Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Klute

Klute - foto poster

Klute
Či už hrá na Metalheadz Night alebo mixuje liquid pre tábor Soul:r, Klute vždy prináša čerstvú a rozmanitú, vysoko energickú selekciu. Jeho nikdy „nezaškatuľkované" sety prechádzajú rozličnými štýlmi a vždy potešia tanečný parket. „Bojí" sa veľkého počtu

Biografia

Ako Tommy Stupid bol frontmanom, textárom a bubeníkom v skate punkovej kapely The Stupids, s ktorou absolvoval niekoľko turné po Európe, USA a Austrálii v neskorých osemdesiatych rokoch. K elektronickej hudbe sa dostal začiatkom 90 rokov, po tom čo počul sestrin album od Kraftwerk.

Jeho skoré začiatky sú spojené s labelom Certificate 18 Paula Arnolda, na ktorom mu v roku 1998 vyšiel prvý album s názvom ‘Casual Bodies‘. Ešte predtým ako si po zániku tohto labelu začal hľadať nový domov, vydal na ňom svoj ďalší album ‘Fear of People‘. Sledujúc heslo "lepšie byť  si svojím vlastným pánom" a s prvotným strachom, že nikto iný nebude mať záujem vydávať jeho hudbu, sa rozhodol založiť vlastný label. Pomenoval ho, podľa neho srandovným názvom, Komerčná Samovražda a pozornosť naň upriamil žánru sa vzpierajúcou klasikou ‘Tranceformat‘ z roku 2001. V roku 2006 ukázal svoju dôveru k dvom veľmi nádejným umelcom, Amitovy a SKC, tým že im vydal ich debutové albumy. Okrem spomínaného Certificate 18 zaznamenal releasy aj na Goldieho Metalheadz, 31 Records Doc Scotta či na Soul:r.

Mixujúc srdce zastavujúce melódie s húževnatými beatmi má Klute svoj vlastný zvuk, ktorý sa páči širokému publiku. Najviac pyšný je na tracky ‘Lost Connection‘ a ‘6 Days ‘ z albumu ‘No One's Listening Anymore‘. Trackmi ‘Revolution/Most People are Dicks'  vydanými na Frictionovom labely Shogun Audio ukázal svoju lásku k Detroiskému technu. Jeho posledné LPčko ‘The Emperor's New Clothes' je čisto atmosferické.  Od pochmúrnej a skľučujúcej úvodnej skladby ‘174 BPM' po nádhernú a ukľudňujúcu ‘Our Leader'  sa mu podarilo vytvoriť album, kde každý track znie jedinečne a zároveň všetky znejú nepochybne ako Klute.

MP3 Sets: Klute

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Klute - Kmag mixDrum and Bass87 MB153x

Základné informácie

DJ pseudo:
Klute
Pravé meno:

Tom Withers

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/kluteuk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Klute