Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ State of Mind

State of Mind - foto poster

DJ State of Mind
Za projektom SOM stoja novozélandský producenti a djs Patrick Hawkens a Stu Maxwell - zvukový inžinieri, ktorí sa zoznámili na lokálnej scéne zhruba na prelome tisícročia.

Biografia

Základným kameňom ich spolupráce sa stal rok 2004, kedy si ich nahrávok všimli Total Science majúci vtedy turné po Novom Zélande. Ich demo uchvátilo legendárnych oxforďákov natoľko, že okamžite upísali State Of Mind pre svoj label C.I.A.. Výsledkom spolupráce potom okrem dvanásťpalca "Mind Slicer/Nations" bola hlavne séria "The State Of Mind Experience". Trojica singlov, ktoré pod týmto názvom v rokoch 2005 až 2006 vyšli, priniesla kolosálne hitovky "Sunking" a "Paint The Walls Black" a zároveň dokonale ilustruje hudobný vývoj, ktorým State Of Mind prešli.

Zatiaľ čo ich ranné veci boli zreteľne inšpirované čisto ostrovným zvukom, postupom času však vzniká pestrý zvukovo nezameniteľný trademark State Of Mind. V ďalších dvoch rokoch tak títo agilní producenti vydávajú jeden hit za druhým, či už samostatne alebo v spolupráci s ďalšími špičkovými drum´n´bassovými producentmi. "Dune", "Back To The Jungle", "Out Of Focus" či "True Stories" - to všetko sú skladby, v ktorých sa spája vysoko tanečný náboj s prepracovanou melodikou (samotný State Of Mind svoj štýl popisujú ako "musical but not too easy listening"). V marci tohto roku oficiálne vyšiel ich v poradí druhý album "FASTER THAN LIGHT", ktorý je stále bezpochyby jeden z najkvalitnejších dancefloor-killerov...

Hudobný kritici hovoria o hudobných smerovaniach SOM jednoznačne v pozitívnych spojitostiach, a dá sa povedať, že sa State of Mind nechali postupne inšpirovať všetkými možnými súčasnými drum´n´bass subžánrami a prepojili to do kompaktného a originálneho zvukového prejavu. V pomerne krátkej dobe sa tak dostali do pozície tých, ktorí ukazujú smer, akým sa bude drum´n´bass do budúcnosti uberať.

Základné informácie

DJ pseudo:
State of Mind
Pravé meno:

Patrick Hawkens a Stu Maxwell

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/stateofminnz
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

[[[TRIDENT77

Klub, dátum:
, 24.10.2009
Mesto, štát:
Partizánske, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ State of Mind