Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

RedEyes

RedEyes - foto poster

RedEyes
REDEYES odštartoval svoju DJskú kariéru na francúzskej drum and bassovej scéne v roku 1999.

Biografia

Zdroj: Drumatique Session French connection (29.05.2010)

RedEyes odštartoval svoju DJskú kariéru na francúzskej drum and bassovej scéne v roku 1999. Rýchlo získava pozitívnu reputáciu vďaka eklektickej selekcii trackov a priam až neskutočnou presnosťou mixovania. V roku 2001 sa stáva súčasťou Audiabrasive collective a čoskoro získava rezidentné postavenie na parties v Toulouse, kde supportje mená ako: Fabio & Grooverider, Bryan Gee, Dj Marky, Ray Keith, Craggz & Paralell Forces, Bad Company, Nu: Tone, Commix, Break, Kemal či Ruffstuff. Následne prichádzajú bookingy aj za hranice Francúzska, na legendárne Swerve Sessions v The End, Movement v BarRumba, hosťovanie v BBC 1Xtra v Londýne, ale aj do Tokia, Bangkoku, Pekingu, Mníchova, Moskvy, Aucklandu, Berlínu, Budapešti, Madridu, Ljubljany, Viedne a mnochých ďalších častí sveta.

Ako malý počúval hard rock, ale netrvalo dlho aby aj Redeyesa zasiahla vlna hip hopu prichádzajúca spoza Atlanticu koncom 80’ rokov. Neskôr ovplyvnený afro-americkou hudbou (od jazzu, soulu, funku až po dub a funk) a tiež otvorením sa novým elektronickým hudobným smerom sa dostáva až k junglu. Jeho láska a vášen k hudbe ho v roku 2003 privádza k vlastnej produkcii.

Dnes jeho tracky hrávajú Djs ako Roni Size, DJ Marky, Gilles Peterson, Laurent Garnier, LTJ Bukem, Fabio, DJ Zinc, Bailey a môžete ich pravidelne počuť aj v éteri Radio One / 1Xtra, Kool FM, Life FM či Origin FM. O tom, že je jeho tvorba plná rôznorodých hudobných chutí a zároveň krásnej jednoduchosti, svedčí aj jeho debutový album Poetry in Motion, ktorý vyšiel na jeseň minulého roku na Speardhead Records. Spolupracoval na ňom s mnohými svetovými producentmi (Random Movement, Mutt, Matrix, Deeizm).

Tracky od Redeyesa nájdete na labeloch ako Bingo Beats, Creative Source, Innerground, Brigand, Spearhead, TruThoughts

Základné informácie

DJ pseudo:
RedEyes
Pravé meno:

Julien Salvi

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/redeyesdj
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Drumatique Session French connection

Klub, dátum:
Nu Spirit, 29.5.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

RedEyes