Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Shimon

Shimon - foto poster

DJ Shimon
Shimon je drum and bassová ikona, zodpovedná za mnoho prelomových d&b trackov, ktoré ovplyvnili a vytvarovali dnb sound do dnešnej podoby. Už dlhšie ako jednu dekádu drví svetové tanečné floory, hosťuje na najväčších parties, kluboch a hudobných festivalo

Biografia

Shimonove schopnosti v štúdiu spolu s jeho talentom za gramcami sú známe a vysoko oceňované po celom svete. Dnes sa už len pousmeje, keď spomína na hodiny strávené pokusmi o rozvoj vlastného, unikátneho štýlu a nad svojimi metódami tvorby na Akai 950 a Atari ST pc-čku. Každý vie, že producentom sa človek nestane za noc. Netrvalo však dlho a Shimonove úsilie, obzvlášť jeho chytľavý beat a bassovú linku, si všimol jeden z jeho priateľov - DJ a label boss Andy C.

Okamžite spojili svoje sily a výsledkom bolo masívne a nepochybne jedno z najdôležitejších dnb spojení všetkých čias: Nosič 'Quest' s trackom 'Nightflight' bol prvým ďieťatkom Shimonovej spolupráce s Andy C. V roku 1995 zaradili Ram Records do svojej produkcie ich prvú kompiláciu ‘The Speed of Sound LP‘. Shimon sa tak stal ich neodďeliteľnou súčasťou.
Shimonove narastajúce umelecké renomé spôsobilo príval rôznych ponúk na remixy, z ktorých vyselektoval a prijal nakoniec absolútnu špičku - rework na Dillinja a ich ‘Tudor Rose‘.

Shimon, Andy C a Ant Miles nahrali a vypustili spoločný track ‘No Reality'. Ich spoluprácu odvtedy začali nazývať Ram´s Trilogy - k dnešnému dňu najúspešnejší ťahač Ram Records.

V prekvapujúco krátkom intervale sa Shimonovi a zbytku Ram trilógie podarilo prepojiť analogue s digital masterom, čím vznikol kompletne nový spôsob tvorby. Výsledkom tejto zmeny bolo pár nominácii na 'Best Tune of the Year' - 2004 (medzi nominované tracky sa dostali napr.: 'Screamer' a 'Titan'.).

Všetky tieto nepopierateľné úspechy motivovali Shimona k ďalšej tvorbe, ktorej následkom sú jeho najznámejšie remixy (napr. Zinc: 'Kinda Funky a Hyper: Classic Dope Style' ), Svojou nepostrádateľnou esenciou prispel aj na ďalšej doske 'Ram Raiders' (a na jej bokovke 'Ram Raiders' Mix CD´) 'The Shadow Knows EP' vypustený v roku 2006 rozpútal Shimonovi skutočne divokú bookovačku.

MP3 Sets: DJ Shimon

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Shimon - Breakbeat.co.uk Podcast (24…Drum and Bass130 MB63x

Základné informácie

DJ pseudo:
Shimon
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/shimonram
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

reCreation

Klub, dátum:
Platinum, London, 22.11.2008
Mesto, štát:
Londýn, Anglicko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Shimon