Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Duall

Duall - foto poster

Duall
Resident, zakladateľ a organizátor viacerých dnb party v Prešove.

Biografia

Duall, vlastným menom Stano Bobák, začal objavovať čaro elektronickej hudby niekedy v roku 1998, kedy sa ako aktívny člen prešovského ABC Techno klubu Aréna prezentoval amatérskym hraním z CD playerov, vtedy populárnej gabber a hardcore techno music. Po rozpadnutí tohto klubu začal v roku 2000 pomaly, ale isto kupovať vinyly zamerané na techno a spolu s kolegom Petrom Cainom v roku 2002 založili prešovský booking pod názvom Independent. Ako techno DJ hrával na akciách najmä v Prešove, tiež na známom festivale Bee Free, ale aj v susedných Čechách ako napr. Žďákovský most, Praha, Plzeň atď. V roku 2004 sa recenzia jeho setu From Beyond dostala dokonca do aprílového čísla X-Magu.

Zlom nastal v roku 2006, kedy jeho dušu a srdce naplno pohltili polámané beaty a techno vystriedal drum and bass, ku ktorému, ako fanúšik elektronickej hudby, nemal nikdy ďaleko. Automaticky sa stal členom známej východoslovenskej dnb crew Prosac, avšak aj naďalej sa aktívne venuje hraniu rôznych štýlov elektronickej hudby, ako napr. house, electro, techno, ale aj hip hop. V tom istom roku rozbieha pravidelné a veľmi obľúbené akcie s názvom Prosac Nights (neskôr Night Acoustic) v prešovskom klube Wave, kde hráva dodnes. Keďže Wave ponúka priestor skôr na listeningové posedenie ako nadupanú žúrku, v roku 2007 sa v klube Insomnia pod taktovkou Dualla začína profilovať dnes už jedna z najznámejších dnb párty na Slovensku – Bass Kick. Po zatvorení Insomnie sa Bass Kick v roku 2009 presúva do priestorov klubu Bunker, kde úspešne pokračovala až do septembra roku 2011, kedy sa uskutočnil posledný Bass Kick. Okrem toho Duall stojí organizačne napr. aj za akciou Dance Revolution 2008, ktorá prebiehala v Mestskej športovej hale, alebo za najväčším východoslovenským festivalom - Dobrým Festivalom, ktorý už mal tu česť privítať také osobnosti dnb ako napr. Teebee, Calyx, Break, London Elektricity feat. Elsa Esmeralda, či Cyantific. Keďže zmena je život, začiatkom roka 2012 Duall opúšťa rady Prosac-u a stáva sa členom nemenej populárnej crew Special Place. Rozbieha tiež novú akciu s názvom Beat Pump v prešovskom klube Pumpa a príbeh pokračuje ďalej….

Ostatné informácie

Za dobu svojho drum and bassového pôsobenia sa stihol predstaviť po boku zvučných mien, ako napr. už spomenutí London Elektricity, Cyantific, Teebee, Calyx a Break, ďalej Bad Company, Ed Rush, Prolix, Benny Page, Muffler, Chris.SU, SKC, Fourward, Body & Soul, Purple Unit, Derrick & Tonika, Philip TBC, Rido, No Money + MC Coppa, Soundphreakers, Push, Im Cyber, Reverb, Ear Drum Kru, L plus, Gabanna, Lixx, Smote, Clive a mnoho ďalších. Medzi kluby, v ktorých sa predstavil, patria napr. Roxy / Cross / Le Mirage / Wakata (Praha), Nassau / Radosť (Bratislava), Reset (Partizánske), Pistol Pistol (Martin), Casablanca (Zvolen), Stars / Stará Sladovňa / Tabačka (Košice), Wave / Insomnia / Bunker (Prešov), Ponorka (Kežmarok). Vo svojich setoch má rád pestrosť, kde kombinuje melodický a vokálny drum and bass spolu s energickými a tanečnými, niekedy až neuro trackmi. Nepohrdne však ani poriadnym deepom, či reggae junglom.

Základné informácie

DJ pseudo:
Duall
Pravé meno:

Stanislav Bobák

Dátum narodenia:
26.1.1984 (štvrtok)
Vek:
40 rokov
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.specialplace.sk/
E-mail:
duall@prosac.sk
Telefón:
+421907208435
ICQ:
308-553-802 ICQ Online Status Indicator
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Liquidity @ Tabacka

Klub, dátum:
Tabačka Kulturfabrik, 30.5.2014
Mesto, štát:
Košice, Slovensko

BASS-X 09

Klub, dátum:
Pixel music club, 27.9.2013
Mesto, štát:
Prešov, Slovensko

Epic Bass #15: Trap Revolution vs. Pure vinyl edition

Klub, dátum:
Interactiv Club, 24.5.2013
Mesto, štát:
Spišská Nová Ves, Slovensko

BASS-X 06

Klub, dátum:
Pixel music club, 22.2.2013
Mesto, štát:
Prešov, Slovensko

BASS-X 04

Klub, dátum:
Pixel music club, 26.12.2012
Mesto, štát:
Prešov, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Duall