Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ D-Bridge

D-Bridge - foto poster

DJ D-Bridge

Biografia

Ešte predtým, ako sa štyria členovia Bad Company stretli v štúdiu, každý z nich pracoval sám, alebo dvaja spoločne. V roku 1996 začali svoju spoločnú tvorbu vydávať na labeloch ako Renegade Hardware, Trouble on Vinyl a tým dávať jasne najavo, akým smerom sa chcú uberať. Vydávali pod prezývkou Future Forces Inc a v tom čase sa už poznali s Fierce-om, s ktorým aj urobili skladby Constant a Imprint. Možno aj vďaka labelu Renegade Hardware, na ktorom vydávali všetci štyria, mali k sebe veľmi blízko, Fresh všetkých zoznámil a tak mohli premýšľať na tým, čo v štúdiu spoločne vymyslia.

Rok 1998 už navždy bude spojený so vznikom kvarteta Bad Company. Výsledkom spolupráce bol track The Nine, ktorý dnes pozná asi každý a kto si myslí, že ho nepozná, tak ho určite počul na party. Aj dnes znie nadčasovo a keby sme k roku, kedy vyšiel pripočítali ďalších 10, určite by sa nestratil, lepšie napísané, určite by sa presadil.

Potom už sa ponuky na vydávanie ich noviniek iba hrnuli. Grooverider si vybral skladby The Pulse a China Cup pre svoj label Prototype a Bad Company nakopali zadky všetkým neveriacim épečkom The Fear (Four Days, Refuge, The Fear a Jellyfish). Podporovali ich mená ako Goldie, Andy C, či Fabio a tak sa ich hudba šírila k stále viac a viac ľuďom. Mohol by som pokračovať dlhým zoznamom trackov, ktoré viac, či menej ovplyvnili scénu, ale keďže nejde o profil Bad Company, spomeniem už iba ich albumy, ktoré, ak ste dodnes ešte stále nepočuli, určite si ich niekedy pustite. Hľadajte názvy Digital Nation, Inside the Machine, neprehliadnite Book of the Bad, ktorá má tri časti a nakoniec si dajte Shot Down on Safari.

D-Bridge: „Dostali sme sa do fázy, kedy sme začali vidieť veci inak a preto, keď sme chceli robiť hudbu, ktorá mala znieť inak ako Bad Company, museli sme na nej začať pracovať každý sám."

D-Bridge začal robiť hudbu, takú, ako chcel on sám. Bál sa, pretože potom, ako odišiel od Bad Company ľudia očakávali, že bude aj naďalej robiť hudbu, ktorá bude rozsekávať parkety, ale k tomuto sa jeho vízie ani nepribližovali. Boli úplne iné. Čím ďalej bol od očakávaní, tým viac sa bál, či jeho hudbu bude vôbec niekto počúvať. Nielen Zinc ho v tej chvíli v jeho odhodlaní a práci podporoval, ale práve Zinc mu vydal skladby na svojom labeli Bingo. Tracky China Blue a True To The Craft sa zapáčili majiteľovi labelu Liqud V a tak nezostalo iba pri pochvalných slovách, ale skladby sa dostali aj na vinyl. Na Metalheadz Platinum hľadajte hymnu True Romance (vs. Vegas) a Bellini!

D-Bridge: „Pýtal som sa sám seba, či je pre mňa a hudbu, ktorú chcem robiť, nejaké miesto na scéne. Mal som zo začiatku veľké obavy."

Obavy sa časom úplne rozplynuli a D-Bridge sa rozhodol založil label, cez ktorý chcel šíriť vlastný pohľad na hudbu. Pomenoval ho Exit Records a v decembri roku 2003 vychádza na tomto labeli prvý release. Samotný D-Bridge si na ňom vydal skladby The Bride, Original World, Tradition a v roku 2008 prišlo na vydanie jeho prvého sólového albumu The Gemini Principle! Prekonal tak lenivosť a apatiu a aj keď mal obavy, tak ako vždy, pretože sa bál, že ľudia jeho hudbu neprijmú, keďže nebola určená pre parkety a nebude ju takmer nikto hrávať, dokončil album s ktorým bol spokojný. CD verzia obsahuje 13 trackov, z ktorých spomeniem iba pár - Seven Year Glitch, Creatures Of Habit, The Question, Cast A Cold Eye a určite stoja za vypočutie aj Darrenove spolupráce s Instra:mental (Blush Response) a Calibrem (Ponderosa). Všestranný pohľad a záujem o veľa odnoži hudby D-Bridge ukazuje aj cez releasy, ktoré na svojom labeli vydáva. Predstavuje na ňom sériu Aptitude, do ktorej trackmi prispeli napr. Calibre, Break, Survival, či Rufige Kru. Za menom Black Pocket sa skrýva jeho brat Steve a aj jemu patrí na tomto labeli významné miesto. Okrem troch platní pomenovaných Black Pocket Volume 1, 2 a 3 mu vyšiel aj album. Ak hovoríme o Exit Records, treba spomenúť aj Survivalov album a najnovšie releasy, ktorými sú platne od Instra:mental (Thugtronika / Thugtronik) a Spectrasoul (Melodies / Insignia). Pripravený je Abstract Elements, Consequence a veľa ďalších talentovaných producentov...

D-Bridge: „Na svojom prvom notebooku som v roku 2000 urobil track Seven Year Glitch. Ako som ho dokončil, vedel som, že toto bude track, ktorý bude ako prvý na albume."

Ďalším labelom, ktorého je D-Bridge majiteľom je label Exit Vs. Pri pohľade na diskografiu a názov je jasné, že ide o Darrenove spolupráce s inými producentmi. Na prvej platni nájdete spoluprácu s Concord Dawn - Labyrinth a Fierce-om - Daylight. Pri posledne menovanom producentovi sa na chvíľu zastavíme, pretože musím spomenúť aj ich spoluprácu, vďaka ktorej môžeme počúvať parádny track Twilight. V roku 2005 pracovali na spoločnom albume, ktorý ale nikdy nevyšiel, môžeme sa domnievať, že aspoň to, čo spoločne urobili sa objavilo na albume Dominion (Quarantine) a potom asi obidvaja pracovali už sami. Vráťme sa ale späť k Exit Vs., pretože aj keď na ňom doteraz vyšli iba tri dosky a ďalšie sa pravdepodobne tak skoro neobjavia, všetky určite stoja za zmienku. EXITVS002 patrí  skladbám Providence (vs. Commix) a Hot Flush (vs. Calibre) a na treťom vinyle sú tracky Odessa (vs. A.I.) a Nothing is True (vs. D.Kay).

Nielen na svojom labeli Darren vydáva, preto napr. na Brand Nu Recordings mu vyšiel výborný remix skladby One od Shapeshifter, On Your Mind hľadajte v katalógu SOUL:R, remix Plastic Soul zase u Digital Soundboy. Tento rok boli do vinylu vyrezané skladby Translucent a Detuned, ktoré urobil s dvojkou Instra:mental. Vyšli na labeli Darkestral. Wonder Where je skladba z prvého releasu labelu Nonplus+ a pokiaľ vám to ušlo, tak spievajúci vokál je Darrenov. Ak sme pri speve, tak to nie je jediná skladba, v ktorej jeho hlas môžete počuť. Skúste These Words z Martynovho albumu Great Lengths, alebo Watching You, skladbu od Instra:mental. Ak máte chuť pátrať, tak si vypočujte aj jeho album, určite sa tam jeho vokál takisto niekde nachádza... Skúsenosti z toho, ako bol hlavným spevákom v školskej kapele, zúročuje dodnes a Calibre, ktorý si takisto naspieval veľa vokálov do svojich trackov mu bol v tomto smere veľmi nápomocný.

D-Bridge: „Vždy budem robiť elektronickú hudbu, ktorá bude mať rôzne rýchlosti, preto si myslím, že som skôr producent elektronickej hudby, ako iba producent drum and bassu."

O tom, že najlepšie si D-Bridge momentálne rozumie s Instra:mental určite všetci viete, preto sa rozhodli spoločné projekty prezentovať pod menom ‘Plus Ultra'. Tento rok začali vydávať pravidelne každý mesiac Autonomic podcast a ak ste si ešte nečítali článok Keď sa povie Autonomic, určite sa k nemu vráťte. Okrem písaného slova v ňom nájdete aj linky na dobrú hudbu.
Éra Bad Company je za nami, ale navždy nám ju budú pripomínať skvelé skladby, ktoré v tej dobe chalani vyprodukovali. Myslím, že už teraz si môžeme povedať, že D-Bridge urobil dobre, keď sa vybral svojou vlastnou cestou a robí veci, tak ako chce. O niekoľko rokov si pustíme jeho tracky a určite si povieme, že jeho éra vďaka nim nikdy neskončí.
D-Bridge odohrá svoj set už 18. septembra v trnavskom ArtKlube na party BEATZ spoločne s Damonom z dua Instra:mental, ktorých profil ste si mohli nedávno takisto prečítať.

MP3 Sets: DJ D-Bridge

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
dBridge - Autonomic ShowDrum and Bass89 MB13x

Základné informácie

DJ pseudo:
D-Bridge
Pravé meno:

Darren White

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/exitrecords
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ D-Bridge