Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Teebee

Teebee - foto poster

DJ Teebee
Svetová špička, matador drum&bassu, majiteľ jedného z najuznávanejších labelov súčasnosti Subtitles rec., rodák z Nórska, Teebee.

Biografia

Začiatok 21. storočia priniesol do spoločnosti drum and bassových producentov množstvo nových mien a interpretov, ale len niektorí vydržali byť na vrchole dodnes. Teebee k nim s prehľadom patrí. Je jedným z prvých neanglických producentov, ktorý už ako 16 ročný oslnil také mená drumnbassovej scény ako napr. Goldie a Grooverider, a dostal sa na sublabel Moving Shadow. Po prvých úspechoch zakotvil spoločne s Polarom vo vydavateľstve Certificate 18 a so svojou mrazivou muzikou, ako vystrihnutou z filmových soundtrackov začali výrazne prehovárať do drum&bassového diania po celej Európe.

Aj keď se tento Nór zaradil medzi dôležité mená, až s labelom Subtitles odštartoval svoju kariéru naplno. Od roku 2000 strhával pozornosť na atmosférické a ojedinelé „úkazy“, ktorým v tej dobe mohlo konkurovať maximálne Kluteho vydavateľstvo Commercial Suicide. Na "titulkoch" sa predvádza napr. duo Future Prophecies. Do drážok vinylov sa potom postupne dostávala hudba od producentov ako Abstract, Cause 4 Concern, Stratus, Illformants, Zero Tolerance, Rob F, Impulse, Chris.Su a Noisia. Subtitles priniesli do „drumových vôd“ originalitu a nápaditosť.

Vysoko nasadená latka kvality je pre jeho značku príznačná dodnes, každý nový release sa väčšinou vyhupne v predajnosti vo vinyl shopoch na najvyššie pozície. Momentálne patrí Subtitles k jednému z najprestížnejších a najsledovanejších labelov. Hlavnou devízou je fakt, že dosky Subtitles nebývajú repressované, takže ich na svete nebehá mnoho a niektoré sa preto na aukčných servroch predávajú za desiatky liber. Teebee však nikdy nezaspal na vavrínoch a dal sa do spolupráce napríklad s Photekom, Noisiou alebo s Calyxom, jeho tracky nájdeme aj na labeloch Renegade Hardware, Shogun Audio, Vision alebo Engine.

Za mnoho rokov hrania získal veľký rešpekt, pretože si na svojich setoch dáva veľmi záležať a nič nenecháva náhode. Neustále trénuje, rýchle, dynamické a prepracované mixy, vylepšené o scratche mu „idú“, ako by od narodenia nerobil nič iné, len hral. Hudobný zážitok podtrhuje fakt, že náplň jeho setov tvorí budúcnosť drum and bassu - teda nevydané veci, a to nielen od „tých najlepších“, ale aj od tých, ktorí na svoju slávu iba čakajú.

MP3 Sets: DJ Teebee

Základné informácie

DJ pseudo:
Teebee
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/teebeesubtitles
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Special Place XL

Klub, dátum:
Majestic music club, 4.5.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Dobrý festival 2010

Klub, dátum:
Buddha Spiritual Louge bar, 3.7.2010
Mesto, štát:
Prešov, Slovensko

Take Control

Klub, dátum:
Abaton, 27.11.2009
Mesto, štát:
Praha, Česká republika

Download_FM

Klub, dátum:
Zvolenský zámok, 11.7.2009
Mesto, štát:
Zvolen, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Teebee