Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Nu:Tone

Nu:Tone - foto poster

Nu:Tone
Dan Gresham, aka Nu:Tone, začal hrať na piáno vo veku 8 rokov a o rok neskôr začal spievať v „Jesus College Chorus“ v Cambridge. Študoval hudbu na Durham University, kde začal robiť aj vlastnú študentskú rádiovú show...

Biografia

Zdroj: Download 2010 - 10th Anniversary (16.07.2010)

Dan Gresham, aka Nu:Tone, začal hrať na piáno vo veku 8 rokov a o rok neskôr začal spievať v „Jesus College Chorus“ v Cambridge.  Študoval hudbu na Durham University, kde začal robiť aj vlastnú študentskú rádiovú show. Tu sa zoznámil s mladým Johnom B. Začali spolu vysielať a založili miestnu klubovú noc s názvom Substance. Všetky tieto pozitívne vibrácie vyústili k debutovému vinylovému albumu pod Johnovou značkou Beta Imprint v roku 2001.

Od podpísania zmluvy s Hospital records v roku 2003 sa Nu:Tone prepracoval na jedného z najrešpektovanejších producentov na scéne. Danove  skladby hrali takmer všetci, od LTJ Bukema až po Dillinju. Jeho hudobný prejav zaručoval vždy dobrú zábavu – či už ide o retro soul jeho klasickej skladby Spread Love, alebo Junglist Wobble jeho Strictly Social Re-rub.

Jeho album Brave Nu World, vydaný v roku 2005, podporila celá Drum & Bass komunita. Tento úspech zabezpečil  Nu:Tonovi hrania po celom svete, predstavil sa v USA, Ázii, Austrálii. Popri tom si našiel čas aj na remixy Alice Russella, Quantic a vyprodukoval track pre Jennu G.

Po krátej pauze a narodení jeho syna sa Dan vrátil v plnej sile v roku 2007. Jeho úžasný album Back of Beyond bol vydaný v roku 2007 s prívlastkom Top Class od kritikov – Knowledge Mag a Djmag ho opísali slovami ako „perfektná súhra akcelerovaného junglist funku & cooled-out melódie 70-tych rokov“. Výbery z albumu, ako napríklad Missing Link, Beliefs (s Patom Fulgonim) a System sa hrali na tanečných pódiách nielen vo Veľkej Británii.

Ako hlavná opora „Future Sound of Cambridge, Dan dostal Logistics, Commix a seba do štúdia, aby vyprodukovali devastujúci album Future Sound of Cambridge 3 v roku 2008. „Temný a smrtiaci“ album potvrdil Cambridge ako centrum D+B a upevnil úžasnú pozíciu produkcie Nu:Tone a Co.

Základné informácie

DJ pseudo:
Nu:Tone
Pravé meno:

Dan Gresham

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/djnutone
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Krankenhaus

Klub, dátum:
Majestic music club, 16.7.2011
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Nu:Tone