Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Martyn

Martyn - foto poster

DJ Martyn
Martyn, vlastným menom Martijn Deykers, pochádza z famílie pre ktorú bola hudba veľmi zásadnou. Tato neváhal investovať nemalé peniaze do svojej zbierky vynilov a z maminej strany sa Holandsko, odkiaľ pochádza, tešilo viacerým jazzovým hudobníkom.

Biografia

Zdroj: Freestyle Beat (20.05.2010)

Martyn začínal v roku 1995 ako promotér dnb noci s názvom Red Zone, na ktorej neskôr začal aj DJovať. K produkcii sa dostal pred piatimi rokmi, keď jeho prvé pecky (Get Down, Broken...) vypálil do sveta Marcus Intalex prostredníctvom svojho labelu Revolve:r. O niečo neskôr pod ochrannou známkou vydavateľstva 3024, ktorú Martyn prevádzkuje so svojím kamošom, grafikom a graffiti artistom menom Erosie, vychádzajú produkty, z ktorých cítiť zvuk mocne ovplyvnený viacerými elektronickými subžánrami.

Martyn sa narodil a vyrastal v Eindhovene, žil nejaký čas v Rotterdame a momentálne pôsobí v americkom Washington DC. Zmeny prostredia v jeho produkcii výrazne cítiť. Charakterizuje ju svojsky: "Martyn music" a ako sám hovorí, je to niečo ako horúci deň s miernymi prehánkami až búrkami. Robil remixy pre Flying Lotus, Maximo Park, TRG a Fever Ray (remixy). Namiešal jubilejný 50ty set pre Fabric (FA50)  a po vydaní albumu Great Lenghts ho Resident Advisor označuje za intergalaktického Jedi funkatýra. Kurátorka dubstepového pódia barcelonského Sónaru Mary Anne Hobbs neváha a bookuje ho na desiaty ročník tohto festivalu (Martyn @ Sónar '09). Tento rok (2010) bol pozvaný na Red Bull Music Academy v Londýne ako lektor (Great depths @ RBMA 2010). Jeho sety sú žánrovo nezaraditeľné, eklektické a plné emócií...

Základné informácie

DJ pseudo:
Martyn
Pravé meno:

Martijn Deykers

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • dubstep
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/martyndnb
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Freestyle Beat

Klub, dátum:
SubClub, 20.5.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Martyn