Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Culture Shock

Culture Shock - foto poster

Culture Shock
Anglický iluzionista Culture Shock a jeho čary spôsobili ozajstný šok v manéžach po celom svete...

Biografia

Zdroj: 8 B´day@SubClub (25.06.2010)

Už ako 10 ročný ladil James Pountney - aka Culture Shock, anglické pirátske rádiá. V tej dobe by ani inde na drum and bass nenarazil. Podľa jeho slov, znela táto hudba v roku 1996 "totálne mimozemsky". Nadpozemskému zvuku zlomených beatov okamžite prepadol. Začal študovať technické hudobné magazíny a pomaly skladať svoje vlastné štúdio, kde by mohol experimentovať.

Prvý počúvateľný výsledok jeho snahy prišiel až roku 2004 v podobe Vega EP a to hneď na jednom z najuznávanejších vydavateľstiev - Moving Shadow. Track sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom a samozrejme aj s veľkými očakávaniami na jeho ďalšiu tvorbu. Label však na nejaký čas stopol svoje releasy a trvalo dlhé dva roky, kým James našiel svoj nový domov. Tým sa stalo nemenej rešpektované vydavateľstvo Ram Records.

Majiteľ labelu Andy C vycítil v mladom umelcovi obrovský potenciál a hneď s ním podpísal zmluvu na pripravovanú produkciu. Meno Culture Shock sa opäť viditeľnejšie zapisuje medzi top producentov. Prichádzajú i prvé djské vystúpenia, kde dokazuje svoj ozajstný cit pre hudbu.
James potom dostal možnosť spraviť vlastné EP. The third stage bol vydaný v lete 2007. Obsahoval príjemné tracky Rework, ktorý bol výsledok spolupráce s the Brookes Brothers, a originálny electro-breaks track Asteroids. Ďalším úspešným počinom bola veľmi vyzdvihovaná doska Kronix Imax, ktorá neustále dostáva obrovskú podporu od top mien na scéne... Aktuálne promuje svoj ostatný 12" na značke RAM s pesničkami Bad Red/ Surprise...

Základné informácie

DJ pseudo:
Culture Shock
Pravé meno:

James Pountney

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/jamescultureshock
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

8 B´day@SubClub

Klub, dátum:
SubClub, 25.6.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Culture Shock