Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ The Panacea

The Panacea - foto poster

DJ The Panacea
Nemecký dnb producent Mathis Mootz aka Panacea to v živote mal nalinkované od začiatku. V rodine maliara a historičky umenia sa nemohol dostať inam ako k hodinám klavíra, flauty a spevu...

Biografia

Nemecký producent z Berlína, kráľ temnôt, hard-dark dnb po dlhej dobe navštívi Bratislavu aby prvého júna zahral masívny dnb/hardcore/techno set v klube MMC. Naposledy v Subclube a Dopleri boli jeho vystúpenia neopísateľné, vždy zahrá inak a výsledkom je nezabudnuteľný zážitok z poriadnej terapie. Nevieme sa dočkať až to rozbalí a dokáže, že je King of Therapy Sessions!

Soundcloud

Profil na Nudance.sk

[ PRSPCT / Position Chrome / Therapy Sessions ]

AC Slater - Passion (The Panacea remix)Biografia

Pod pseudonymom Panacea sa ukrýva Mathis Mootz, nemecký producent z Berlína. Počas dlhých rokov na scéne zdokonalil a vyvinul svoj drum and bassový štýl. Panacea je synonymom pre digitálnu eufóriu, sampluje a spája rôzne prvky hardcore techna, drum and bassu, ravu, či industriálneho zvuku, čím vytvára silný, explozívny zážitok.

Ako dominantná tvár nemeckého labelu position Chrome, vydal od roku 1996 viac ako 25 EP a 6 albumov. Jeho debut 'Low Profile Darkness' bol dovtedy jedným z najvplyvnejších výtvorov a dosiahol ním obrovský úspech, o čom svedčí 12.000 predaných kópii. Bol podporený žánrami ako industrial, goth a punk, skutočne to bolo Ground zero pre tvrdú hudbu, ktorá mala prísť po tom. Technom a hardcorom ovplyvnené bolo EP 'Twisted Designz', hop-hopovo-bassový základ malo 'German Engineering' & 'Underground Superstardom' ako aj experimentálna 'Architettura' a v roku 2010 vydané impozantné EP 'Chiropteran'

Jeho experimentálne, elektro a neoindustriálne beaty boli vyprodukované pod prezývkami Squaremeter, Disorder, Kate Mosh, Radar, and Warfare. Projekty boli podporené a vydané na labeloch Mille Plateaux, Ant-Zen, Hands Productions, Caipirinha, Ambush, Ad Noiseam, Kniteforce, Intransigent, Outbreak, Offkey, LB, Prspct, Position Chrome a Freak Recordings.


Position Chrome

S vyše 80timi releasmi umelcov ako The Panacea, Alec Empire, Techno Animal, Limewax, Counterstrike, Dylan, The Sect, Current Value, Audio and DJ Scud je od roku 1996 Position Chrome jedno z najdlhšie fungujúcich a najvplyvnejších drum and bassových labelov a je notoricky známe ako jedno z najtvrdších. Tento label vždy kombinoval žánre do divokých mixov od dnb, techna, idm, hardcoru až po breakcore. Label začínal pod názvom Chrome a po prvom release "Initiating Position Chrome" (PC018) vzniklo Position Chrome ako divízia Mille Plateaux and Force Inc. Pôvodne sa mal zameriavať na freestyle/trip-hop, ale čoskoro zmenil smer k hardcoru a dnb, keď sa im upísal v auguste 1996 Panacea. K míľnikom vydavateľstva patrili EP "Tron" a "Low Profile Darkness", za ktorými stojí Panacea. Svojím jedinečným soundom dodnes ovplyvnil množstvo umelcov v hudobnom priemysle.


 

 

Zdroj: Special Place 04 - 12.2.2010 (artist zone/dnb.sk)

Stalo sa tak už na základnej škole, v rámci ktorej sa stáva členom deckého zboru a obcestuje celú Európu, nahráva pre TV, rádio a vydáva zopár nahrávok. Škola ho doviedla až k zvukovému inžinieringu, ktorý trénoval na frankfurtskej SAE a ešte v tom istom roku podpísal zmluvu s vydavateľstvom Force Inc.

Bolo to v roku 1996, kedy tiež debutoval s platňou Low Profile Darkness. Následne podpísal zmluvy na vydanie v USA, Japonsku, Taliansku, Francúzsku, Nemecku a ďalších európskych štátoch. Už vtedy začína byť medzinárodne uznávaným djom a prvé americké turné prišlo už pri vydaní druhého albumu Twisted Designs v roku 1998, ktorý praotec hardcore scény Lenny Dee licencoval do USA a zožal veľký úspech.

Po návrate do Nemecka dokončil album Phoenix Metabolism ovplyvnený hip hopom a v roku 2000 vydal album German Engineering. Druhého z nich sa len za prvé dva týždne predalo 5tisíc kusov a vydavateľa (Position Chrome) vďaka nemu označil časopis Knowledge najlepším medzinárovným dnb labelom. O nič horšie na tom neboli ani ďalšie po ňom. Spolupracoval napr. s britským producentom Luna-C, hardcore-hrdinom Kniteforce a remixoval veci pre kanadských Belladonna Killz. V roku 2005 sa spojil s Raidenom a jeho Offkey-crew a nakoniec sa stal veducim členom kolektívu Position Chrome, ktorý má na konte viac ako 60 vecí a je jedným z najvplyvnejších dnb labelov Nemecka.

Nato, že žije v malej vinnej farme neďaleko Würtzburgu toho teda stíha požehnane. Okrem produkovania, djovania, šefovania labelu stíha ešte aj rôzne spolupráce. Vydáva pod rôznymi menami (Bad Street Boy, Kate Mosh, Mathis Mootz, m2, Radar (11), Rich Kid, Warfare) a rôznymi vydavateľstvami(Ram Records, Virus Recordings, No U Turn, Freak, OFF key, Position Chrome), začo si od svojej bookerky Robyn Chaos (Therapy Sessions) vyslúžil titul jeden z najviac pracujúcich hudobníkov sveta.

Jeho hudbu popisujú ako Molotove koktejly drum and bassu, hardcore a industrial.

MP3 Sets: DJ The Panacea

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
The Panacea - Intransigent Podcast 3…Drum a.,Tech.90 MB579x

Základné informácie

DJ pseudo:
The Panacea
Pravé meno:

Mathis Mootz

Dátum narodenia:
19.8.1976 (štvrtok)
Vek:
46 rokov
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass
  • darkcore

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/panaceanmusic
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

RADIO_FM NUDANCE presents Skeptical, Xilent, Panacea

Klub, dátum:
Majestic music club, 1.6.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Special Place 04 – Slovak Drum and Bass Awards edition

Klub, dátum:
Výstavisko (ex Dopler club), 12.2.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ The Panacea