Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Jazzanova

Jazzanova - foto poster

Jazzanova
Džez sa v deväťdesiatych rokoch spojil s elektronikou a vznikol nový džez, tanečný nu jazz. Už nie v duchu raveových diskoték, ale ako príjemná a tanečná hudba, ktorá si berie z elektroniky, starého džezu, funku, cinematic či etno skladieb.

Biografia

 

Džez vznikol v prvej polovici minulého storočia. Odvtedy ubehol dlhú cestu. Pre mnohých sa stal posedávajúcim stretnutím v kruhu intelektuálov, ktorí si na pódiách dokazujú, aké dlhé sólo dokážu zahrať na saxofóne. Ale skutočný džez, to je predovšetkým energia a tanec. Ani náhodou nie nuda v kruhu prikyvujúcich hláv.

Možno preto sa džez v deväťdesiatych rokoch spojil s elektronikou a vznikol nový džez, tanečný nu jazz. Už nie v duchu raveových diskoték, ale ako príjemná a tanečná hudba, ktorá si berie z elektroniky, starého džezu, funku, cinematic či etno skladieb. A kto by bol lepším európskym reprezentantom takejto hudby než berlínsky kolektív Jazzanova.

Kolektív Jazzanova sa dal dokopy v roku 1995. „Máme radi hudbu, počúvame veľa hudby, starej i novej, a radi hudbu tvoríme, to je vlastne všetko,“ hovorí o kapele Alexander Barck. Takto zvyknú Jazzanova odpovedať na otázku, čo za hudbu vlastne robia. Dnes majú na konte dva vlastné albumy In Between (2002) a Of All the Things (2008). Ten obsahuje aj známe skladby I Can See či Let Me Show Ya.

Okrem dvoch albumov je však kolektív známy aj svojimi remixami. Nový kabát dali trackom projektov ako Truby Trio, 4Hero či Nuspirit Helsinki. Jazzanova vystupujú aj ako zostava dídžejov. Kapela, ktorú vlastne objavil slávny Gilles Peterson, je ale najlepšia kompletná a naživo.

„Vypočítavosť v tom nehrá žiadnu úlohu,“ dodáva v biografii kapely Stefan Leisering. Jazzanova je vždy Jazzanova, nech hrajú jej členovia ako dídžeji, remixujú skladby iných alebo vystupujú ako spoločný projekt. Niekedy to znamená, že neviete presne, kto sa pod označením kapely bude ukrývať. Na Wilsonicu to ale bude jednoduché, prídu všetci jej členovia. Ako budú na festivale znieť? „Chceme ľudí zobrať na hudobný výlet,“ vysvetľuje Alexander Barck. Nech už to je výlet do latinskej či stredoeurópskej hudby.
Muzikanti dozreli

Aj keď sa hudba kapely stala na druhom albume pokojnejšia, neznamená to, že pod jej taktovou si na Wilsonicu nezatancujete. Možno dnes Jazzanova používajú menej samplov a viac pracujú so živými hudobníkmi, no hudba to je stále dobrá. A muzikantsky plnšia, kapela hovorí, že dozrela.

zdroj: wilsonic.sk

Video

Jazzanova - I Can See


Jazzanova - Let Me Show Ya

 


Základné informácie

DJ pseudo:
Jazzanova
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • nu jazz
  • brokenbeat

Kontaktné informácie

Web:
https://www.jazzanova.net/
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Wilsonic Festival 2009

Klub, dátum:
Summer Club Incheba, 12.6.2009
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Jazzanova