Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Pendulum

Pendulum - foto poster

Pendulum
Zoskupenie Pendulum sa počas 6 rokov svojho pôsobnenia stali vedúcimi osobnosťami štýlu drum and bass a právom majú na konte jeden z najpredávanejších albumov v ich "obore".

Biografia

"...Chceme počuť niečo rozdielne a vzrušujúce...To je dôvod, prečo sme strávili každý možný moment pokúšaním sa vytvoriť hudbu, ktorá ťa vyvedie z tohto sveta – pre nás a pre hocikoho, kto chce počúvať." (Pendulum)

Gareth (DJ Speed)
Gareth (DJ Speed)
Formácia Pendulum vznikla v roku 2002 v Austrálii s cieľom dať dokopy nápady a vplyvy z rôznych hudobných štýlov a vytvoriť tak "nový zvuk". Zakladajúci členovia zoskupenia Pendulum, mali už v minulosti bohaté hudobné skúsenosti. Anscenic a Speed hrali spolu vo vychvaľovanej perthskej skupine Xygen a Elhornet bol Dj v kluboch, hrával na akciách a rôznych festivaloch už 5 rokov.

Pvým úspechom bol "Valut" vydaný v 31 records UK, ktorý sa stal nielen hymnou roku 2003, ale aj získal ocenenie za "Najlepší singel roku 2003"( Knowledge Magazine). Po ňom nasledovali aj ďalšie vynikajúce série trackov vrátane "Trail of Sevens" (Renegade Hardware), "Spiral" a "Ulterior Motive" (Uprising Records), "Back to You" a "Still Grey" (Timeless Recordings), a remix of "Tonite" by Concord Dawn (Funktion Recordings).

Rob Swire
Rob Swire
Legendárny Adam F a nemenej známy Dj Fresh z Bad Company UK podoporovali a pomáhali Pendulum už od ich začiatku. Celá spolupráca vyvrcholila v prechod Pendulum do nedávno sformovanému BREAKBEAT KAOS labelu. Vďaka tejto príležitosti vymenila formácia Pendulum suché a teplé podnebie v Austrálii za upršané dni v UK. Odvtedy, ako sa zapísali do tejto najprestížnejšej umeleckej agentúry tohto priemyslu, Pendulum hrali takmer všade - UK, Európa, Severná Amerika, Ázia a samozrejme Austrália. Debutový singel Pendulum, pre BREAKBEAT KAOS BBK003, epický "Another Planet" s podkladom "Voyager", sa ocitol na 1. mieste UK Dance Charts a dosiahol 43. miesto UK Mainstream Charts. V anglickej drum'n'bassovej scéne prichádzajú takéto "oceneia" len veľmi výnimočne. Obe časti tohto "veľkolepého" výtvoru boli hrané v hlavnej rozhlasovej stanici UK, na BBC’s Radio 1 a track sa stal "Tune of the week".

MC Verse
MC Verse
V roku 2005 predali viac ako 100 000 kusov ich debutového artis albumu "Hold Your Colour", vytvorili remix skladby Voodoo People, pre tak rešpektovanú formáciu, ako je The Prodigy a ich skladby boli v pravidelnej rotácii na BBC Radio 1. Možno práve tieto zaujímave kombinácie ich úspechu dospeli do rozhodnutia, že najvyšší čas, prejsť do ďalšieho levelu – performing live.

Pendulum - In Silico
Pendulum - In Silico
Po trojročnej prestávke vyšiel v máji 2008 v UK ich druhý album In Silico. Spolu s ním sa objavili aj rozdielne reakcie. Album po prvom týždni získal druhé miesto v predajnosti ale recenzie sú väčšinou negatívne. V ich sounde je viac zakomponovaných rockových riffov, čo už nie je ten klasický čistý Pendulum drum'n'bass, na ktorý sme boli zvyknutí. Ich nový zvuk je tak viac „akceptovateľný“ pre rádia a hudobné stanice.. Druhý singel z tohto albumu "Propane Nightmares", je ich zatiaľ najväčším hitom a umiestnil sa na 9. mieste v Uk Singels Chart.

Pendulum zvuk sa dá chrakterizovať ako typické ťažké beaty sprevádzané hlbokým bassovým bzučaním "pokrytým" zvukom syntetizátorov. Keď Pendulum prerazili ako producenti v Austrálii, ich zvuk bol značne viac pod vplyvom Drum'n'Bass, ako ich dnešná tvorbou....

Členovia:

Rob Swire (vokály, producent, syntet.),Gareth McGrillen (basová gitara,producent, Dj), Perry ap Gwynedd (gitara), Paul 'El Hornet' Harding (DJ, producent), Paul Kodish (bicie) ďalej MC Jakes a MC Verse

Video

Pendulum - Granite

Pendulum - Blood Sugar / Radio One

Základné informácie

DJ pseudo:
Pendulum
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.pendulum.com
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

XXL FEST 2011

Klub, dátum:
Letisko, nové Zámky, 21.7.2011
Mesto, štát:
Nové Zámky, Slovensko

Rock for People 2011

Klub, dátum:
Festivalpark, 2.7.2011
Mesto, štát:
Hradec Králové, Česká republika

Snowbombing Festival 2011

Klub, dátum:
, 5.4.2011
Mesto, štát:
Mayrhofen, Rakúsko

Exit Festival 2010

Klub, dátum:
Novi Sad, Srbsko, 8.7.2010
Mesto, štát:
Novi Sad, Srbsko

Heineken Balaton Sound 2010

Klub, dátum:
Maďarsko, Zamárdi, Balaton, 8.7.2010
Mesto, štát:
Zamárdi, Maďarsko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Pendulum