Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Chase and Status

Chase and Status - foto poster

DJ Chase and Status
Producentské duo z „elity“ svetového drum&bassu.

Biografia

Zdroj: NUDANCE XXL #4 (23.04.2010)

Od ich debutového albumu vydanom na Renegade Hardware (remix of Future Cut's 20/20), a pokračujúc stabilne v kvalitnej produkcii, nasledovala ich „katapultácia“ medzi elitu svetového drum&bassu.

V roku 2005 duo vypustilo veľké klubové hity ako 'Hoodrat', 'Menace', 'Iron Fist' a ‘The Ten Tonne EP' na rešpektovaných labeloch akými sú Renegade Hardware a B.C Presents. S príchodom releasu Loves Theme na Bingo rec. duo poukázalo na svoju variabilitu a schopnosť pokryť „všetky“ odnože tohto hudobného štýlu.

Rok 2005 priniesol aj hymnu pre label BreakBeat Kaos Duppy Man Ft Capleton B/W 'Top Shotta' Ft Roll Deep obidva tracky dosiahli veľký ohlas u djov a veľký support od BBC Radio 1 & 1Xtra (Including 'A' list playlist). Dvojica zaznamenala aj úspechy na brakbeatovom poli pod pseudonymom "Loopdigga". Track Timewarp na Guerilla Tactics bol v pravidelnej rotácii djs Radio1 Annie Mac & Annie Nightingale, Kiss Fm's, Tayo a tiež mien ako Stanton Warriors, Aquasky a The Breakfastaz.
Ich produkciu ocenili a podporili rádio stanice a do svojich setov ich hudbu radia dj's akými sú npr: Andy C, Grooverider, Friction, Zinc, Pendulum, Fabio, Mampi Swift a veľa ďalších.

V roku 2006 vydávajú Chase and Status The Druids Ep na Bingo rec. Ep s „valcujúcim" trackom 'The Druids, Believe, Come Back (Ft Top Cat) a Havoc všetky tracky dostali podporu z celého spektra scény. Krátko na to nasledovali kroky djs akými sú Marky a Friction s mixom pre Bingo rec. (Bingo Mix compilations.). V tom istom roku spravili rmx pre Shy Fxa Everyday Ft. Top Cat pre Digital Soundbwoy. Tento rmx sa stal rýchlo známi tak ako originál a jeho predaj prekročil očakávania. Akokoľvek bol to práve album Jenna G - For Lost Friends na ktorom track Chase & Status a Jenny - In Love' získal ocenenie najlepší track roku. Jenna G & Chase and Status získali ocenenie za najlepší singel na BBC 1Xtra Drum & Bass award v December kde hlasovalo cez 40 000 poslucháčov 1Xtra.

Nehľadiac na ocenenia Chase and Status pokračujú v tvorbe tvrdšie ako predtým, hektický začiatok roku 2007 s vydaním dvoch masívnych remixov. Brockie & Ed Solo's classic Represent na Undiluted a krátko na to remix Plan B's - No Good na 679. Ako dvojica podpísala kontrakt exkluzívne s labelom Andyho C a Red One RAM rec. v Apríli 2007 uzrel svetlo sveta release s Dumpling Riddim B/W Disco, ktorý zamieril na prvú pozíciu v 1xtra Drum and Bass charts a 2. v National Dance Charts na BBC Radio 1. V príprave je rmx pre víťaza Mercury Music Prize, Dizzeeho Rascala 'Sirens' na XL Recordings.

Chase and Status sú zruční tak v produkcii ako aj vo svojom djskom umení ich kalendár plný vystúpení po celom svete je toho dôkazom. Ako dji s 15 ročnými skúsenosťami vedia čo ponúknuť davu. Ich sety naplnené dubplatmi ako aj osvedčenými trackmi niekedy aj s kombináciou iných hudobných žánrov právom pasujú túto dvojicu medzi elitu svetového drum&bassu.

V roku 2008 vydali mega úspešný album MORE THAN A LOT, ktorý ich katapultoval medzi svetovú špičku drum&bass a dubstep producentov. Dostávajú veľa ponúk na remixovanie populárnych trackov, venujú sa djingu a hrajú po celom svete a ich kalendár je plný už niekoľko mesiacov dopredu. Preto sme veľmi radi, že prijali naše pozvanie a po dvoch rokoch sa opäť ukážu na Slovensku.

MP3 Sets: DJ Chase and Status

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Chase & Status - Triple J Promo …Drum and Bass71 MB1095x

Základné informácie

DJ pseudo:
Chase and Status
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • dubstep
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://myspace.com/chaseandstatus
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Nudance XXL #4

Klub, dátum:
Piano club, 23.4.2010
Mesto, štát:
Trenčín, Slovensko

Let it Roll open air festival

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 24.7.2009
Mesto, štát:
Staré Ždánice, Česká republika

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Chase and Status