Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Skeptical

Skeptical - foto poster

DJ Skeptical
deep minimal dnb producent z UK

Biografia

Svetová špička deep a minimal dnb hudby Skeptical a MC Fokus vystúpia prvého júna v Bratislave na akcii Radio_Nudance. Dvojica odohrá unikátnu show, akú sme doteraz mohli zažiť na najlepších UK parties či online na dnbtv.

Najväčší hit roku 2011 bol práve z dielne Dub Phizix a Skeptical a nesie názov MARKA

Spolu s nimi na akcii vystúpia aj poľský talent Xilent, nemecký killer Panacea, belgickí dji i1X & Reynz, slovenskí dji Cenco & Dykman, Deep-throat aka IM3 & Fatsound a mnoho ďalších.

Facebook link https://www.facebook.com/events/370123476371256


BIOGRAFIA

Skeptical, vlastným menom Ashley Tindall je DJ a producent z Hertfordshire pri Londýne. Na scénu vstúpil koncom 90. rokov ešte ako teenager, začal hrávať v UK a neskôr vystupoval po celom svete. S toľkou svojou vášňou pre hudbu sa Skeptical dostal na rôzne úrovne a svoje tracky zaradili do svojej výbavy top DJi drum and bassovej scény. Jeho tracky vyšli, dalo by sa povedať na najrešpektovanejších labeloch ako sú Exit Records, Critical, Commercial Suicide, 31 Records, Dispatch, Ingredients, Renegade Hardware, Broken Audio.


Link k akcii kde Skeptical vystúpi https://www.facebook.com/events/406124512736966

SOUNDCLOUD www.soundcloud.com/skeptical

Predpredaj lístkov počas apríla za  11 eur v sieti Ticketportal https://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=16854


Mixovaný set 
https://soundcloud.com/nudance/skeptical-fabriclive-x

Skeptical--FABRICLIVE x Commercial Suicide Mix by NUDANCE MUSIC

MP3 Sets: DJ Skeptical

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Skeptical - GRAM Agency PodcastDrum and Bass142 MB519x

Rozhovor

Čo ťa inšpiruje pri tvojej produkcii?

Hudba, filmy, život vo všeobecnosti. Zistil som, že to, že chodím do klubov a počúvam dobrú hudbu. Tá mi dáva motiváciu, aby som išiel do štúdia a napísal niečo s takou, alebo podobnou vibráciou, akú som zachytil v klube.

Čo  máš v zásobe do budúcnosti, čo sa týka releasov alebo spoluprác?

Mám na ceste pár kúskov, úzko spolupracujem s labelami Exit, Dispatch, Commercial Suicide, 31 Records, Inneractive music a E.P. Momentálne tiež pracujem na nejakých veciach s Dub Phizixom, máme celkom podobný štýl. Ant tiež podpísal s Dispatch Silo/The Enemy, ktorý by mal  vyjsť myslím v máji. Tento rok robím veľa aj s MC Fokusom, vyšiel nám track na Transit One LP, volá sa Structure a bude na limitovanom10” vinyle, na druhej strane budú nejaké Antove tracky. Máme rad ďalších noviniek, spomeniem Structure VIP. Ďalšie spolupráce sa chystajú s DBR UK a Pessimist.

Máte niečo, s čím tvoríte hudbu najradšej? Myslíte si, že záleží na tom, či použijete Logic, Reason, Cubase alebo iný DAW dostupný na trhu?

Nie je to v zásade o technike. Používa ju človek. Potrebujete hlavne počúvať. Snažte sa to nezabaliť kvôli tomu, ako sú veci urobené, lebo stratíte motiváciu a kreatívny flow. A aby som bol úprimný, neexistuje nejaký recept na ideálny set up. Ja som začal s Reasonom, na ktorom som sa učil, ale nebolo to nič pre mňa, tak som sa zameral na Cubase a doteraz som ho nevymenil. Jedna rada tu však je, a teda nesnažiť sa veci prekombinovať. Ak to bude znieť dobre, tak  ste použili správny zvuk.

Aký je váš názor na celú debatu okolo digitálu a vinylov? Mohli by vinyly vydržať ešte nejakých 10 rokov?

Myslím si, že vinyly tu budú stále. Ja sám vinyly zbieram, takže v to dúfam. Páči sa mi, že niektoré labely ich držia pri živote. Albumy Exitu, Breaku a Calibre sa predávajú ako double pack. Kúpite si vinyl a dostanete k tomu CD. Myslím, že je to skvelý nápad, lebo aj keď na platniach nehráte, môžete ich aspoň zbierať. Čo sa týka otázky, že na čom by sa malo hrať v kluboch, tak to je mi skutočne jedno. V mojich setoch používam aj to, aj to. Avšak vinyly znejú stále lepšie.

Základné informácie

DJ pseudo:
Skeptical
Pravé meno:

Ashley Tindall

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.facebook.com/skepticaluk1
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Skeptical