Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Proket

Proket - foto poster

DJ Proket
Svetovo uznávaný frontman techno-dnbsu dj Proket. Alexej Ogienko aka Proket rodák z mesta Norilsk v Rusku sa dostal do kontaktu s elektronickou hudbou už v roku 2001 a v roku 2002 pokračoval tvorením vlastných trackov.

Biografia

Zdroj: Syndrom 22 - 3th Birthday of crew (13.2.2010)

Po chvíli sa stretol s Denixom, ktorý prišiel s návrhom na spoločnú spoluprácu. Táto spolupráca bola preňho zlomová a začal sa predstavovať na scéne ako Proket.

V roku 2003 Proket remixoval Let It Be od estónskeho producenta Bad MF, s vokálmi od Bad Girl. Remix tejto skladby ho vyniesol na vrchol a hneď po oficiálnom vydaní si začal tento 18-ročný producent získavať uznanie a slávu na domácej scéne.

V roku 2004 začal Proket spolupracovať s Logical, čoho výsledkom boli dve nové skladby. El Nino a Breakage posunuli tento mladý talent vpred, keď sa jeho nové skladby objavili na vyniloch Recon records a dosiahli podporu od producentov ako Optiv, Pyro a mnoho ďalších. El nino sa tiež umiestnil v top 10 rebríčku dnbsového serveru dogsonacid a ďalšia spolupráca týchto producentov už bola zastrešená Dylanovim freak recordings.

O nejaký čas neskôr Alexej narazil na človeka s podobným hudobným cítením a zoznámil sa s Chrisom Jarmanom alias Raidenom, ktorý už šéfoval svojmu techno- dnb labelu OFFKEY Records. Proket a Raiden začali spolu aktívne pracovať z čoho vznikli tracky ako vodkabite, skafandr a b4 a Alexej sa stáva  neoddeliteľnou súčasťou offkey crew.

Rok 2006 priniesol Proketovi ešte viac šťastia keď jeho tracky Gardarika a Cubic dosiahli tú pravú podporu od dja Tracea ktorý sa rozhodol pre ich vydanie  na svojom legendárnom DSCI4 labeli  vo štvrtom pokračovaní Spy Technologies. Táto kompilácia dosiahla ihneď veľký úspech a podporu od svetových mien ako Dieselboy, Loxy, Limewax, SPL či Panacea . . .

Schopnosť kombinovať  techno s drum n bassom a zachovanie jedinečnej atmosféry oboch štýlov sa stala Proketovou obchodnou značkou, keď svojím zvukom zadefinoval tento subštýl ako "techno-drum n bass". Pre mnoho hudobníkov je Alexejov zvuk umenie a slúži ako vodítko pre tento konkrétny sub-žáner.

Rok 2007 bol jeho najväčší doterajší úspech, keď vydal svoje debutové Apocrypha  EP na OFFKEY Records. Alexejove producentské počiny nenechali na seba dlho čakať a krátko nato sa objavila ďalšia našliapaná techno-vec s názvom Locomotive, ktorá uzrela svetlo sveta na Kanovom Sinuous records. Obe albumy sa okamžite stali klasikou tvorby tohto autora a radia sa medzi techno drum n bass "Big Shots".

Proketou remix tracku Hydraulix 9 od legendárneho producenta D.A.V.E. The Drummer sa stal jedným z najhranejších klubových melódií za rok 2008.Jeho djskú show priviedol takmer po celej Európe ako aj na najväčšom elektronickom hudobnom festivale 'Exit'. Proketove sety sú vždy rýchle a plné energie, ktoré vás unesú do pekla a späť – mysľou vám preženie temné techno dnb najvyššej kvality!

V roku 2009 sa Proket odhodlal a vytvoril svoj vlastný hudobný portál www.pimpmytechno.com Jeho cieľom je šíriť a sprostredkovať tento špecifický zvuk všetkým hudobníkom pôsobiacim v tejto sub-oblasti dnbsu. V súčasnosti možno považovať Proketa za „front-mana“ na celosvetovej techno-drum n bass scéne.

Video

 

Základné informácie

DJ pseudo:
Proket
Pravé meno:

Alexej Ogienko

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • techno
  • drum'n'bass
  • minimal electronica/glitch

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/proket
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Syndrom 22 - 3th Birthday of crew

Klub, dátum:
Lager Club, 13.2.2010
Mesto, štát:
Prievidza, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Proket