Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Pete

Pete - foto poster

DJ Pete
Keď som si po niekoľkoročnom zisťovaní čo lahodí môjmu uchu náhodou niekedy v 1994 naladil rádio Nitra, dávno som už vedel že je to elektronická hudba.

Biografia

Ani presne neviem ako to celé začalo, ale bolo to asi takto:

Keď som si po niekoľkoročnom zisťovaní čo lahodí môjmu uchu náhodou niekedy v 1994 naladil rádio Nitra, dávno som už vedel že je to elektronická hudba. Relácia sa volala CLUB MUSIC a hlas moderátora patril LEGImu. Na celý ďalší rok som sa stal jeho otrokom a do môjho archívu pribudli nahrávky umelcov tej (ale i súčasnej) doby ako Underworld, Leftfield, Grid, Sabres Of Paradise, David Holmes, Justin Robertson, labelov Limbo, Zoom a mnohých iných.
V januári 1995 nadobudla táto hudba konečne aj hmotný, klubový rozmer s mojou návštevou prestavanej diery v bratislavskej hradnej skale. Chalani tam vtedy miešali čierne kotúče a ja nohy na parkete. Rád by som zdôraznil, že spolu so mnou nohy miešali aj mnohí neskôr (teda teraz) známi DJs. V U-CLUBe som na obidvoch stranách djského pultu vydržal celých 9 rokov až do jeho poslednej akcie.
V tej dobe LEGIho na rádiu Nitra nahradili DALO a TIBOR s kultovým CRYSTAL HOUSOM na Ragtime. Všetci uvedení ma tiež tešili svojou vysokokvalitnou žurnalistickou tvorbou a osvetou v plátku DISCOBOX, ktorého archív ma v nostalgickej chvíli vždy poteší.
Prišiel rok 1998 a s ním prvé djské pokusy v trnavskom Káčku. Začiatkom 1999 nás spolu s ERIKom zavial vietor do trnavského klubu ARCHA, kde počas našej ročnej rezidentúry spolu s OSWALDOM zažila Trnava asi najlepšie klubové obdobie. Zistil som, že najviac ma baví hrať tvorbu pánov ako sú Mills, Regis, Surgeon, Ruskin a pod. K hraniu pribudol promotion a moje prvé akcie TECHNOTIKA, ktoré takisto ako Účko mňa, vychovali ďalších nadšencov v Trnave.
Nasledovalo niekoľkoročné cestovanie po mnohých kútoch a kluboch Slovenska aj Čiech, zdokonaľovanie a cibrenie hudobného vkusu. Ukážkovo vtedy fungovala spolupráca klubov v rôznych regiónoch a vytvorilo sa to, čomu sa hovorí KLUBOVÁ SCÉNA.
V 2000 vznikla prvá a posledná trnavská bookingová agentúra SWITCH. K zakladajúcim členom PETE, ERIK, CHUCKY, ANDICO a LIXX sa neskôr pridal aj SHAAMAN, pričom Lixx neskôr presedlal na lámané beaty. Éra SWITCHu pamätá mnohé akcie v trnavských ARCHA, CALIPSO, HELL, 3ROOMS, ZANZIBAR, ARGENTINA, na ktorých si zahrali napr. Slobodan, Daho, Igor Pataky, Mike Vynil, Dalo a celá SK špička. Postupne v tomto období začal nad techno PETEom prevládať housový PETING a bolo jasné že, aby nenastal koniec, musí prísť zmena.
Tá prišla koncom roka 2003, kedy sa z techna stal stagnujúci deduško a výrok: „všetko nové techno je shit resp. to už tu bolo“ nemal ďaleko od pravdy. To čo ma nakoniec zlomilo a zachránilo ako dja bolo skvelé eklektické new-wave vystúpenie dua Tiefschwarz v Barcelone. Radikálna inventúra v djskom kufri znamenala prírastok novej i starej hudby a posun k pestrému poňatiu setov. Pribudli spomínaní Tiefschwarz, Chicken Lips, Poker Flat, Steve Bug, Black Strobe a iní. V súčasnosti mám rád keď sa ľudia na parkete a hlavne ja pri mojom hraní bavíme. Preto v setoch rád pomiešam všetko to, čo ma po celé roky oslovovalo od klasík Grid, Tessier Ashpool, Leftfield cez epických Carl Craiga, Jori Hullkonena až po novú krv v podobe new-wave alebo breakbeat.
V sučasnosti, kedy vychádza množstvo výbornej hudby a príležitostí je menej, si dávam pozor aby sa z môjho notebooku ozývalo len to pre mňa najlepšie – Ame, Radioslave, Chloe, carl craig, audion, Dapayk, Dubfire, Adultnapper, Catz and Dogz, Swoop a mnohí iní. Niekedy viac techy, niekedy viac housey, ale vždy predovšetkým nová klubová muzika. Underground sa vracia, čoskoro už aj na Slovensku.

MP3 Sets: DJ Pete

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
DJ Pete - Hauz Aura 2008Minimal,Tech.95 MB109x
DJ Pete - Disko Cleopatra 2007Electro,Tech.86 MB158x

TOP5

2008: 04, 11

Základné informácie

DJ pseudo:
Pete
Pravé meno:

Peter Blaho

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • techno
  • minimal house/microhouse
  • electro

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/pete_dj
E-mail:
curlyovko@yahoo.com
Telefón:
+421 908 704 447
ICQ:
192591615 ICQ Online Status Indicator
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

TECHNO FOUR.

Klub, dátum:
ALBANO PIZZIERIA, 18.4.2014
Mesto, štát:
Poprad, Slovensko

Groteska art caffe, Poprad - rok prvý w/ Tomas Haverlik

Klub, dátum:
Groteska Art Caffe, 19.8.2011
Mesto, štát:
Poprad, Slovensko

Stefanova w/ Dodoman @ Starý Smokovec

Klub, dátum:
Casa Dolce, 26.12.2010
Mesto, štát:
Starý Smokovec, Slovensko

Ján Jeleň 2010 – Facet B-Day weekend

Klub, dátum:
penzión Suchá, 18.6.2010
Mesto, štát:
Vernár, Slovensko

WAKE UP 10 - Special Birthday Edition

Klub, dátum:
ArtKlub, 30.1.2010
Mesto, štát:
Trnava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Pete