Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Blame

Blame - foto poster

Blame
DJ a producent, ktorý svoje dosky vydáva na takých labeloch ako 720 Degrees,Charge Recordings či Moving Shadow.

Biografia

Ako sólo projekt pre Moving Shadow vytvoril skladbu 'Music Takes You', ktorá dosiahla číslo 1 v tanečnej hitparáde. Po nečakanom a rýchlom úspechu sa Blame rýchlo preorientoval na lámané beaty. Kritiky skladieb boli výborné, spomeňme napríklad 'Planet Neptune', ktorú vydalo taktiež vydavateľstvo Moving Shadow.

V roku '96 sa stal súčasťou LTJ Bukemovho vydavateľstva Good Looking Records a neskôr, po osvojení si práce s mnohými novými zvukmi, dokonca jedným z najdôležitejších umelcov tohto labelu!

Blame nelení a v roku '97 zakladá vlastnú značku, 720 Degrees, ktorú prezentuje prvým releasom so skladbami ’Cuban Lynx’ a ‘Solitude’.
Aby sa mohol venovať svojmu labelu naplno, opúšta v roku 2001 Bukemov GLR.

Okrem toho stihol Blame vydať svoju produkciu aj na Metalheadz (Burnout / Medusa), po ňom nasledovalo Charge Recordings a jeho ’Rise Of The Machines EP’, ktorá obsahovala aj tvrdšie skladby určené pre tanečný parket.

Po čase prichádza ďalší prelomový rok 2006 a s ním album ’The Turning Point’, ten vydal Blame na svojom labely. Obsahoval hymny ako ’Solar Burn’ alebo ’Skyline’ a dostalo sa mu podpory od DJs ako Andy C, Grooverider a ďaľších.

Blameov úspešný rast predstavoval aj singel ’Avalon’ pre výberovku ’Weapons Of Mass Creation’, ktorú label Hospital vydal v roku 2007 a objavil sa aj na ’Friendly Fire EP’ so skladbou ’Hindsight’, rovnako na Hospital Records.

V minulom roku Blame založil nový label, Blame Music, na ktorom vydáva viac experimentálnejšiu hudbu, čo potvrdil aj release ako ’Hiro / Apocalypto’, nasledovaný letným hitom ’Stay Forever’, ktorý ničil parkety po celom svete.

Blame chystá aj remix tejto skladby spolu s vokalistkou Selah, s ktorou nedávno začal spolupracovať. Ich posledný počin ’Because Of You’ zaznamenal obrovský úspech, skladbu podporili aj moderátori britského Radio 1 a Pete Tong ju dokonca zaradil do playlistu v relácii Essential Mix. V blízkej budúcnosti plánuje Blame spolu so Selah signel ’Set Me Free’, remix klubovej klasiky ’Show Me Love’ pre Ministry Of Sound a dočkať by sme sa mali aj druhého albumu, ktorý je plánovaný na August 2009. Blame si ako hostí prizval vychádzajúce UK hviezdy Alexa Millsa, J2K, Kayla, JT Fitza a ďaľších. Popri tom Blameovi výjdu aj remixy pre Aleshiu Dixon, Florence a tiež the Machine a Magistrates, čiže sa momentálne mr. BLAME isto nenudí :).

Základné informácie

DJ pseudo:
Blame
Pravé meno:

Conrad Blame

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/blame720
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

XXL FEST 2011

Klub, dátum:
Letisko, nové Zámky, 21.7.2011
Mesto, štát:
Nové Zámky, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Blame