Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Jenna G

Jenna G - foto poster

DJ Jenna G
Energia, charizma, sexappeal a prirodzený talent - to všetko zosobňuje Jenna G z Manchesteru. Hlas, ktorý si prisvojili labele ako: Hospital, RAM, Bingo beats, Liquid V, Ninja Tune, Metallheadz, Soul:R, CIA, Innerground, Valve a mnoho ďaľších.

Biografia

Zdroj: DRUMATIQUE SESSION “SPECIAL B-DAY CELEBRATION” (27.03.2010)

S DJingom a vystupovaním začala po prvý krát už keď mala 14 a to v manchesterskom pirátskom rádiu Love Energy. Tu našla inšpiráciu z underground zvuku a spojila sa s djs a mcs z Raggabeats Crew. Vytvorili tak hiphopovú skupinu Subliminal Darkness.
Po štyroch rokoch zoskupenie opúšťa a stáva sa rezidentkou noci pod názvom Eardrum v DryBare.Vystupuje na rozličných živých vystúpeniach po celom Manchesteri a buduje si tak známe meno ako MC a vokalistka. Počas tohto obdobia spoznáva DnB djský a producentský tím- Future Cut, ktorí práve hľadajú speváčku. Ako výsledok ich spolupráce vychádza track Borderline na ktorého odozva je viac než prekvapivá.

Trojica tvorcov bola presvedčená o magickom prepojení ich spolupráce a tak krátko na to v roku 2000 zakladajú DnB trio Un-Cut. Úspech ich spolupráce sa dostavil čoskoro. Ich debut Midnight predal 10000 kopií v priebehu niekoľkých týždňov a prilákal pozornosť hudobného priemyslu. V roku 2001 Un-Cut podpisujú zmluvu s vydavateľstvom EMI a Warner‘s M Records a v júni 2003 vychádza ich debutový album. Po tom ako sa skupina rozdelila, Jenna pokračuje v spievaní a písaní textov pre vydavateľstvo EMI v spolupráci s The Shapeshifters-  kde hosťuje 2 roky ako hlavná vokalistka, taktiež s Danni Minogue, So Solid’s JD, Aleesha Dixon a ďalšímí. Bolo to práve v tomto čase, keď ju objavilo londýnske BBC 1Xtra rádio, zamerané na vysielanie čiernej hudby.

Jenna prvý krát navštívila 1Xtra v lete 2003, ešte ako členka tria Un-Cut. Po druhý krát vychádza dverami tejto stanice v júni 2004 a však už ako DJ, kde vysielala svoj programový blok- Xtra Talent. 1Xtra boli nadšení jej schopnosťami a talentom a následne na to, jej ponúkajú spoluprácu s Twin B. Dvojica si hneď padla do oka a uzatvára spoluprácu na vysielaní sobotňajšieho programového bloku. Po úspešnom roku ich vzájomnej spolupráce, začína Jenna samotná hosťovať v rannej víkendovej show, v ktorej strávila nasledujúce 4 roky, prinášajúc poslucháčom to najlepšie z čiernej muziky.

V rámci časti jej show ‘Lights Camera Action‘ figurovali medzi inými aj také mená ako: Beyonce, Quentin Tarantino, Josh Hartnett, Common, Paul Giamatti, Simon Pegg, Eli Roth a iný. Týmto si tiež získala pozornosť hereckých osobností ako: Hugh Grant, Tenacious D, Drew Barrymore, Daniel Radcliffe, Sienna Miller a Michelle Pfeiffer.

Zatiaľ čo v 1Xtra naďalej pokračuje v prezentácií svojich vokálnych a textárskych zručností, zároveň vydáva svoj prvý, veľmi úspešný sólo album For Lost Friends, kde sa už žánrovo zameriava výlučne na DnB. Ten vychádza  pod hlavičkou labelu Bingo Beats record v roku 2006. Bol produkovaný v spolupráci s najväčšími menami DnB scény a zároveň sa stal aj prvým albumom drum and bassových  piesní na svete. Tento debutový album je emocionálnym boomom, vnútorným ponorením sa do neistoty, zármutku ako i lásky a sexu. Jenna sa v ňom necháva uniesť vášňou a predstavivosťou- v mihnutí oka sa ponára do vnútornej neistoty aby sa opäť zas sústredila na nájdenie vnútornej sily a samej seba.Tracky z jej albumu produkovali mnohí prominentní DnB producenti ako: DJ Zinc, Nu:tone, Friction, D Bridge, D Kay a Kabuki. Celosvetovému promo turné, na ktorom prezentovala tento album, sa nedokáže vyrovnať žiadny DnB sólo umelec, kedže jej repertoár a live performance sú unikátne a takmer neprekonateľné. V tom istom roku vyšiel na Bingu Beats aj singel In Love v spolupráci s legendami Chase and Status, ktorý sa nachádza v kufri takmer každého dnb Dja.

Rok 2009 prináša pre Jennu nové záväzky a výzvy, ako je napríklad pozícia vedúcej vokalistky pre The Qemists, s ktorými absolvovala turné ich debutového albumu Join The Q. Tak isto štúdiovú prácu na druhom sólovom albume The Break Up v spolupráci so známym producentom Zed Biasom a taktiež momentálne veľmi žiadaným talentovaným DnB umelcom- Engine-Earz. Jenna si tak naďalej svojou prácou a nasadením upevňuje pozíciu jednej zo svetových prominentných DnB umelkýň.

Audio / MP3 - na stiahnutie

Nový ešte nevydaný track na V Records: Kabuki feat Jenna G – Just Hold On

Základné informácie

DJ pseudo:
Jenna G
Pravé meno:

Jenna Gibbons

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/j3nnag
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

DRUMATIQUE SESSION “SPECIAL B-DAY CELEBRATION”

Klub, dátum:
Nu Spirit, 27.3.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Jenna G