Cox je asi najťažšie pracujujúci Dj v jeho „obore“. Nie však pre jeho osobnosť Dj, ale preto, že preukázal talent ako producent, umelec, remixer, radio Dj, biznismen a veľvyslanec pre dance music.

DJ Cause 4 Concern

Cause 4 ConcernŽe každá akcia má svoju reakciu je známy fakt. Pre Optiva, Stuarta, Tobbieho a Marka je tou akciou drum and bass a ich reakcia je neprehliadnuteľná. Tvorivá partia sa spojila na začiatku roku 1999, keď všetci pracovali pre vinylovú distribučnú spoločnosť.

CLARITY

CLARITYtalentovany dnb producent z Anglicka

Clodagh

ClodaghJejí hudební styl se pohybuje od funky tech housu po pumping techno. Má také ráda D’n’B a německý minimal sound. V podstatě má ráda veškerou hudbu, která ji rozhýbe.

Collabs 3000

Collabs 3000Speedy J, Chris Liebing. Obě jména navždy poznamenala elektronickou scénu. Speedy J jako přední představitel holandského techna s osmnáctiletým renomé tvůrce nestárnoucích megahitů. Showman, specializující se na techno či industrial live-acty. Uznávaný ně

Concord Dawn

Concord DawnZoskupenie CONCORD DAWN pozostáva z dvojice zanietených hudobníkov Matta Harveya (aka Matty C) a Evana Shorta (aka Kiljoy).

Corvin Dalek

Corvin DalekJeden z mála Djov, producentov a remixerov východného bloku, ktorý sa medzinárodne preslávil v elektronickej tanečnej hudbe.

COUNTERSTRIKE

COUNTERSTRIKEDvojica dnb producentov z Juhoafrickej republiky.

Cristian Varela

Cristian VarelaCharizmatický španielský techno DJ a producent - Cristian Varela.

Culture Shock

Culture Shock Anglický iluzionista Culture Shock a jeho čary spôsobili ozajstný šok v manéžach po celom svete...

Chaab

ChaabMladý a charizmatický DJ z Maďarska..

DJ Chase and Status

Chase and StatusProducentské duo z „elity“ svetového drum&bassu.

DJ Chris.SU

Chris.SUChris.SU svoju záľubu v hudbe našiel už vo svojich siedmich rokoch, hltal nielen hudobnú teóriu, ale ovládol aj niekoľko hudobných nástrojov.

DJ Chriss

ChrissChriss posledných 15 rokov prežil za gramcami a v štúdiu. Príroda k nemu bola milosrdná. Nadelila mu obrovské nadanie, pilnosť a vďaka svojej húževnatosti sa z neho stal jeden z najlepších house a progressive DJov Maďarska.

Chrissy Murderbot

Chrissy MurderbotChrissy Murderbot je DJ a producent z Chicaga.

Christian Smith

Christian SmithChristian Smith sa narodil v Štokholme, ale väčšinu svojej mladosti strávil vo Frankfurte nad Mohanom, čo zohralo nečakanú úlohu pri určovaní jeho hudobného vkusu.

D.A.V.E. The Drummer

D.A.V.E. The DrummerMeno D.A.V.E. The Drummer je dnes synonymom kvalitného britského acid soundu. Dlhodobý člen známej free party skupiny nazvanej The Stay Up Forever Collective, sa stal významnou osobnosťou, ktorá sa podieľa na vývoji novodobého techna.

DJ D.I.S

D.I.SNemec, ktorý vo svojich setoch preferuje jungle a dub.

DJ D.Kay

D.KayKeďže sa narodil a vyrastal vo Viedni, nie je sa čo čudovať, že vírus zvaný drum & bass ho dostal už v puberte.

Da Hool

Da HoolLegendárny Nemecký top dj a producent Da Hool je ikonou svetovej techno, progressive, klubovej a electro scény. Da Hool je jedným zo zakladateľov nemeckého open-air festivalu Loveparade.

Daft Punk

Daft PunkDaft Punk sa stali hlavnými interpretmi na rôznych hudobných podujatiach a festivaloch.

Dan Deacon

Dan DeaconDan Deacon Dan sa narodil a vyrastal na predmestí Long Island v New Yorku. Dan vyštudoval Babylon High School v roku 1999, neskôr študoval na konzervatóriu v Štátnej univerzite v NY, kde okrem svojho sólového pôsobenia pôsobil vo viacerých kapelách.

DJ Daniel aka. DEE.DJ

Daniel aka. DEE.DJDJ a producent zo Srbska.

DJ Danny Byrd

Danny ByrdPrvé pokusy s tvorením a následným nahrávaním hudby si vyskúšal v malom školskom štúdiu, kde si spúšťal Cubase na Atari. Po tom ako pribehol zo školy, zobral do rúk svoje lacné klávesy Casio a začal nápady pretvárať do tónov...

Dariush Gee

Dariush GeeHard-techno kanonáda z Poľska!

DC Breaks

DC BreaksDJ Samurai a DJ Kryptik povstali z temných hlbín Edinburghského podzemia a vytvorili jednu z najprogresívnejších dvojíc na svetovej drumandbassovej scéne.

Dead Voices On Air

Dead Voices On AirMark Spybey začal svoju hudobnú kariéru na severo-výhode Anglicka s post industrialnym zoskupením Zoviet France.

DJ Dia.chro.na

Dia.chro.naDia.chro.na je pôvodom poľský techno projekt zameraný na produkciu trackov a livesetov, ktorých zvuk je pre tento projekt charakteristický (hútny a atmosferický).

Dubfire

DubfirePatrí do hudobného zoskupenia, ktoré si hovorí Deep Dish.

Dusty Kid

Dusty KidTalianský producent hrajúci sa s mašinkami, vydavajúci skvelé platne a remixy, symbol aktuálneho tech electra..

DJ Elton D.

Elton D.Brazílsky techFunky dj a producent.

DJ Enei

EneiDJ a producent z ďalekého St. Petersburgu.

ERB N DUB

ERB N DUBDnb producent z Londýna.

DJ Exorcist

ExorcistBalasz Kovacs, dj a producent vo svete hudby známejší ako Exorcist pochádza z maďarského mesta Balassagyarmat .

Fairmont

FairmontFairmont aka Jake Fairley z Kanady je producent a live-actor prezentujúci deep dance sound..

DJ Felipe

FelipeDJ a producent z Rakúska.

Felix Kröecher

Felix Kröecher DJ roku 2007 a 2008 podľa ankety nemeckého časopisu Raveline, človek, ktorí už niekoľkokrát v Českej republike vystupoval...Dámy a páni Felix Kroecher je speť v ČR.

Flight

FlightObčianskym menom Natalie Wright bola s hudbou spojná už od útleho veku. Formovali ju rôzne druhy hudobných žánrov, teda nielen jungle scéna a parties. Esenciami boli aj aj Pop, Reggae, House, Hip Hop, či Soul.

Fourward

FourwardRakúske kvarteto Fourward sa začalo naplno venovať produkcii začiatkom roku 2007. Páni sa poznali už dlhšiu dobu a spájala ich láska a vášeň k drum and bassu.

Frank Kvitta

Frank KvittaTento extrovertný hard-techno DJ sa narodil v roku 1981 v meste Langen, v Nemecku.

DJ Fresh

FreshDan Stein začal svoje hudobné misie v útlom veku 19. rokov , ked sa v roku 1998 stal jedným z frontmenov drum‘n‘bassovej formácie Bad Company.

Furlonge

FurlongeFurlonge je mladý chalan a ako to u drum and bassových producentov nebýva výnimkou, pochádza z Londýna.

Gayle San

Gayle SanTechno DJ-ka a producentka z ďalekého Singapuru, ktorá ovláda hru na dvoch CD players s dvoma gramofónmi.

Goldie

GoldieOd graffiti po drum adn bass. Angličan Goldie je bezpochyby borec.

Goose

GooseGoose sú synonymom pre dance-rockovú kapelu. Ich hudbu si obľúbili nielen europský fanúšikovia, ale aj producenti veľkých hracích hitov, filmových spotov a televíznych seriálov.

DJ Gorje Hewek

Gorje HewekPredstaviteľ kvalitného moskovského minimal/deep house & techno i-net rádia Deepmix.

Green Velvet

Green VelvetGreen Velvet, vlastním jménem Alan Curtis Jones, pochází z Chicaga a je jednou z největších osobností udávajících směr současné elektronické hudby.

DJ Greg Packer

Greg PackerGreg Packer začal s Dj-ingom v roku 1989 vo veku 17 rokov, krátko po emigrácii z Anglicka do západnej Austrálie.

DJ Gregor Tresher

Gregor TresherNajlepší nemecký producent a dj.

DJ Gridlok

GridlokEšte keď Ryan Powell nebýval Gridlokom a nemasakroval partypeople svojim surovým drum and bassom, cvičil doma stupnice na husle. Ale nebol to žiadny slušný chlapček, zo školského orchestra ho vyrazili, pretože pil učiteľom krv. "Vždy som bol rebel," pozna

DJ Grooverider

GrooveriderDrum and bassový DJ Grooverider je jedným z velikánov, ktorý sa upísal svetu ako priekopník ešte začiatkom 90tých rokov.

Gui Boratto

Gui BorattoMelodické techno z Brazílie najvýraznejšie zastupuje producent (nie DJ) Gui Boratto

DJ Ian Void

Ian VoidIan Void sa na techno scéne pohybuje už viac ako 13 rokov.

Implex

ImplexPo drum&bassových chodníčkoch kráča už 15 rokov. Jeho meno je spájané so značkami ako Fokuz, Med School, či Viper. Má rád atmosferický drum&bass, ale nevyhýba sa ani prudko tanečným trackom.

Insideinfo

InsideinfoPo internete vraj o ňom koluje kopa výmyslov a nepravdivých rečí. Jedna vec je však pravdivá! Zo štúdia Paula Bondyho aka Insideinfo vychádza hudba, ktorá je jednou z technicky najpokročilejších a najsilnejších, akú kedy ľudia počuli (pozn.: toto tvrdenie

DJ Instra:mental

Instra:mentalInstra:mental: „Sústredíme sa na to, čo robíme a nesnažíme sa myslieť na to, čo je práve teraz ‘in’. Vytvárame elektronickú hudbu a veľmi si to užívame.“

Interpol

Interpol Interpol není veľkým pojmom len vo svete odhaľovania zločinu, ale tiež vo svete “gitaroviek”.

DJ Izhevski

IzhevskiPredstaviteľ kvalitného moskovského minimal/deep house & techno i-net rádia Deepmix.

Jade

JadeJade na scénu zaútočil po prvý krát v roku 2004 pod vlajkou Black Sun Empire a dal tak všetkým jasný signál, že svojho postavenia na drum and bassovom výslní sa len tak nevzdá.

Janski Beeeats

Janski BeeeatsZa projektom Janski Beeeats stojí hudobník a ilustrátor Jansé, tvorca komixu o chlapcovi menom Janski, ktorý je infikovaný záhadným vírusom.

Jazzanova

JazzanovaDžez sa v deväťdesiatych rokoch spojil s elektronikou a vznikol nový džez, tanečný nu jazz. Už nie v duchu raveových diskoték, ale ako príjemná a tanečná hudba, ktorá si berie z elektroniky, starého džezu, funku, cinematic či etno skladieb.

DJ Jeff Amadeus

Jeff AmadeusTechnika tohoto DJe je do značné míry ovlivněna hip hopem, což znamená, že Vás čeká opravdu precizní show. Osobnost, která svým energickým vystupováním a vstřícnou komunikací s publikem konkuruje samotnému DJi Rushovi.

Jeff Milligan

Jeff MilliganKanadský skvost na elektronickej scéne.

DJ Jenna G

Jenna GEnergia, charizma, sexappeal a prirodzený talent - to všetko zosobňuje Jenna G z Manchesteru. Hlas, ktorý si prisvojili labele ako: Hospital, RAM, Bingo beats, Liquid V, Ninja Tune, Metallheadz, Soul:R, CIA, Innerground, Valve a mnoho ďaľších.

DJ Jeroen Liebregts

Jeroen LiebregtsJe techno DJ a producent z holandského Rotterdamu a tiež spoluvlastník labelu Audio Assault a ARMS records.

DJ Jim Rivers

Jim RiversAnglicky mladík, ktorý si medzi časom vydobyl renomé nielen vďaka svojmu nespornému talentu, vlastnému labelu Misfit, ale aj titulom ktoré obleteli svet.

Joel Mull

Joel MullZnáma švédska "techno duša".

Joseph Capriati

Joseph CapriatiCapriati je klasa. Klasický house bol štýl, ktorým začínal v roku 1999 a s ktorým prebrázdil všetky tanečné kluby južného Talianska. Sprevádzal množstvo svetových DJs a neskôr plynule prešiel na techno.

Justice

JusticeJustice Je francúzske elektronické duo pozostávajúce z členov Gaspard Augé a Xavier de Rosnay.

Justin Martin

Justin MartinAmerický houseový DJ a producent..

Karotte

KarotteZa pseudonymom Karotte sa skrýva nesmierne taletovaný nemecký DJ, ktorého sound je nezameniteľný, groove a v podstate znie dosť nadčasovo.

Kasey Taylor

Kasey TaylorJe jednou z najžiarivejších austrálskych progressive hviezd, šéf labelu Vapour..

Katharsys

KatharsysProjekt Katharsys vznikol zaciatkom roku 2001, ked sa Hugo Figuera, ktorý práve ukoncil svoje štúdium ako pianista, stretol s Thomasom Le Labousse, ktorý sa už venoval zvukovému inžinierstvu ako zvukový technik. Postupne sa títo dvaja páni stretávali co

DJ Ken Ishii

Ken Ishii"Ťažký" japonský techno matador,ktorý okrem iného ma na svojom konte slušnú zbierku albumov...!

Klute

KluteČi už hrá na Metalheadz Night alebo mixuje liquid pre tábor Soul:r, Klute vždy prináša čerstvú a rozmanitú, vysoko energickú selekciu. Jeho nikdy „nezaškatuľkované" sety prechádzajú rozličnými štýlmi a vždy potešia tanečný parket. „Bojí" sa veľkého počtu

Komytea

KomyteaDvojčlenný fínsky projekt Erkka Lempiaien a Matti Heinine..

DJ KPK

KPKSrbský KPK (Kick Prime Krook) naštartoval svoju hudobnú kariéru hraním na viacerých hudobných nástrojoch a v roku 2003 začína produkovať hudbu digitálne.

L.A.O.S.

L.A.O.S.Abraham, D-Bex a JayEM začali spolupracovať v roku 2002. Hlavný dôvodom bolo, že zdieľali podobné cítenie hudby a zároveň do nej boli úplní blázni.

Laurent Garnier

Laurent GarnierUž patnáct let je Laurent Garnier součástí slavného tažení elektronické hudby.Jako DJ neúnavně jezdí po světě, ale přesto si vždycky najde čas na vydání alba, které rozšíří jeho už tak bohatou diskografii.

DJ LE K

LE KLE K je hauzový šialenec, ktorý pochádza z Francúska. Ako vieme a poznáme, väčšina “frantíkov” je na umeleckom poli dosť uletená a vedia čo je to show. A nie lacná show, ale vedia aj to, ako urobiť show kvalitnú. To je aj prípad LE K (“Lju-ká”).

Leftfield

LeftfieldPokiaľ Vás tato britská kapela v 90. rokoch nejakým záhadným a nepochopiteľným spôsobom minula, tak verte, že tentokrát sa to už nestane.

DJ Logistics

LogisticsDJ a producent z Veľkej Británie.

London Elektricity

London ElektricityTony Colman, tak znie občianske meno človeka, ktorý sa ukrýva pod umeleckým menom London Elektricity.

Lovebirds

LovebirdsLovebirds je pseudonym hamburgského DJa producenta Sebastiana Doeringa.

LSB

LSB Na prvý pohľad nenápadný, no sympatický chlapík so zmyslom pre humor v sebe skrýva obrovskú studňu hudobných nápadov. Miluje samplovanie a jeho veci sa objavili na značkách ako Bingo Beats, Deep Soul Music, či Spearhead. Luke Beavon robí krásnu hudbu.

DJ Lukas

LukasZ Jižní Ameriky se přestěhoval do Španělska, které je jednou z mála evropských zemí, hardtechno zaslíbených.

Makoto

MakotoVlastným menom Makoto Shimizu, lepšie známy proste ako Makoto, je bez veľkej nasádky japonský drumandbassový ambasador číslo jedna.

Marc Romboy

Marc RomboySvojou produkciou ale aj setmi úspešne posúva hranice tanečnej hudby, z „chladnejších a monotónnejších“ vôd minimalu k „tanečnejšiemu“ a zvukovo „veselšiemu“ svetu elektra a techna.

Marcus Intalex

Marcus IntalexJe prevažne drum&bass DJ a producent s 18 ročnými skúsenosťami.

DJ Mark EG

Mark EGMark EG, 34 rokov, je jednou z najvýstrednejších postáv súčasnej tanečnej scény. Jeho vystúpenia sa stretávajú s údivom a hlavne s úplným nadšením po celom svete. Mark EG je totiž umelec, ktorý je veľmi osobitý – a to čo sa týka výberu hudby i emotívneho

DJ Martyn

MartynMartyn, vlastným menom Martijn Deykers, pochádza z famílie pre ktorú bola hudba veľmi zásadnou. Tato neváhal investovať nemalé peniaze do svojej zbierky vynilov a z maminej strany sa Holandsko, odkiaľ pochádza, tešilo viacerým jazzovým hudobníkom.

DJ Mat Zo

Mat ZoVo veku 13 rokov sa naučil produkovať a vo veku 16 rokov si osvojil základy DJingu..

DJ Matt Impact

Matt ImpactMožno menej známy ako producent, no rozhodne rešpektovaný manažér dvoch drum and bassových labelov, novozélandčan, žijúci v UK Matthew Bensted aka Matt Impact.

DJ MAZTEK

MAZTEKTaliansky nb.1 dnb producent.

Mc Davox

Mc DavoxVlastným menom Hari, narodený v septembri roku 1977. Ako vokálny support sa v elektronickej hudbe zameriava predovšetkým na drum n bass a dubstep.

Mc Daxta

Mc DaxtaPriamo z Klagenfurtu do Viedne s malou zastávkou v Graze. Tak by sa dala stručne popísať cesta slávy MC Daxtu. Andreas Dreier sa na drum and bass namotal v roku 2000 a jeho prvé verejné vystúpenie nasledovalo o 4 roky neskôr na párty Disco404 crew v Graze

Metrik

MetrikTom Mundell aka Metrik sa venuje hudbe od svojho detstva. Spomedzi mnohých koníčkov vyhrala v jeho živote práve hudba a drumandbass.

Michel de Hey

Michel de HeyMichel de Hey je jedným z najvýznamnejších DJov v Holandsku. Práve z Rotterdamu si otvára dvere k tanečnej hudbe pre široké publikum. Vďaka svojim perfektným vystúpeniam v kluboch, na parties a festivaloch sa jeho meno zapísalo medzi kvalitných svetových

Mindscape

MindscapeMindscape, bojujúci pod vlajkami vydavateľstiev Commercial Suicide, Subtitles, Citrus, Syndrome alebo DSCI4.

Moby

MobyMoby je americký spevák a hudobník preslávený svojím zameraním na elektronickú hudbu.

DJ Moguai

MoguaiMoguai bol inšpirovaný sférickými experimentálnymi zvukmi pochadzajúcimi z Rinu, no zároveň ako DJ našiel cestu do rave scény Ruhru a jeho okolia.

Mr. Oizo

Mr. Oizo Mr. Oizo patrí bezpochyby k jedným z najpodivnejších hudobných producentov s obrovským talentom. Iste si všetci ako prvé vybavíte žltú plyšovú postavičku menom Flat Eric, ktorá ho nepochybne charakterizuje.

DJ Muffler

Muffler“DJ Muffler, welcome to the game. Your mission: Smash the dancefloor!” Táto veta, nachádzajúca sa v Mufflerovom tracku “The Game” a jednom jeho intre, je asi najjednoduchším a najpresnejším vyjadrením nielen jeho DJ skills, ale aj producentských kvalít.

DJ Neonlight

NeonlightDrum&bass producenti z Nemecka

DJ Neonlight

Neonlightdnb neurofunk producenti z Nemecka

Noisia

NoisiaDNB producentské trio z Holandska svetového formátu.

Nu:Tone

Nu:ToneDan Gresham, aka Nu:Tone, začal hrať na piáno vo veku 8 rokov a o rok neskôr začal spievať v „Jesus College Chorus“ v Cambridge. Študoval hudbu na Durham University, kde začal robiť aj vlastnú študentskú rádiovú show...

DJ Nymfo

NymfoHoladnsky deep dnb producent

DJ Oscar Mulero

Oscar MuleroOscar Mulero je jeden z najkvalitnejších španielskych techno borcov popri talentovaných producentoch ako Christian Wunsch či Reeko.

DJ Osci

OsciDj a producent, ktorý sa venuje širokému spektru hudobných štýlov.

Pendulum

Pendulum Zoskupenie Pendulum sa počas 6 rokov svojho pôsobnenia stali vedúcimi osobnosťami štýlu drum and bass a právom majú na konte jeden z najpredávanejších albumov v ich "obore".

Peppelino

PeppelinoPéter Forási aka Peppelino patří mezi velice respektované techno producenty ve světě. Narodil se v roce 1985 v Maďarsku kde momentálně i žije.

DJ Preach

PreachDJ a producent z Kanady žijúci v Čechách.

DJ Proket

ProketSvetovo uznávaný frontman techno-dnbsu dj Proket. Alexej Ogienko aka Proket rodák z mesta Norilsk v Rusku sa dostal do kontaktu s elektronickou hudbou už v roku 2001 a v roku 2002 pokračoval tvorením vlastných trackov.

Prolix

ProlixLondýnčan Chris McCarthy známy ako Prolix už vyše piatich rokov valcuje drum&bassovú scénu prostredníctvom svetových vydavateľstiev ako Ganja-Tek, Renegade Hardware, Virus a najnovšie aj Bad Taste svojim unikátnym zvukom a vysokou kvalitou produkcie.

PrOmid

PrOmidOmid Mahramzadeh, tiež známy ako PrOmid, je hudobný tvorca a producent z Iránu.

DJ Purple Unit

Purple UnitMladý a veľmi talentovaný DJ a producent z Ukrajiny.

DJ Push

PushSo svojimi čiernymi dreadmi a obľubou v tvrdších drum and bassových podžánroch sa nielen dostala na drum and basové výslnie ale získala aj prezývku „dark princess“ alebo temná princezná.

DJ Pushkarev

PushkarevPredstaviteľ kvalitného moskovského minimal/deep house & techno i-net rádia Deepmix.

Radial

RadialRadial to je duo Jeroen Liebregts a Laurens van der Starre.

Radicall

RadicallRadicall, vlastným menom Krzysztof Goliński, bol v kontakte s hudbou už od detstva. Jeho prvé producentské počiny boli silne ovplyvnené junglom a jump-upom, až neskôr sa prepracoval k hlbším a temnejších odnožiam drum&bassu.

Raiden

RaidenHovorí sa, že hudba je cesta a Raiden sa s týmto mottom úplne stotožnil.

DJ Reaky

ReakyTento party fanda se věnuje hudbě již od svého útlého mládí. Po mnoha letech tvrdé práce se vypracoval na jednoho z předních techno Djs a producentů ve Slovinsku.

RedEyes

RedEyesREDEYES odštartoval svoju DJskú kariéru na francúzskej drum and bassovej scéne v roku 1999.

DJ Regis

RegisKarl O´Connor, známejší teda pod menom REGIS zohral bezpochyby výraznú rolu v rozvoji industriálneho techna. Jeho vlastný label Downwards naštartoval za spolupráce Surgeona a Femalea éru Birminghamského soundu.

DJ Ren

RenMaďarská DNB DJane.

DJ Reset

ResetMaďarský hard-techno DJ, ktorý je členom komunity "New Generation of Hard Techno"

Resista

ResistaV roku 1997 navštívila DJ Resista známy rakúsky klub Flex, kde sa po prvýkrát stretla s Junglom a Drumandbassom. Stačil jeden večer a okamžite si zlomený beat zamilovala… Aj napriek tomu, že v tej dobe bolo za gramofónmi málo žien, získali si jej obdiv a

Rex The Dog

Rex The DogJake Williams aka Rex The Dog. Zmutovaný pes z Londýna.

Robert Babicz

Robert BabiczProducent a DJ Robert Babicz pochází z Polska, od roku 1980 žije v Německu. Vystupuje a tvoří pod mnoha pseudonymy, zmiňme např. Rob Acid, Sontec, Dicabor, Alton Inc, Acid Warrior, Department of Dance, Sontec, Athlon Inc. ad.

DJ Robert Natus

Robert NatusJeho unikátny a rozmanitý sound si môžete vychutnať v besne rýchlom tempe, a to tak, že vás úplne pohltí.

DJ Roberto Rodriguez

Roberto RodriguezFínska kvalita súčasnej undergroundovej housovej scény.

DJ Rockwell

RockwellOvláda hru na husle, či klarinet a skôr, než sa dostal na univerzitu, o elektronickú a tanečnú hudbu sa veľmi nestaral. Naopak, dlhé roky bol fanúšikom punku a hip-hopu.

DJ Rush

RushDJ Rush - DJ a producent z USA.

Rydel

RydelDJ Rydel sa začal o elektronickú hudbu zaujímať na konci 80' rokov. DJjom sa stáva v roku 1994. V jeho začiatkoch hral rôzné štýly tanečnej muziky. Od hardcore, hardtrance cez house až k technu a im podobným.

S.P.Y

S.P.YRodeného brazílčana Carlosa Limu aka S.P.Y môžeme bez pochýb označiť ako jedného z najhorúcejších producentov a talentov súčasnej drum & bassovej scény. Jeho hudobné produkcie sa križujú naprieč všetkými top drum & bassovými labelami ako: Innerground, Met

DJ Scamp

ScampScamp je veľmi skromný hudobník, narodený v Essexe v Anglicku. Začal s hudobnou produkciou ešte dávno v metalovej kapele Ralshalshaveev, kde hrávali hybrid metalu s mckom.

DJ Scot Project

Scot ProjectDJ a producent Scot Project, vlastním jménem Frank Zenker, je považován za jednoho z průkopníků stylu hard trance.

DJ Scuba

ScubaPaul Rose je Scuba. Pochádza z Londýna, v roku 2003 založil label Hotflush (a následne ďalšie podznačky Abucs, Scuba, Hotflush RMX), ktorý od začiatku patrí k svetovému dubstepovému jadru.

DJ Seb Andre

Seb AndreSeb Andre je poľský DJ a promótér, ktorý žije v poľskom Lubline.

Senator

SenatorRyan Wellings ako dj Senator silne ovplyvnený domácou scénou počnúc dvojicou Ed Rush & Optical, Matrix, Jonny L či Kemal & Rob Data.

Shaun Reeves

Shaun ReevesRodený detroičan, DJ a producent svetového formátu, pán Shaun Reeves.

DJ Shimon

ShimonShimon je drum and bassová ikona, zodpovedná za mnoho prelomových d&b trackov, ktoré ovplyvnili a vytvarovali dnb sound do dnešnej podoby. Už dlhšie ako jednu dekádu drví svetové tanečné floory, hosťuje na najväčších parties, kluboch a hudobných festivalo

DJ ShockOne

ShockOneShockOne aka Karl Thomas pochádza z epicentra austrálskeho drum and bassu, mesta Perth. V súčasnosti je považovaný za jeden z najväčších drum and bassových talentov. Začínal v kapele s Robom a Garethom z Pendulum, napriek tomu ovládol drum and basové flo

DJ Shroombab

Shroombab"Kráľovna" rakuskej dnb scény. Skvelá Djane, nemenej dobrá producentka vydávajúca pod labelmi High Tension a Urban Takeover.

DJ Shur-I-Kan

Shur-I-KanAnglický DJ a producent Tom Szirtes aka Shur-I-Kan je jedným z najuniverzálnejších producentov súčasnosti..

Silent Witness

Silent WitnessOddaný stúpenec technom ovplyvneného drum & bassu. Pridaný edge & attitude zvuk, ktorý je kombinovaný nečakane deepovo povznášajúcimi linkami, to je Silent Witness!

DJ SKC

SKCNesporným faktom je, že to bol práve SKC, kto pridal Maďarsko na mapu Drum n' Bass-u. Vo svojich začiatkoch bol predovšetkým nadšencom klasickej hudby, keď sa zdokonaľoval v hraní na piane ako tínedžer, k dramatickému tempu žánru Drum n' Bass sa dostal vď

Skrillex

Skrillexdubstepovy producent z USA

Sonic & Silver

Sonic & SilverÚspešná "dvojka" z anglického Manchestru.

Sonja Moonear

Sonja MoonearSonja sa narodila vo švajčiarskych horách na jeseň 1978. V štyroch, rokoch sa dostala do kontaktu s piánom. Dnes, Sonja pracuje ako zvukový dizajnér pre švajčiarsko-francúzskej televízie TSR.

DJ Space Djz

Space DjzBen Long & Jamie Bissmire - Výborná DJská techno dvojica z Londýna.

DJ SpectraSoul

SpectraSoulĎalšia kreatívna dvojka z Anglicka.

Splinta

SplintaSplinta aka Paul Velicky začal s djingom niekedy v roku 2000. O jeho nadšenie z drum and bassu sa veľmi pričinil jeho kamarát DJ Chinch, ktorý mu ukázal krásu hutných basových liniek a tvrdých beatov.

DJ State of Mind

State of MindZa projektom SOM stoja novozélandský producenti a djs Patrick Hawkens a Stu Maxwell - zvukový inžinieri, ktorí sa zoznámili na lokálnej scéne zhruba na prelome tisícročia.

DJ Surgeon

SurgeonSurgeon je pseudonym britského umělce jménem Anthony Child. Tento producent a DJ vydává na vlastních značkách Counterbalance a Dynamic Tension.

Survival

SurvivalSteve Kielty, je spojený s produkciou a zvukovým inžinierstvom už od počiatku drum & bassu v rokoch 1993/1994, kedy odštartoval svoju hudobnú kariéru ako štúdiový inžinier.

Takaaki Itoh

Takaaki ItohJaponský techno DJ a producent, ktorého platne patria dnes ku klasikám underground techna po celom svete.

TC

TCanglicky dnb/dubstep/drumstep producent z Bristolu

DJ Teebee

TeebeeSvetová špička, matador drum&bassu, majiteľ jedného z najuznávanejších labelov súčasnosti Subtitles rec., rodák z Nórska, Teebee.

Technicolour & Komatic

Technicolour & Komatic K drum&bassu sa obaja dostali ešte pred začiatkom tretieho tisícročia. Hoci mali Peter Rogers (Technicolour) aj Andy Powel (Komatic) sľubne rozbehnuté sólové kariéry, v roku 2008 ich poznačilo stretnutie na internete a ako sa neskôr ukázalo, toto stretnut

The Advent

The AdventCisco Ferreira aka The Advent. Muž, ktorý hrá veľkú úlohu pri vytváraní a rozvoji Techna od samého začiatku tohto žánru.

The Chemical Brothers

The Chemical BrothersDvojica Tom Rowlands a Ed Simons, známejší pod pseudonymom The Chemical Brothers, tvoria špičku elektronickej a tanečnej hudby súčasnosti. Majú totiž zvláštny dar.

DJ The Panacea

The PanaceaNemecký dnb producent Mathis Mootz aka Panacea to v živote mal nalinkované od začiatku. V rodine maliara a historičky umenia sa nemohol dostať inam ako k hodinám klavíra, flauty a spevu...

The Sect

The SectThe Sect teda Blade a Virtua sa zoznámili začiatkom 90' rokov a odvtedy spolu produkujú drum and bass.

DJ The Square

The SquareRakúsky dnb producent The Square, ktorý vystúpi tento piatok na akcii Nudance XXL6 v Trenčíne.

DJ Thomas Gruen

Thomas GruenTechno,minimal a house sú štýly,ktoré charakterizujú tohto rakúskeho DJa.

TN1

TN1Kenny Ward na domácej UK scéne známejší ako dj TN1 sa o elektronickú hudbu zaujímal už okolo roku 2000. Ako mladý clubber sledoval domácu undergroundovu techno scénu čo posunulo jeho hranice vnímania hudby ako takej a s nástupom prvých jungloidných beato

DJ TOMMY LEXXUS

TOMMY LEXXUSDubstepovy producent zo San Francisca.

DJ Torsten Kanzler

Torsten Kanzler"Miluji hardtechno..." - to je životní motto německého DJe a producenta Torstena Kanzlera, který působí na hudební scéně od roku 1997.

Total Science

Total ScienceOxfordská dvojica Jason Greenhalgh (Q Project) & Paul Smith (Spinback) sa po prvý krát stretla roku 1987, kedy obaja inklinovali ešte k hip hopu. Spočiatku debutoval roku 1991 prvým trackom "Freestyle Fanatic" len Q Project.

DJ Toxic Noiz

Toxic NoizPatrí medzi to najlepšie, čo poľský trh dokáže ponúknuť. Mnoho skúseností, trpezlivosti, ale tiež neskutočné množstvo hudobných nápadov.

TREi

TREiDJ a producent z Nového Zélandu.

Uman

UmanSvoju životnú púť začal Jonas Ullmann aka Uman v roku 1980 v New Yorku, ktorý pravdepodobne zanikne po vypuknutí armagedonu ako prvý. Jeho rodina to asi tušila a tak sa presťahovali do švajčiarskeho Zurichu, kde mala jeho rodina korene...

Umek

UmekJeho štart datuje v roku 1993. Od toho času produkuje a hráva ako DJ po celom svete.

Valentino Kanzyani

Valentino KanzyaniVedľa Umeka a Marka Nastiča je najvýraznejším techno DJom z bývalej Juhoslávie, patrí medzi najvyhľadavanejších DJs na svete a aktuálne vypredáva jeden klub za druhým.

DJ Vincenzo

VincenzoRepetiticia rytmika aj dĺžka atmosférických plôch sú tvorené s aritmetickou presnosťou, na desatinné miesta, každý jeden zvuk starostlivo vyselektovaný a prefiltrovaný a výsledok krásne konzistentný. Z Hamburgu prináša svoj House aj na Slovensko Vincenzo.

Wehbba

WehbbaPríbeh brazilského DJa Wehbba je nesmierne zaujímavý..

DJ Xilent

Xilent Talentovaný producent, ktorý bez diskusií priniesol svieži vietor do krajiny neurofunku. Jeho zvuk je originálny, technicky na špičkovej úrovni a čo viac - dokázal spojiť nespútanú energiu neurofunku s melódiami. Až sa žiada povedať “sci-funk”!

Yoji Biomechanika

Yoji BiomechanikaExtravagantní rocker za gramofony.

Yola Kramer

Yola KramerHudba je pre ňu zázrak pre hudbu. Zvláštna, divná a mixovaná. Jej práca za gramcami šíri pozitívne pocity bez alternatívy. Jej solídne hardtechno prechádza skrz vás od najnižších frekvencií kardiogramu, a zvyšuje amplitúdu vašej nálady viac ako zošilovače

Yvel & Tristan

Yvel & TristanToto producentské duo z Maďarska sa na scéne objavilo pred siedmymi rokmi. Na počiatku ocenila ich kvality tamojšia elektronická scéna. Uznanie si získali svojim progressive a deep housom plným emócii a melódií.

DJ Zubcore

ZubcoreZubcore nie je známi len ako dj ale aj ako promóter „Therapy Sessions" v Rakúsku.

Zuzana Grimm

Zuzana GrimmZuzana je už niekoľko rokov majiteľkou vlastnej módnej značky Zuzanium a takisto úspešnou djkou.

Pridajte DJa do encyklopédie

V prípade, že máte záujem o pridanie DJa do encyklopédie, pošlite prosím všetky dostupné informácie spolu s obrázkami na e-mailovú adresu redakcia@drom.sk.
Predmet e-mailu: "Nový DJ - [meno DJa]"

Tento postup je len dočasný.
V blízkych dňoch/týždňoch bude zapracovaný efektívnejší postup zadávania nového DJa, ktorý tento proces urýchli a zároveň zjednoduší.

Rýchla navigácia

A B C D E F G I J K L M N O P R S T U V W X Y Z

Podporujeme

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch