Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Technicolour & Komatic

Technicolour & Komatic - foto poster

Technicolour & Komatic
K drum&bassu sa obaja dostali ešte pred začiatkom tretieho tisícročia. Hoci mali Peter Rogers (Technicolour) aj Andy Powel (Komatic) sľubne rozbehnuté sólové kariéry, v roku 2008 ich poznačilo stretnutie na internete a ako sa neskôr ukázalo, toto stretnut

Biografia

Technicolour vyrastal v Lutone, neďaleko Londýna, kam sa aj neskôr presťahoval a Komatic dodnes žije asi hodinu jazdy na sever od Londýna v mestečku Bedford. Obaja sa dlhé roky venovali produkcii drum&bassu na vlastnú päsť a ich tracky sa na svetlo sveta dostali pred necelými šiestimi rokmi. Ak si s odstupom času vypočujete ich staršie sólové skladby, prídete na to, že bolo len otázkou času, kedy príde k stretnutiu hudobných svetov týchto talentovaných umelcov. Vplyvy žánrov ako soul, funk, či jazz boli od začiatku u oboch neodškriepiteľné.

Okolnosti, za ktorých sa obaja stretli boli naozaj zaujímavé. Na fóre Drum&Bass Areny sa zúčastnili súťaže, v ktorej producenti dostali náhodne pridelený track na remix od ďalších členov fóra bez toho, aby o sebe predtým vedeli. Andy dostal na remixovanie práve Petrov track a ten bol s výsledkom natoľko spokojný, že o pár dní si už vymieňali rôzne nápady a skúsenosti. Keď potom v jeden večer Technicolour pracoval na ďalšej veci a práve bojoval s programovaním bicích, ozval sa mu Komatic a prehovoril ho, aby ho nechal pohrať sa s nimi. O 15 minút bola na svete ich prvá spolupráca – track ‘Innervision’. Písal sa rok 2009.

Keď sa povie Technicolour & Komatic, mnohých napadne práve ich hit ‘Daydreamer’, ktorý vyšiel na ich spoločnom debutovom dvanásťpalci pod hlavičkou Technique Recordings minulý rok. Vokál, takisto ako v mnohých iných trackoch naspieval samotný Peter. Táto dvojica to za relatívne krátku dobu dotiahla veľmi ďaleko a dnes tvaruje súčasný liquidfunk. Ich hudbu hrávajú mená ako High Contrast, LTJ Bukem, či Fabio a aktuálne prišli so singlom, ktorý predstavuje ich zvuk v úplne novej polohe. Ich track ‘Changeling’ a spolu s ‘That Feeling’ vyšiel na jeho Shogun Audio. Okrem toho tanečnými parketmi po celom svete práve hýbe ich skvelá ‘Just Play‘ na značke Viper, ďalšie tracky pôjdu von na B-Ceeho Spearhead a obaja majú svoje internetové radio shows na známom Bassdrive. Technicolour & Komatic jednoducho robia návykovú hudbu!

Text: Lixx

Základné informácie

DJ pseudo:
Technicolour & Komatic
Pravé meno:

Peter Rogers & Andy Powel

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass
  • liquid funk

Kontaktné informácie

Web:
https://
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

SIGNAll_FM FESTIVAL 2011

Klub, dátum:
Kúpalisko Čajka, 20.8.2011
Mesto, štát:
Bojnice, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Technicolour & Komatic