Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Verbal

Verbal - foto poster

Verbal
Dnb producent a dj zo Slovenska.

Biografia

Poprosili sme hosťa akcie Nudance aby nám o sebe čo to povedal a napísal veľmi príjemné veci, preto odporúčame prečítať a vypočuť až do konca :)  Verbal vystúpi 17. decembra 2010 v Subclube, Bratislava.

ENG version on the end.

Som VERBAL. Odkiaľ som nie je podstatné. Ak si čítaš tieto riadky, dôležitejší bude pre teba môj vzťah k hudbe. Od ôsmich rokov som chodil do ZUŠky na saxofón. Hrával som na koncertoch a aj v komornom orchestri, ale nikdy som si nemyslel, že zo mňa bude virtuóz. Po desiatich absolvovaných rokoch sa tak ani nestalo. Bohužiaľ ako saxofonista by som si v reálnom živote moc nenašiel uplatnenie, aspoň podľa mojich rodičov.

Lenže ja som bol panovačné decko. Hudba ma i tak neskonale fascinovala a počas môjho doterajšieho života som si prešiel mnohými obdobiami. Keď so mnou začala plieskať puberta, plieskal som jej naspäť techno v podobe Repetitive4 či DoleGate (zainteresovaní vedia) a takto sme sa chvíľu navzájom dopĺňali. Boli to šialené časy a dá sa povedať, že aj začiatok mojej Djskej „kariéry“.

Verbal
Verba

Na Vianoce roku 2001 som dostal od rodičov pod stromec prvé lacné gramofóny a už to išlo. Plný energie a elánu som sa snažil zahrať si kde sa len dalo. Toto obdobie však dlho netrvalo. Techno ma pomaly prestávalo baviť, lebo som ho mal tak napočúvané, že som si v ňom nedokázal nájsť už nič nové.

Začiatok novej éry sa u mňa spája s hudbou Roniho Siza, Breakbeat Ery a legendárneho mixu Dja Koogiho z Xmagu. Títo ľudia ma nevedomky definitívne nasmerovali na drum&bass, pri ktorom som zostal ešte pekných pár rokov. Dá sa povedať, že vtedy sa datujú aj začiatky mojich producentských experimentov. Skúšal som robiť hudbu v rôznych programoch, od Dance eJaya, cez Buzz, Fruity Loops až po Reason, ktorý ma natoľko oslovil, že som v ňom experimentoval ešte zo tri roky.

Spočiatku to boli fakt nepočúvateľné miešanice rôznych nepomenovateľných žánrov, no nakoniec som skončil pri 170 bpm breakoch. Dlhé roky to bola moja jediná vášeň. Kupoval som si platne a hrával som v rôznych kluboch po celom slovensku – v Bratislave, Nových Zámkoch, Žiline, Partizánskom, Prievidzi a inde. Dokonca som si raz zahral aj v Štrasburgu po boku Noisie. K mojej takzvanej popularite možno prispela aj správa na istom slovenskom drum&bassovom portáli v roku 2006, ktorá hovorila o tom, že mi má vyjsť platňa na novovznikajúcom talianskom labeli. Vtedy by som bol býval prvým slovenským dnb producentom, ktorému sa podarilo vydať platňu v zahraničí. Bohužiaľ, ako sa časom ukázalo, bolo to všetko príliš dobré na to, aby to bola pravda. Label sa neozýval, aj keď bolo už všetko dohodnuté a nepočul som od neho doteraz.

Trochu mi to ubralo na sebavedomí a bolo to pre mňa celkovo depresívne obdobie. Postupne som sa začínal odkláňať od drum&bassu, no stále som mal vytúžený sen o tom, že mi raz moja pesnička výjde. I keď neskoro, ale predsa sa mi to podarilo v roku 2008, keď sa môj trek Exorcist rozhodol vydať holandský label Symptom Audio. Odvtedy mi vydali pár trekov aj vydavateľstvá Fokuz (Frozen Lake, Soul Impact s Dephzacom), Mindtech a Dephzacov Dephrecords. Okrem toho pravidelne spolupracujem s francúzskou neurofunkovou dvojicou Bass.es Intentions, z čoho by malo vzniknúť naše spoločné EP na Fallout Recs niekedy začiatkom budúceho roka.

V súčasnosti sa ale uberám aj trochu iným smerom. Nie preč od drum&bassu, ale naproti hudbe – čistej, nekategorizovanej, úprimnej. Stále sa hľadám a pátram po neznámych hudobných kontinentoch,  z ktorých by som načerpal inšpiráciu.

ENG

It's been nearly 8 years since Boris Veres aka Verbal started his first musical experiments on his computer. While learning saxophone and music theory on elementary art school he began to write his own music in various programs. Back then it was mostly breaks, jungle or house. Later Verbal gradually fell in love with techno and also focused his production on techno music. It was at that time when he came accross DJing. In 2002 he got his first pair of decks and started practicing mixing. He played out on some local parties where he could practice his skills in front of small audience. A revolution happens upon his introduction to drum&bass. It was Roni Size's New Forms and Breakbeat Era's album what got him mad for d'n'b. Since then Verbal has only been making mostly drum&bass music and performed on many gigs in Slovakia. Inspired and influenced by artists such as Ed Rush & Optical, Teebee, Bad Company, Konflict, Break, Sinthetix and many many others he never stops refining his production skills and develop his own sound. Dark atmosphere combined with catchy riffs and heavy beats is what characterizes most of his songs. Verbal, however, doesn't write only drum&bass music. Besides drum&bass he enjoys listening to breaks, triphop, nu-jazz, but also minimal, house and even some rock music. That's why he makes different music as well when caught in the mood. Verbal currently studies sound design on Academy of Music and Performing Arts in Bratislava. His tune called Exorcist has been recently signed by upcoming dutch drum&bass label Symptom Audio, a division of well-known Syndrome Audio. Plans for the future involve recording and cooperation with other musicians and artists.

MP3 Sets: Verbal

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Verbal - Before the break of dawn sh…Drum and Bass68 MB176x

Audio / MP3 - na stiahnutie

DOWNLOAD

Tracklist:

1. Verbal & Bass.Es Intentions - Dark Entity (Mindtech)
2. Bass.Es Intentions - Shocking Eruption (Fallout Dub)
3. Verbal - Fallout (Dephrecords)
4. The Breed, Bass.Es Intentions, Verbal & Dementia - Dangerous Game (Unsigned)
5. Verbal & Bass.Es Intentions - Overtone (Fallout Dub)
6. Subtone - Suppressed (Syndrome Dub)
7. Verbal - Isaac (Unsigned)
8. A-Negative - Dead World (Factory)
9. Verbal - Sunstorm (Dephrecords)
10. Verbal - Exorcist (Symptom)
11. Verbal - Frozen Lake (Fokuz)
12. Smote - Deeper Shadow (Dephrecords)
13. Verbal & Dephzac - Soul Impact (Fokuz Dub)
14. Verbal - Gemini (Dephrecords)

Základné informácie

DJ pseudo:
Verbal
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/verbaldnb
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Verbal