Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Martin Haberland

Martin Haberland - foto poster

Martin Haberland
Martin Haberland je dnes považovaný za absolútnu špičku medzi houseovými DJmi na Slovensku.

Biografia

Jeho nekompromisne precízny štýl mixovania a výnimočný cit pre hudbu a publikum, mu pomohli prepracovať sa z takmer neznámeho lokálneho košického DJa do povedomia mnohých fanúšikov klubovej hudby na celom Slovensku i v zahraničí.

Svoju DJskú "kariéru" začal ako rezident v košickom Joy's Clube v polovici 90tých rokov. Spoločne s Rollom Kadelom a Marošom Glaubicom (Mr.G) tam položili pevné základy klubovej scény na východnom Slovensku. Medzitým sa Martin Haberland začal čoraz častejšie objavovať aj mimo Košíc, na západnom Slovensku, najmä v Bratislave. Nezabudnutelnými sa stali jeho after-sety na Doubledeckeri v Elam Klube.

Po zatvorení Joy's Clubu v roku '99 vytvoril spoločne s dalšími košickými DJmi koncept parties v klube Vyagra, ktorý si za krátky čas svojej existencie dokázal vybudovať velmi dobré meno. Spolu s Dj-om Juniorom Vargasom viedol v klube Vyagra vlastnú noc Strictly House, kde sa vystriedala celá slovenská housová DJská špička ako aj zahraniční DJi,napr.: Meininger & Soap, Nigel Hayes, Courtney, Javas, Pavel Bidlo, Lumiere, Tvyks a další...

Má za sebou množstvo hraní vo Viedenských kluboch i v Cechách. Na jesen roku 2000 sa stal rezidentom všetkých akcií série Sushine Celebration, ktoré sa stali najväcšími housovými happeningmi na Slovensku. Jeho meno sa tak stalo synonymom "slnecnej zábavy". V júli 2001 nahráva pre podporu Sunshine Celebrations mixované CD "Sunshine Summer", ktoré vydáva Next Era.

Koncom roka 2000 spolocne s Marošom Glaubicom (Mr.G) vytvorili spolocný hudobný projekt, ktorého výsledkom je niekolko vydarených trackov, o ktorých sa mnohí zainteresovaní vyjadrujú s uznaním. Od januára 2001 ich spolupráca prerastá do konceptu pravidelných mesacných parties v bratislavskom Elam klube pod názvom Music Is Everything kde vystupujú v spolocnom, viac ako 8 hodinovom sete zo 4 gramofónov.

Na jar roku 2002 , spolu s Marosom a Bratislavskym Dj-om Crumbom zalozili Deep House label Benchmark Recordings. Teraz produkuje vlastne tracky a spolupracuje s talentovanym Djom Merseym, Glaubicom a s ceskymi Djmi Lumierom a Braunom. Ich spolocnu produkciu s uznaním ohodnotili ľudia ako Nigel Hayes, Halo Varga, Hipp-E, Sasse, Hakan Lidbo, Ian Pooley, Phil Weeks, Tony Hewitt, Alex Dean aka Souldoubt, David Duriez, Liam Swarbrick (LHK), Alex Moran.

Základné informácie

DJ pseudo:
Martin Haberland
Pravé meno:

Martin Haberland

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • house
  • tech house

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/djhaberland
E-mail:
mhaberland@hotmail.com
Telefón:
+421905310540
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Leporelo_FM Party - M_nus Is Back!!!

Klub, dátum:
Nu Spirit, 25.8.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

[MIE] with Ralph Lawson

Klub, dátum:
Nu Spirit, 24.2.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

[mie] 11th anniversary

Klub, dátum:
Nu Spirit, 27.1.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

[mie] with resident DJs

Klub, dátum:
Nu Spirit, 30.12.2011
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Covert Interests 25

Klub, dátum:
Radosť, 16.12.2011
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Martin Haberland