Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Encyklopédia DJs

Slovenskí DJs

Abnormal

AbnormalAbnormal je mladý producent, DJ a liveact z Trenčína..

Adrum

AdrumAdrum z bielych kociek hrajúci melodickú tvár drum&bassu - Liquid!

AFRO.gramm

AFRO.grammJeho prvé kontakty s elektronickou hudbou sú okolo roku 2000 spojené s návštevami dnes už legendárneho klubu Goa v Dubnici nad Váhom. V záplave techno parties začína navštevovať aj akcie houseové , ktoré mu učarujú a postupom času sú mu čoraz srdcu bližši

Androgyn

AndrogynLevický techno dj a organizátor eventu Device..

Andy Whitte

Andy WhittePravým meno Andrej Marejka aka ANDY WHITTE ktorý sa narodil na Slovensku v Čadci dňa 6.6.1989 sa pohybuje štýlovo vo vlnách hlavne Progressive Techno/House & Progressive Tech-House s prvkami Minimalu ale aj Minimal-Tech-House & Progresive Electro House.

Anfree

AnfreeMužnejšia časť techno dua Anfree & Tanya..

B-complex

B-complexMomentálne asi najvýraznejšia osoba slovenskej Drum&bass scény..

B4 aka Danny Bwoi

B4 aka Danny BwoiJeho zalubenie v electronickej hudbe prislo niekedy v 94tom. Od roku 2003 spaja zlomeny beat (breakbeat).

Bad Mojo

Bad MojoBad Mojo je skúsený slovenský producent, remixér a dj. Hudobnej produkcii sa venuje už dlho, prechádzajúc cez rôzne štýly elektronickej tanečnej hudby.

Badreport

BadreportDNB DJ z Kysúc, člen Nudance Music.

Barbie Idijot

Barbie IdijotZnáma tvár podzemných bratislavských eventov...

BBK

BBKBratislavský dj pohybujúci sa vo vodách deep housu a detroit techna. Spolu s Bigfishom organizujú v Radosti pravidelný event Covert Interests.

DJ Beat

BeatHousový dj z východu slovenska

Beatbenders

BeatbendersZacinali v roku 2004 v rodnom meste Michalovce, odvtedy mali moznost hrat, ci uz spolu alebo samostatne, v mensich aj vacsich Slovenskych cluboch a na festivaloch.

Beatprox

BeatproxObľubuje dancefloor a neurofunk, no nepohrdne ani deepom či dubstepom.

Belly Robber

Belly RobberDJ Belly Robber vlastným menom Jozef Kucharik nar. v roku 1985, pôvodom z Topoľčian, sa venuje Djingu od roku 2004.

Benco

BencoJeden z najskúsenejších a najkvalitnejších DJ-ov vôbec, hudobne vyzretý - s obrovským hudobným archívom, neviem presne aké je to číslo, snáď vám to niekedy povie sám... (by Denia)

Bendhy

BendhyV Bendhy-ho bagu a setoch sa nájdu rytmické, ale hlavne tanečné platne s nádychom liquid-funku, raggarytmov takisto popretkávané tvrdšími štýlmi drum´n´bassu..

Big Apple

Big ApplePaul Silk, Big Apple, Grante Monzana.. to všetko jediný človek, jedinečný štýl.

Bigfish

BigfishAktívne sa venuje djingu od konca roku 2000. V tom roku si kúpil prvý vinyl a stal sa doživotne závislý na tom, čomu podľahlo už toľko ľudí.

Biomin H

Biomin HBiomin H je nový Slovenský hudobný projekt ktorí tvoria traja štúdioví maniaci Ján Tlamka aka JTBIG, Keče a Jozef “Caco“ Matejka.

Bion

BionJeho prvé vystúpenie sa odohralo v novozámockom Club-e NO.3. V tomto klube sa stal pravidelným aktérom drum and bassových nocí- BLACKRAIN kde sa dalej vyvíjali a zdokonalovalo jeho dj-ské umenie. Medzi rokmi 2003 - 2006 si zahral aj na open air festivaloc

Bisley

BisleyAko člen zoskupenia Trademark začal hraním drum and bass-u. Počas tejto doby si vyskúšal publikum vo väčšine slovenských klubov a absolvoval aj niekoľko zahraničných akcií.

Blue Motion

Blue MotionBelgicko-slovenská dvojka. Obaja sa hudbe venujú už hodne dlho a pod svojimi pseudonymami Eros (BE) a DirrrtyB (SK) im vyšli prvé skladby niekedy v rokoch 2008/2009. Venovali sa hlavne liquidfunku, no čoskoro ich to oboch začalo ťahať k zvuku, ktorý sa za

Blupcat

BlupcatČlen Drumatique crew..

Bolek

BolekCharizmatický promotér, DJ, producent, redaktor a kritik. Šedá eminencia slovenskej tanečnej scény. Mnohé z jeho postupov a nápadov si osvojilo veľa slovenských a českých promotérov.

Bollo

BolloBollo pestuje k hudbe veľmi blízky vzťah už od útleho detstva. Keď má asi tri roky sa sám naučí hrať na fúkacej harmonike.

DJ Boss

BossSlovenský techno "řezník". Obľubený dj, výborny producent. Už niekoľko rokov si hrdo vysedáva na vrchole slovenského techna popri ľuďoch ako Toky, Dalo..

BreakFast

BreakFastDJ ale aj producent, v prvom rade zameraný na UK Garage a techno, okrem iného striehne na nový zvuk a prezentuje to najčerstvejšie z elektronickej hudby.

Bugan

BuganDj Bugana mnohí z nás poznajú ako priekopníka ragga junglu na slovenskej scéne.

Caterpillar

CaterpillarPrezývka Caterpillar je takpovediac ekvivalentom kvality a vkusu. Ide o magické prepojenie talentovaných rúk a uší spolu s osobnosťou Caterpillara, notebookom a externou zvukovou kartou. Momentálne sa venuje nielej dj-ingu ale aj vlastnej tvorbe.

Cenco

CencoV dnešnej dobe ho môžete najčastejšie vidieť a počuť v spoločnom b2b sete s Dykmanom. Ich sety sú plné tanečných, energických ale aj tvrdých trackov.

Cimy

CimyDvojica TESSIO & CIMY, vlastnými menami Peter Fedor a Maroš Cimerák z Púchova, sa stretla s elektronickou hudbou už v skorom veku.

Clive

CliveClive je členom drum and bassového zoskupenia/bookingu codered.sk.

Cluster

ClusterDjskému umeniu pričuchol tiež v Účku, počas upratovania a dopomáhal mu pri tom DJ Skank.

DJ Cole aka Hyricz

Cole aka HyriczJunáčisko z Detvy (pôvodne z Ukrajiny), ktorý má za sebou pekných pár rokov hrania. Stabilná osobnosť slovenskej tanečnej scény s vynikajúcim uchom pre hudobný progres.

CoVo

CoVoMladý DJ a producent zo Spišských Vlách.

Craquetone

CraquetoneCraquetone [krektoun] - odvodené od "kreknutý tón) je producent hudby, DJ, liveact a remixér. Pôvodný pseudonym je Tetsuo, ten sa však už v hudobnej branži vyskytuje inde, preto to druhé meno. DJingu sa venuje od roku 1996, produkcii hudby (hardvér, soft

DJ Cross

CrossCross je mladý dj a producent povodom z Čane pri Košiciach.

Chambermaid

ChambermaidSkúsený dj a organizátor eventu Insomnia..

Charlotte Michelle 11th

Charlotte Michelle 11thSlovenská djka a producentka žijúca v Londýne..

DJ Chucky

ChuckyStará páka DJ Chucky si toho už na západnom Slovensku a hlavne v Trnave odkrútil viac než dosť. Od roku 1997 aktívne rezidentuje, hráva u nás a zhral aj v zahraničí (Mníchov, Praha, Brno)..

Da-No

Da-NoAbsolútne prvý kontakt s technicsami absolvoval ako 14 ročný na prvej hip-hop párty v Bratislave(1989).

Damolh33

Damolh33Dvaja talentovaní bratia, ktorí za dobu svojej existencie toho stihli viac než dosť.

Datel

DatelMarián Ďatel hráva už od začiatku 90-tych rokov. Jeho hlavným štýlom je house, tech-house, ale aj funk a nu-jazz.

Deagon

DeagonDeagon najradšej ponúka zvuk v duchu electro/progressive house, no nebráni sa ani melodickým vokálom a všetkému, čo posúva obyčajný svet do emocionálnej roviny.

Deepsoul

DeepsoulHlboká duša hrajúca tracky s hlbokou dušou.

Deliquentz

DeliquentzPopradský DnB DJ pridáva na tempe

Dephzac

DephzacDával do kopy rave, house, trance a skúšal čo z toho môže vzniknúť. Okolo roku 98 minulého storočia sa stretol s gramofónmi a tak začal skúšať umenie mixovania.

Derma

DermaŽilinský dj, ktorý sa hraniu a klubovej techno scéne venuje už od roku 1994. Podobne ako všetci dji v tej dobe bol ovplyvnený acid housom, ktorý naštartoval vznik elektronickej hudobnej scény nielen na slovensku ale prakticky na celom svete.

Dodo.man

Dodo.manÚspešný houseový dj, dnes vystupujúci spoločne s Wychitawacsom pod spoločným projektom Drinkteam.

Dolyx

DolyxSlovenská d&b scéna je na djky akosi skúpa, vidieť hrať djane je ešte stále raritou, aj keď raritou na ústupe. Ak to dáma za mixákom navyše vie, tak je o zážitok postarané. Jednou z takýchto slovenských úkazov je djane Dolyx!

Drahosh

DrahoshTechhousový dj a producent zo Šaľe a po novom aj zakladateľ/šéfredaktor magazínu Wave..

Draxter

DraxterDubstep/DnB producent a dj liveact z Detvy..

Drinkteam

DrinkteamDrinkteam je djským projektom Dodo.mana a Wychitawacsa.

Duall

DuallResident, zakladateľ a organizátor viacerých dnb party v Prešove.

Dubpoet

DubpoetHouse/Deep House dj a organizátor eventu Bonjour..

Dubshoock

DubshoockDubstepová formácia sa datuje od roku 2009

Dudel

DudelAzda najskúsenejší zástupca(spolu s Brunom Hausnerom) techno scény v Prievidzi. Hráva od roku 1996.Ako Dj je multižánrový, zameriava sa najmä na techno, drum and bass a hiphop. Okrem djingu sa venuje aj vlastnej tvorbe.

Dykman

DykmanČlen Codered crew, v poslednej dobe ho najčastejšie vidieť hrávať s Cenco-m..

Ear Drum Kru

Ear Drum KruEAR DRUM KRU je slovenská formácia, ktorá produkuje elektronickú tanečnú hudbu od roku 1996, kedy bola založená.

Eric Trane

Eric TraneElektronika ho pohltila už v "rannom" veku a drží sa jej dodnes...

Es_ha

Es_haEs_ha je začínajúci dubstepový a grimeový DJ/producent zo Zvolena.

DJ Facet

FacetDJ Facet pôsobí na domácej scéne aktívne od roku 2000. DJ a promotér parties a festivalu Koncept Tatry v jednej osobe z Popradu.

Fat^boy

Fat^boyJeden z našich slovenských naj "väčších" djs na dnb scéne ...

Fatsound

FatsoundDrum&bass & dubstep DJ a producent. Zakladateľ dubstepovej formácie Dubshoock a Nudance Music.

fiLo

fiLoElektronickú hudbu začal počúvať už v mladom veku vedený jeho starším bratom.

DJ Firy

Firy"DJ z Vysokých Tatier"

FOOLK

FOOLKČlovek, ktorý stojí za Rádiom_FM. Niekedy v roku 2004 Dušan Vančo skombinoval samplér, piano a Macintosh a nazval tento projekt Foolcut. Debutové EP 'Something like Jazz' (vydané na NodeRecords.de) signalovalo jeho vstup do sveta hudby. Je majstrom kreatí

Fractor

FractorDrum&bass dj spod Tatier.

Freshboys

FreshboysFRESHBOYS sú československé DJské duo v zložení- Libor Fiala z Púchova a David Steiniger z Rožnova pod Radhoštem sú československé DJské duo v zložení- Libor Fiala z Púchova a David Steiniger z Rožnova pod Radhoštem

Funkatron

FunkatronMeno Funkatron je spojené s martinskou minimalovou scénou ani nie 2 roky, a už stihol vydať svoje tracky na vydavateľstvách po celom svete..

Funkjackers

FunkjackersFunkjackers je symbióza zdanlivo protichodných elementov: digital / analog duša / srdce newskul / oldskul funk / jack JT / Wizz

Gabanna

GabannaPriekopník drum 'n' bassu u nás, mnohí ho prezývajú aj "otec slovenskej dnb scény".

DJ Gala

GalaVoľakedy známy techno dj a rezident klubu Metroklub v rokoch 2000-2007

Galagha

GalaghaDj Galagha je považovaný za "otca" drum and bass scény na Slovensku..

DJ Geenko

GeenkoLive for music!

GLGN & JIMMY Pe(e)

GLGN & JIMMY Pe(e)GLGN (pôvodne Galgan) je producent experimentálnej elektroniky ktorý pochádza z dediny Moravský Svätý Ján, kde funguje aktívna multižánrová komunita.

DJ Goro

GoroV drum`n`basse sa zameriava hlavne na hardstep, ale v jeho setoch môžme počuť aj prvky jungle-u....

Goyaa

GoyaaNa chátrajúcej hausovej scéne pôsobí 4 roky a aj v dosť ťažkých časoch nielen pre začínajúcich DJs, si získal pozornosť klubových komunít nielen ako dizajnér ale i DJ pre svoj osobitý štýl hrania.

Grasshopper

GrasshopperDnB dj a rezident Decadance parties v Metroklube, Šaľa.

Gregi

GregiRodák z Bratislavy, zakladateľ a majiteľ webu gregi.net, ktorého si každý pamätá pod menom GREGI.

Grining

GriningZaujímavé že vždy keď padne téma na Grininga, si každý hneď bez váhania povie, že pohoda, pohoďák, v pohode a do pohôd. Berieme to ako samozrejmosť a keď ho stretneme na party, je isté, že nie sme sklamaní, bavíme sa a možno až po pár minútach si uvedomím

Gurry

GurryJeho „mäkšie časy“ sa odrazili aj v jeho dnešných setoch, kde si veľmi rád zamieša aj poriadny Minimal či House.

DJ Gutt

GuttTechnom a zároveň aj gramofónom sa začal zaoberať v 13-tich, čo bolo v roku 1998. Aktívne začal hrať v roku 2001.

Hammerhead

HammerheadHammerhead je mlady perspektivny DJ, hrajuci styl - Techno, Funky Techno,Minimal Techno a Minimal.

Hildush

HildushDrum&bass DJane z Popradu

Hogar

HogarSchranz dj a producent z malého mestečka na záhorí,z Malaciek.

DJ HU / Atlas Groove

HU / Atlas GrooveHU je techno dj a producent z Bratislavy, pod menom Atlas Groove príležitostne hráva house a tech-house…

Huspi

HuspiKoncom roku 2007 sa stáva členom Nuclear Crew. Spolu so Spiro-m, Swatch-om a Matis-om sa podieľa na organizovaní drum and bassových akcií.

IDeoN

IDeoNDrum N Bass dj z juhu Slovenska

Ika Sali

Ika SaliProducent, DJ a tvár značky Sajgon Records..

iM3

iM3producent a DJ zo Slovenska

Insect

Insect Prievidžan, ktorému zlomené bíty zachutili už v útlom veku.

Isobutane

IsobutaneInšpirovaný Cocteau twins, Aphex twin, hudbou z R4 a hlavne svojim okolím.

Ivek

IvekElektronická hudba ju prvýkrát oslovila v roku 1998 a aktívne sa jej začala venovať o štyri roky neskôr v roku 2002.

Jahman

JahmanNa to, že po tráve sa dá chodiť, skákať, váľať sa, ale aj hrať s hudbou som prišiel už niekedy v roku 2000.

Jarduuzza

JarduuzzaJARDUUZZA, vlastným menom Martin Jaroš, pochádza z Dubnice nad Váhom, ktorá leží na strednom Považí. Už ako malý chalan sa dostal do kontaktu s elektronickou hudbou, ako bolo techno, rave, prodigy a iné subžánre. Ako dospieval, uvedomoval si, že aj on túž

Jay

JayJay štartuje už v roku 1992 ozvučovaním kultúrnych akcii, divadiel a postupne sa oboznamuje so všetkým okolo hudby.

Jazzcause

JazzcauseDubstepový DJ a zakladateľ www.dubstep.sk z Levíc

Jozef Mihalik

Jozef MihalikSlovenský Dj a producent žijúci v UK.

DJ Junior

JuniorDJ Junior. Svieži talent na slovenskej klubovej scéne. Jeho djské korene siahajú na stredné Slovensko, kde začínal spoločne s členmi dnešného projektu Ear Drum Kru.

Jurgen Schmidt

Jurgen SchmidtBreakbeat, drum'n'bass, electroclash a punkom prešpikovaný electrom .. jednoduchá a výstižná charakteristika Jurgena Schmidta z Modry, ktorý vystupuje pod bookingom A2 a Breaks.sk.

Kaffu

Kaffutechhouse dj z Brezna

Kaizels

Kaizelshlava Melodica Netlabel-u..

DJ Kato

KatoKato hrá drum and bass od roku 1999 a po začiatkoch na svojich rezidentných lokálnych parties s house DJom Cheeba, sa roku 2000 stal členom zoskupenia Drumatique a vzápätí už pod touto značkou vystúpil na najväčšom festivale Pohoda.

Ke3n

Ke3nDrumNbassová djka zo stredného Slovenska..

Kesho

KeshoKesho patrí pod biyabass.sk ale aj pod svezarmcalling.drom.sk. Na jeho minimal techno a techhouse sa netancovať nedá !

Kiara

KiaraPopri DJingu organizuje party, fotí a píše pre hudobný drum and bassový online mag www.dnb.sk

DJ Kinet

KinetDJ, moderátor, ekonomický novinár a šéf Nu Spirit baru v Bratislave.

Kitty

KittyDjane Kitty sa Dj-ingu venuje uz štvrtý rok. Pôvodom je z východoslovenského mesta Bardejov, v súčasnosti žije v Bratislave.

Kizzah

KizzahSlovenský hardstyle a hardtrance DJ.

DJ Kubo

KuboJe zakladateľom multištýlového bookingu a agentúry Spiral. Jeho hudobné formovanie bolo ovplyvnené raveovou érou - 90. rokov.

Kukurica

KukuricaVeľa ľudí pokladá tohto človeka za Slovenského Andy-ho C. V novembri 2003 sa v piešťanskom Clube 22 konala narodeninová párty, na ktorej popredná slovenská drum&bassová crew - Signall prijala do svojich radov nového člena. Bol ním práve oslávenec, v tom č

L Plus

L PlusV dnešnej dobe je čoraz známejší v zahraničí ako doma a to vďaka jeho produkcii. Jeho skladby za posledný rok odznievajú v setoch najznámejších DJov a producentov.

Lady Su

Lady SuDJka Lady Su, vlastným menom Zuzana, inklinovala k elektronickej hudbe už od samého začiatku. Ako poslucháčka najskôr uprednostňovala elektro, techno a v neposlednej rade aj drum and bass..

LaTECH

LaTECHLaTech sa venuje rýchlejším odnožiam techna..

LE D.j.

LE D.j.Liquid vystrieda, alebo doplní Atmosferic Drum and Bass a čo je dôležitejšie tak dôraz kladie tomu tvrdšiemu štýlu akým je Jump Up alebo Neurofunk.

Le Flouriste

Le Flouriste...je kreatúra a hrá sa na DJ-a od r.2006. Hrá!

Leffe

LeffeMinimal techhousový dj z pod Tatier.

DJ Level

LevelDrum n Bass dj zo Zvolena, momentálne háji farby Spiral Bookingu..

Libor Fiala

Libor FialaLibor Fiala alias Ulrich Schneider pôsobí v Púchove. Jeho štýl sa dá definovať ako progressive electro house.

Lion Dee

Lion DeeTrenčan, broken beats dj, člen Nudance crew.

DJ Lixx

LixxLixx, vlastným menom Michal Sekera, pochádza zo západoslovenského mesta Trnava.

Lloyd F aka LLF

Lloyd F aka LLFLLF, vlastným menom Pavol Lukáč, pochádzajúci zo Slovenska, presnejšie z mesta Humenné. Zvuk elektronickej hudby ho fascinoval už od rannej mladosti a z pasívneho počúvania presrástol k aktívnemu hraniu.

Loktibrada / Dalo

Loktibrada / DaloDalo, vystupujúci tiež pod producentským alter-egom Loktibrada. Trojica "Dalo, Tibor, Toky" by sa dala nazvať kultovou.

LS3KE

LS3KEK drum an bassu sa dostal v priebehu roku 2003 ked počul Teebeeho set z Novozámockého clubu NO3...

LSDee

LSDeeJump Up style reprezentuje tento mladík zo Spišskej Novej Vsi.

LsDJ

LsDJCivilným menom Martin Kaliský z Prievidze sa zaujímal o elektronickú hudbu už v období ravu ako clubber.

Lubo Tomko / Sickboy

Lubo Tomko / SickboyDJ Sickboy pár rokov dozadu, dnes autor vlastných skladieb vystupujúci pod vlastným menom Lubo Tomko.

DJ Magalova

MagalovaDJ Magálová, alias Bebe, je dlhoročným rezidentným Djom Nu Spirit Baru.

Macho

MachoMacho sa s nou stretol niekedy na základnej škole a bolo to práve Prodigy, ktoré mu tak ucarovalo.

Makkatu

MakkatuMakkatuov prístup k hudbe je obdivuhodný v rôznorodosti akou ju produkuje a prezentuje.

Marcel Mcx

Marcel McxMarcel Mcx je rodák z východného Slovenska žijúci v Bratislave. Elektronická hudba ho presvedčila aby sa dostal k djingu a to v roku 2004.

DJ Maro

MaroMaro je polovica spišiackeho zoskupenia No More Chillout, ktoré organizuje rovnomenné párty doma v SNV zamerané prevažne na minimal techno & techno.

Marosh

MaroshMarosh sa začal mixovaniu tanečnej hudby venovať v roku 1998. Zakladá školské rádio, v ktorom tlačí spolužiakom do uší "lepšiu" muziku.

Maroš Glaubic

Maroš GlaubicRodák z Košíc, Maroš Glaubic, začal svoju djskú kariéru v polovici rokov 90tých v legendárnom Joy´s klube.

Martin Haberland

Martin HaberlandMartin Haberland je dnes považovaný za absolútnu špičku medzi houseovými DJmi na Slovensku.

Mathew

MathewVlastným menom Martin Kertis sa hraniu venuje od februára 2006. Jeho začiatky smerujú od komerčných diskoték až po dnešnú klubovú scénu.

DJ Mathos

MathosMathos rodák z Liptova, začínal v skupinke ľudí združujúcej sa pod názvom Elevator.

DJ Matis

MatisCelý jeho nočný život sa začal niekde okolo roku 2003, kedy zablúdil do dnes už legendárnej bratislavskej DUNY. Práve tu spoznáva nových kumpánov, s ktorými začína čoraz častejšie obiehať všetky (!!!) kluby, kde znejú drum and bassove beaty.

Mayla

MaylaKrálovná slovenského techna..

Michael Kelso

Michael KelsoKelso je residentom párty pod Spišským hradom s názvom Svezarm Calling, okrem iného aj grafik, promotér, náš redaktor, študent a zarytý zástanca vinylov.

Michal Breeth

Michal BreethSkúsený DJ, producent (Peet & Breeth) a moderátor relácie 4 elements na rádiu _FM.

Mike Pop aka Poprednny

Mike Pop aka PoprednnyHráva od roku 1996, kedy začínal ako breakový dj v zoskupení Trip Core Collective. Neskôr spolupracoval s agentúrami Bajkonur a Subtech, momentálne háji farby StudiaBratislava.

Milos

MilosBratislavský Milosh (Milos) - producent, dj, polovica dua Milkshake, zakladajúci člen bookingu Leporelo..

MiretZ

MiretZDubstepovy producent a dj zo Slovenska

Miss Rodez

Miss RodezTechno dj, fungujúci na scéne už 20 rokov..

DJ Mizzi

MizziPrvé gramofóny som si kúpil, keď som mal 21... hlúposti... Fakt, že niekto zrovná beat z neho DJa nerobí. Čo teda?

Mlady bulWa

Mlady bulWaHouse so saxofónom..

Mlyno

Mlynohouse, tech-house, progressive, minimal, techno

DJ Mola

MolaDJ Mola je týpek z Brezna a hráva house a tech-house.

Monoide

MonoideOdchovanec bratislavskej minimal techno školy.

Morte

MorteZ jeho platní znejú väčšinou liquidové tracky, no nechýbajú songy z temnejších a tvrdších vôd.

Naada J

Naada Je 29 ročný ostrieľaný dj s 10 ročnou skúsenosťou hrania vinylov. Jeho prvé kontakty s hudbou začali koncom 80tych rokov počúvaním rakúskych rádiostaníc.Tam sa dostal do kontaktu s house a techno music, neskôr zač.90tych rokov podľahol breakbeatovo-hardcor

Noks & Good Mood

Noks & Good MoodBaví nás baviť vás!

Noro

NoroProducent elektronickej hudby z Banskej Bystrice, venujúci sa prevažne štýlom techno a psychedelic trance.

Olis Bakulu

Olis BakuluNajviac sa zamiloval do drum and bassu a breakbeatu, avšak Bakula zastáva názor, že dobrý DJ by mal vedieť urobiť party v každom štýle a preto okrem drum and bassu a breakbeatu mu nie sú cudzie ani dubstep, elektro alebo minimal.

Paul Diamond

Paul DiamondDeep-houseový DJ z prešovskej hudobnej scény.

Peal

PealPeal vlastným menom Michal Hradský, pôvodom zo Žiaru nad Hronom, momentálne žije v Bratislave.

Peko

PekoKoščo alias dj Peko pochádza z Vysokých tatier. Jeho prvé kontakty s elektronickou hudbou začínajú v roku 2002.

Peszek

PeszekPrvopočiatky DJa Peszeka sa začínajú na prelome rokov 2005 a 2006, kedy si po prvýkrát od DJa Permonika požičiava jeho staré Numarky. Zo začiatku sa orientuje na house, ktorý mu na nejakú dobu učaroval.

DJ Pete

PeteKeď som si po niekoľkoročnom zisťovaní čo lahodí môjmu uchu náhodou niekedy v 1994 naladil rádio Nitra, dávno som už vedel že je to elektronická hudba.

Pete Loop

Pete LoopJazdec na platniach ktorý už 17ty rok hráva v kluboch doma aj v zahraničí hlavne v Španielsku a v Írsku.

Petofy

PetofyPochadza s Bratislavy,V polohe dj-a sa ocitá ešte v puberte, kedy pôsobil ako komerčný dj.K DJiingu sa dostal v roku 2006, už o rok neskôr mal svoju prvu akciu v Ceskom klube Laskalka.Okrem Hard techno@Schranz si rád zahrá aj minimal.

Philip Riska / Ewo

Philip Riska / Ewo Producent, live act, člen elektronickej skupiny Artificial Organism

PLUSplus

PLUSplusKreatívne duo z okolia Dunajskej Stredy, ktoré len ťažko zaškatulkovať do jedného štýlu...

PMC

PMCK mixovaniu som sa dostal vďaka môjmu kamarátovi DJ Titanovi..

POO

POOPOO je audioplatforma ktorú založili v roku 1998 ::.: a Rentip ako powerful darkdrone noise combo a stali sa pioniermi noizovej scény na Slovensku.

PRLN

PRLNPRLN sa venuje hudbe od roku 1996, skúma rôzne žánre elektroniky.

DJ Rafo

Rafografický dizajnér, eclectic, fashioned, soulful & groovy popular cosmic brother..

Raganova aka Jan Liberbarek

Raganova aka Jan LiberbarekKvalitný minimal house/tech producent a dj.

Rank D.

Rank D.Prešovský techno DJ, od roku 2005 pôsobiaci v Prahe.

Rauo Uhrao

Rauo UhraoRauo Uhrao pôsobí na scéne už viac ako desaťročie a môžete ho poznať aj pod menom Neon z projektu Soundphreakers.

Rawfare

Rawfare Rawfare je pôvodne Slovák, ale momentálne žije v holandskom Amsterdame. Patrí bohužiaľ len k mála domácich producentov, ktorý sa zaujíma a produkuje trashy electro house.

DJ Recis

RecisTechno dj a producent z Bratislavy + majiteľ značky Last Joint Records..

Redface

RedfaceZačiatky tohto týpka čo sa týka djingu siahajú do 90tych rokov, kde začínal ako teenager mixovať cez discmany a malý mixák na rôznych ilegálkach.

Rentip

RentipRentip začal experimentovať so zvukom v legendárnej darkambientnej formácii POO v roku 1998.

Ricci Liquid

Ricci LiquidNapriek rannému širokému hudobnému záberu sa odchovanec legendárneho Účka a mnohých ďalších ´undergroundových´ záležitostí Bratislavy dostáva k realizácii svojich snov okolo roku 2002.

Ricki Fitz

Ricki FitzEšte ako DNB DJ pôsobil v bookingu Signall, v poslednej dobe mu však učaroval breakbeat.

RobX

RobXDJ / Producer / Remixer of Dubstep, Drumstep, DnB Dubflex Drumshock Nudance

Roland Kadela

Roland KadelaDlhoročne rešpektovaná tvár domácej techno a house scény.

Romikmass

RomikmassRomikmass je minimalista, barman a promotér v jednom. jeho idolom je Gaiser, Nôze, label Minus a podobný uchu lahodiaci zvuk nemeckých minimalových mágov.

Sai

SaiAko Dj hráva už od svojich 15-tich rokov. Od tej doby sa prepracoval cez diskotéky až klubovým akciám kedy ho oslovujú gramofóny a techno.

DJ Satira

SatiraTechno nakladač..

Scribner

ScribnerDnB dj zo západného Slovenska.

Sensoreal

SensorealSensoreal je spoločný producentsko - djský projekt Kečeho a Christiana.

Sepromatiq

SepromatiqTento dj a producent pochádza z Malaciek a s hudbou sa začal aktívnejšie zoznamovať asi vo svojich 12-tich rokoch. Spočiatku to boli komerčné štýly, ale postupom času sa začal zameriavať na techno.

Shaaman

ShaamanDeep House z Trnavy..

Shifter

ShifterDJ SHIFTER sa hudbe začal venovať v roku 1998 ked videl na MTV prvé videoclipy. Po čase objavil Underworld, Mobyho, Chemical Brothers, Orbital a ďalšie zásadné ikony elektronickej a inej hudby.

DJ Schimek

SchimekPrvé DJ-ské pokusy uskutočnil v hĺbke rokov osemdesiatych, očarený nástupom progresívnych elektronických smerov v hudbe (New Wave).

Schyzo

SchyzoVlastným menom Dušan. Ľuďom z netu a párty známy skôr ako xXdNbXx alebo Schyzo :D. Úplne obyčajný chalan, pochádzajúci z Prievidze.

Skank / Superskank

Skank / SuperskankTypický predstaviteľ minimal a IDM na Slovensku.

DJ Skeptical

Skepticaldeep minimal dnb producent z UK

SlavoC

SlavoCPochádza od Bardejova, no od roku 1998 pôsobí v Pezinku.

DJ Slight

SlightMeno Slight sa na slovenskej drumandbassovej scéne objavilo koncom roku 2006, keď vtedy ešte housového dja Slyma chytila túžba zahrat svojich pár dnb vynilov aj na verejnosti.

Snippah

SnippahDJ, producent a promotér v jednej osobe z Prešova.

soundNbeats

soundNbeatsDnB duo z Martina..

Soundphreakers

SoundphreakersFormácia Soundphreakers vznikla v roku 1997 a pochádza zo Slovenskej republiky. Momentálne sú jej členovia dvaja producenti - Nois a Neon.

Source Code

Source CodeSource Code alebo Hadzi & Green tvoria DJ-skú dvojicu dva roky, no nezávisle na sebe pôsobia na drum´n´bassovej scéne zhruba 7 rokov.

Southboy

SouthboyTrenčiansky houseový dj a nádejný producent..

Spanq

SpanqSpanq je košický dj patriaci do SAC - Street Art Communication crew.

Spiro

SpiroSpiro je dá sa povedať zakladateľom Nuclear crew, pretože táto partička ľudí sa dala dokopy aj na základe Spirom organizovanej akcie Nuclear v Subclube.

Stanley Crow

Stanley CrowStanislav Vranka , chalan z Prievidze ktorý hra drum“n“ bass... Takto nejak by sa dal v jednoduchosti charakterizovať dj pochádzajúci z Prievidze ktorý sa svojou pestrou selekciou hraných trackov dostáva do povedomia slovenskej dnb scény už nejaký ten r

Stoven

StovenUž ako teenager sníval o tom, že raz aj on bude patriť medzi tých, ktorí bavia ľudí na parties.

Streetroll

Streetrolldnb producent a dj z Popradu

Styller / Quintax

Styller / QuintaxHlava labelu Mistique Dream, producent a dj v jednej osobe...

Superfly DJs

Superfly DJsUnited power, difference characters... Známe úderné zoskupenie Subcell a Liquid v unikátnej techno battle show.

Svetlux

SvetluxSvetlux, odchovanec bratislavskej techno-školy, odštartoval svoju kariéru v roku 1999 v klube Bludisko v Kremnici, na párty, ktorú organizoval spolu s Bencom.

Swatch

Swatch21. január 2005 je osudným v živote či kariére vtedy ešte nie DJa Swatcha.

T Mike

T MikeT Mike, promotér a Dj bookingu Techron.sk sa djingu venuje už 14 rokov. Ako skoro každý Dj, začínal hraním na komerčných diskotékach.

Tanya

TanyaDJane TANYA vlastným menom Tatiana Šuláková, pochádza z malého veľkého mesta Trnava. Na obyčajnú cluberku sa jedného dňa usmialo šťastie a vďaka Anfreemu mala možnosť nazrieť do útrob djingu a parties. Po asi roku sprevádzania Anfreeho po rôznych eventoch

Tasun

TasunTasun-a oslovila elektronická hudba už vo veľmi mladom veku. Bolo to hlavne po stránke produkčnej. Časom zistil, že DJing je pre neho zaujímavý oveľa viac..

Teapot

TeapotTomáš Ferko alias Teapot ponúka vo svojej tvorbe zmes IDM, minimal techna, dubstepu, ale aj iných štýlov.

Tee

TeeDNB dj zo Slovenska.

DJ Teef

TeefSlovenský trancový DJ pôsobiací v UK. DJingu sa venuje 6 rokov a jeho mesačnú show si môžte vypocuť každú 4-tú nedeľu v mesiaci na afterhours.fm.

The Smokin Drummer

The Smokin DrummerTvorí polovičku projektu comic bros.lovemusic, jeho hrania a sety sa nesú v tónoch soulu, jazzu, funku, elektroniky a hiphopu.

The_And

The_AndVlastným menom Andrej Sítek. Už na základnej škole si zo zahraničných rádií nahrával skladby, ktoré bežne vo svojom okolí nepočul.

Thomas Dexter

Thomas DexterJeho začiatky smerujú pár rokov dozadu, kedy sa začal zoznamovať s pojmami groove, vocal a to všetko v oblasti house music.

Tibor Holoda

Tibor HolodaJeden z kultovej trojice Dalo, Tibor, Toky. Veľká osobnosť tanečnej scény, propagátor tzv. inteligentnej tanečnej hudby. Organizátor festivalu Wilsonic, dj a spolupracovník rádia_FM.

DJ Titan

TitanJeho postupné "oťukávanie sa" s djskou technikou v praxi siaha až do polovice 90tych rokov,do švajčiarskeho Zurichu, kde sa prvýkrát zoznámil s gramofónami, mixpultom a učarovala ho natoľko, že jej úplne prepadol...

DJ Tlama

TlamaTlama je polovicou známeho DjT Project, dlhoročný techno & house dj a propagátor tanečnej hudby na Liptove.

Toky / Rumenige

Toky / RumenigeDjská legenda a otec slovenskej techno scény..

Tomas Button

Tomas ButtonJe najmladším členom žilinskej technoscény,patriaci pod booking Wolfpromo.sk

Tomas Haverlik

Tomas HaverlikNajvýraznejší predstavitel Progressivu na Slovensku..

DJ Tomgraf

TomgrafMilanino techeross aka DJ Tomgraf. Ide o techno dja, ktoremu to za gramcami naozaj ide!

Tomin Tomovic

Tomin TomovicRok 2000 bol začiatkom jeho doslovnej posadnutosti ranných začiatkov tranceu, kedy sa dali na Slovensku zakúpiť prvé cd-výberovky s elektronickými štýlmi. Mladý Tomáš Tomovič postupne začína vstrebávať tanečný rytmus, ktorý sa naplno udomácňuje v jeho srd

Tomm-E

Tomm-EDeep je slovo, ktoré najlepšie charakterizuje jeho hudobný prejav.

Trilo

TriloDj a producent venujúci sa Drum n Bass-u

Trix

TrixDj Trix bol rezidentom a programovým šéfom už neexistujúceho klubu Stars v Košiciach

Tronic

TronicV súčasnosti má Tronic za sebou už viacero hraní po Slovensku a aj v zahraničí. Spomeniem napríklad hrania v legendárnom klube Kashmir Underground či Orange Club (ex Free Port) v Budapešti, alebo Santa Locura v Barcelone.

DJ Tysmo

TysmoTysmo - vlastným meno Roman Bobot. Narodil sa 13.9. 1989. Pochádza z mesta Nemšová. Hráva breakebeat/dnb Aktívne hráva od roku 2010. Zahral si s djskými menami ako sú: U-BEND, ONDRASH, LOUDSPEAKER, SKUNKVZEMI, NO FACES.

DJ Ultra / Ultraviolet

Ultra / UltravioletUltra = Techno // Ultraviolet = Minimal/Tech House

Urbanfailure

UrbanfailureJe človek. Elektronické vlny skúma a objavuje od r. 1996. V r. 1997 nahral svoju prvú kazetu ?Try !t? .

Verbal

VerbalDnb producent a dj zo Slovenska.

DJ VNL

VNLDJ VNL, od počiatkov oldschool hip-hop underground-u, funk-u, jazz-u, až po hyper space drumm'n'bass...

Voks

VoksVox je minimal, microhouse, tech-house a electro dj a promotér patriaci do bookingu Afera.sk.

Wanted

WantedParagliding, Poznávanie, Platňa, Publikum a Príval sofistikovanosti. To je 5 „P“ žilinského dj Wanteda, ktorý momentále pracuje a žije v Brne.

Wizz

WizzVychodniar Wizz alebo Eduard Petrovsky vyberá tracky zrodené v okolí Chicaga s prvkami jazzu, swingu a deepu. Nebráni sa ani Európe a minimalu.

Wychitawacs

WychitawacsDj Wychitawacs, vlastným menom Mário Michna sa venuje djingu od roku 2001.

Yacube

YacubeDj a promóter z Dubnice nad Váhom..

yuMMy

yuMMyYummy, yummo, džimy ako len chcete. Vlastným menom Matej. Momentálne sa snaží žiť v meste Zvolen, v ktorom sa prvý krát stretol s lomeným beatom. Ostal ním taký očarený až to pretrváva dodnes.

Pridajte DJa do encyklopédie

V prípade, že máte záujem o pridanie DJa do encyklopédie, pošlite prosím všetky dostupné informácie spolu s obrázkami na e-mailovú adresu redakcia@drom.sk.
Predmet e-mailu: "Nový DJ - [meno DJa]"

Tento postup je len dočasný.
V blízkych dňoch/týždňoch bude zapracovaný efektívnejší postup zadávania nového DJa, ktorý tento proces urýchli a zároveň zjednoduší.

Rýchla navigácia

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y

Podporujeme

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch