Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Ricci Liquid

Ricci Liquid - foto poster

Ricci Liquid
Napriek rannému širokému hudobnému záberu sa odchovanec legendárneho Účka a mnohých ďalších ´undergroundových´ záležitostí Bratislavy dostáva k realizácii svojich snov okolo roku 2002.

Biografia

Ako inak strohými začiatkami, za bizarných technických a priestorových podmienok. Odrastený na hudobnej ponuke synthipopu, kraftwerku a prvých začiatkov tanečnej elektroniky získava dostatok prostriedkov usmernenia k tomuto typu hudby, resp. k náklonnosti k elektronike. 

Pomyselná evidencia klubových djs ho zapísala do svojho zoznamu okolo roku 2005, kedy naplno odpálil svoju kariéru v bývalom bratislavskom klube Duna. Ako mladý dj pachtiaci po tvrdosti a rýchlosti sa hudobne nachádza v štýle techno a spoločnosť ho následne označuje ako new age techno dja. Takmer raketový vzostup mu umožňuje zrodenie formácie Superfly djs, ako spoločné duo so Subcellom. Tento projekt okamžite priniesol svetlo do bratislavskej technoscény aj následným organizovaním prvých akcíí Contact a pokračovaní série Adrenaline. Klub duna tak predlžuje legendárnu povesť a Liquid v nej nachádza útočisko pre ďalšiu realizáciu. 

Ani on sa však nevyhol prirodzenej selekcii výberu. Mnohé ostatné vyvíjajúce sa štýly, nová paleta zvukového trendu do budúcna ovplyvňujú jeho hudobný charakter. Mnohé parties v štýloch house, drum and bass, či progressive mu postupne obrusujú zvukový look, čím liberálne zvyšuje svoje preferenice čo do možností širšieho hudobného záberu. 

Jeho súčasný sound sa teda nesie v dvoch typoch:
- Ako techno dj sa pohybuje v rozmedzí hustého pumping techna, nekomopromisného industrialu a detroitu.
- Jeho druhá stránka sú ďaleko sofistikovanejšie vlny minimalu, techhousu a progressive s prvkami electra.

Liquidova profesionalita je však časovaná. Neustále sledovanie zvukového trendu sa podpisuje o drobné zvukové zmeny a obrovské skúsenosti mu nasadzujú aj nálepku všestrannosti čo do povahy, charakteru a hracieho času na eventoch je bezprostredné načasovanie a prispôsobenie svojich setov. 

Od roku 2007 dostáva spolu so Subcellom ponuku organizovať pokračovanie svojich akcií Contact v legendárnom šalianskom Metroklube. Ako sa neskôr ukázalo, tento úspešný počin sa hrubými písmenami zapísal do kroniky domácej tanečnej scény. Contact si získal obrovský rešpekt a onedlho nadobudol prívlastok jedeného z najkvalitnejších klubových eventov Slovenska. Pod jeho krídlami sa predstavili ikony svetovej techno scény ako Dj Rush, Regis, Surgeon, Alex Calver, Pet Duo, Eric Sneo či Filterheadz a mnoho ďalších.. Superfláje ako rezidenti svojich akcií priniesli na Slovensko mnoho obrovských zvučných mien a eventy Contact sa mnohým postarali o jedny z najkrajších party zážitkov vôbec. Neskôr bola nasadená aj rozbiehajúca sa minimalová klikačka Cl!nic. 

Liquid sa vo formácii Superfly djs zviezol k ponukám hrania na prestížnych eventoch a festivaloch po celom Slovensku i v zahraničí. Jeho možnosti sa v novom svetle rozširujú aj naďalej, keď v roku 2009 zakladá spolu s Tominom, Aniko Tomowitch a Bucannom booking a nový projekt Sensitive People.

Support to djs:

Dj Rush (usa), Ben Long (space djz) (uk), Tomcraft (de), Museum / Jeroen Liebregts (uk), Surgeon (uk), Anton Pieete (uk)/, Alex Calver (uk), Filterheadz (be), PetDuo (bra), Eric Sneo (de), Marco Remus (de), Misjah (nl), Regis (uk), Preach (can), Cave (nor), Michael Burkat (de), Felipe (at), Tim Taylor (uk), Jim Felli (usa), Robert Natus (de), Frank Kvitta (de), Mario Ranieri (at), W.J. Henze aka Gecko (de), Bassdrum (esp), Schimek (pl/sk), Tobias Lueke (O.B.I.).(de), Agent (cz), Imida P.(pl), Sonarsson (pl), M.Zaffarano (be), Dtekk (pl), Ben Santo (ita), Jon Hussey (irl), Stuey Lions (irl), Hamond (hu), Andreas Kremer (de), Vladimir Acic (slo), Patrick DSP (can), Toky, Loktibrada, Boss, Lucca (cz), Orbith (cz), Breeth, Grining, Jerry (cz), Morrison (hu), Clodagh (uk), Tomash Gee (pl), Michal Poliak (cz), Optymist (pl), Van Bass (at), Hammond (hu), Errol Dix (at), Tronic... a veľa ďalších...

 

Základné informácie

DJ pseudo:
Ricci Liquid
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • minimal
  • techno

Kontaktné informácie

Web:
https://www.richardriegel.weblahko.sk/
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Beefree 2012

Klub, dátum:
Letisko, 27.7.2012
Mesto, štát:
Piešťany, Slovensko

Policy Of Techno /Standa Edit

Klub, dátum:
METROklub, 24.2.2012
Mesto, štát:
Šaľa, Slovensko

Tanz/Bar

Klub, dátum:
SubClub, 16.2.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

BOUTIQUE

Klub, dátum:
Radosť, 21.1.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

The Best Of Dance Music

Klub, dátum:
METROklub, 25.12.2011
Mesto, štát:
Šaľa, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Ricci Liquid