Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Xilent

Xilent - foto poster

DJ Xilent
Talentovaný producent, ktorý bez diskusií priniesol svieži vietor do krajiny neurofunku. Jeho zvuk je originálny, technicky na špičkovej úrovni a čo viac - dokázal spojiť nespútanú energiu neurofunku s melódiami. Až sa žiada povedať “sci-funk”!

Biografia

Xilent
Xilent
Eryk Kowalcyk aka Xilent je synonymom čerstvého a moderného tanečného zvuku z UK. Tento najznámejší poľský producent žijúci v Edinburghu je akýmsi zvukovým vizionárom a jeho energický, futuristický drum&bass, dubstep a drumstep priťahuje stále viac fanúšikov. V piatok prvého júna vystúpi na akcii Radio_FM Nudance v Majestic Music Clube.

Eryk sa venuje sa produkcii dnb, dubstepu aj drumstepu a jeho tracky Choose Me, Evolutions Per Minute, Skyward a remixy pre PNAU a Sub Focusa sú prezentované prostredníctvom známeho UKF youtube kanálu kde dosiahli milión prehratí. Hudbu vydáva na labeloch Audio Porn, Mainframe, Viper či Johnovom Beta recordings. 

Vystúpenia tohto mladíka sú jedinečné, nabité energiou a príjemným vzrušujúcim pocitom z niečoho úplne fresh&special, čo dokázal aj na minuloročnom festivale Signall_FM. Nechajme sa prekvapiť čo prinesie do hlavného mesta v júni.

Viac o ňom sa môžete dozvedieť tu https://www.nudance.sk/sk/producenti/xilent

Xilent – Choose me

Link na facebook event https://www.facebook.com/events/290404707705850

Predpredaj lístkov v sieti TICKETPORTAL https://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=16854

SOUNDCLOUD
www.soundcloud.com/xilent

FACEBOOK FANPAGE
https://www.facebook.com/XilentFanPage

Xilent on Soundcloud

Latest tracks by Xilent

Xilent
Xilent

MP3 Sets: DJ Xilent

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Xilent - Mindtech Podcast 006Drum and Bass49 MB1763x

Diskografia

Radio_FM Nudance 1.6.2012 MMC Bratislava
Radio_FM Nudance 1.6.2012 MMC Bratislava

Rozhovor

Ako vyzerala hudobná scéna v Poľsku v čase, keď si vyrastal? Ako to ovplyvnilo tvoju súčasnú kariéru?

Vyrastal som v Poľsku, aj tam bolo rozšírených mnoho žánrov od elektronickej po rockovú hudbu, vplyvy sa šírili z Ameriky a zo západu všeobecne. Domáca scéna však ponúkala hlavne poľské disco a pop charty s trochou rocku. V trackoch sa objavovali ženy spievajúce o tom, aké sú smutné a popri nich zas svalnáči tváriaci sa ako Tarzan. Tá kombinácia na mňa skutočne nemala žiadny vplyv, keďže už ako dieťa som objavil trance. Vymykal som sa z vecí, ktorými ma kŕmili odmalička moji rodičia, a boli úplne iné, viac avantgardné keď to porovnáte s komerčnými vecami, ktoré v tom čase hrávali rádiá. Vpadol som priamo do sveta psychedelických pohybov a tvrdých úderov bicích. To bol pre mňa akýsi predskokan drum and bassu, keď som mal 14, objavil som Black Sun Empire a/ alebo Calyx. To je to, čo ovplyvnilo moju hudobnú kariéru najviac.

 

EP  “Skyward,” je zamerané predovšetkým na dubstep, čo je podstatná zmena oproti tvojej minulej práci. Je to znak toho, že toto je to, v čom chceš pokračovať, alebo zostaneš pri produkovaní tvrdšieho drum and bassu?

Dobrá otázka. Úprimne, netuším. Určite budem robiť trošku aj z jedného, aj z druhého,  aj keď vonkajší tlak môže zapríčiniť, že sa to pohne úplne iným smerom. To bol tiež prípad tracku Choose me. Keď som ho dokončil, a kúsok z neho som vypustil do sveta, boli to práve ľudia na webe, ktorí ma postrčili k tomu, aby som urobil aj dubstepovú verziu. Reakcia, ktorá prišla po tom, ako som tú myšlienku zrealizoval, ma nadchla k produkovaniu dubstepu aspoň na istý čas viac ako drum and bassu. Potom ma zas začali za to nenávidieť. Prišiel som na to, že nikdy nemôžem uspokojiť všetkých, pokým nezačnem robiť dubstepové aj drum and basové verzie všetkých trackov :D To by ale nedávalo zmysel.

Odrazil sa ten obrovský úspech, ktorý si mal s dubstepovým mixom Choose me na zvuku tvojho EP? Tracky znejú tak, že ťa to skutočne chytilo zameral si sa na niečo podobné.

Musím povedať, že to malo vplyv. Všimol som si, koľko ľudí miluje tieto tranceové vibrácie a synťáky. Kým som urobil Choose me, plánoval som len urobiť nejaký tvrdší drum and bass energickejšími, melodickými časťami. Myslím, že teraz, keď o tom premýšľam, na začiatku znel môj dubstep skôr hymnyckejšie ako prvoplánovo. V krátkom čase sa chytám  ten môj prvotný štýl zaviesť do dubstepu vo väčšej miere.

Ty ako renomovaný drum and bassový umelec, čo si myslíš o rapídnom náraste popularity bassovej hudby v USA?

Renomovaný? To ma teší, ďakujem J Z toho, čo som počul, dubstep je takmer najrozšírenejši žáner v USA. Len to ukazuje na to, ako sa ľuďom menia chute. Internet, a špeciálne Beatport to jednoznačne uľahčili. Kiež by som to zažil na vlastnej koži. ( Ale myslím, že šancu budem mať vo februári 2012 – USA turné) Zatiaľ, keď sa pozriem, na čo sa ľudia vedia vyskákať,  myslím, že v určitom okamihu sínusoida hudobných nadšencov bassu začne klesať. Stane sa to, keď producenti začnú znova vmiešavať viac orchestrálnych prvkov a nástrojov do elektroniky a začne sa meniť znova na klasickú hudbu alebo niečo podobné. Kto vie.

Viem, že na začiatku svojej kariéry si začal robiť house a trance, ale vidíš sa niekedy v budúcnosti v týchto žánroch znova?

Fáza, kedy som sa zaoberal houseom a tranceom nikdy nenabrala profesionálne kontúry. Skončila sa, keď som mal 10. Trance bola len taká iskra, ktoré ma nakopla, že je možné robiť deepovú a melodickú hudbu. Pochybujem, že táto fáza by trvala aj keby som nespoznal najskôr drum and bass a potom dubstep. Keď v nejakom momente môjho života narazím na to, že som vyčerpal všetky nápady v žánroch, ktorým sa venujem, naštartujem nový projekt a budem robiť nejaké funky, electro house alebo niečo iné. Už som sa nad tým zamýšľal, ale deň nemá na to dosť hodín.

Čo chystá Xilent najbližšie?

Ďalšia vec bude vydaná na labeloch AudioPorn a Mainframe, trošku však odlišná od dubstepu. Namiesto toho predstavím viac z nového funny ultrafunku, podžánru, ktorý som už sem tam spomenul. Taký menší experiment. Uvidíme, či sa to chytí. J Bude to viac energickejšie a melodickejšie ako obvykle. Medzičasom budem hrávať každý víkend, cestovať po svete do UK, Francúzska, Belgicka, Izraela, Ruska a do USA. To všetko počas najbližších 2 mesiacov. Tí, čo by chceli vedieť viac, pozrite si moju FB stránku, kde uverejňujem všetky akcie, na ktorých budem hrať. Takisto mám urobiť nejaké nové remixy, takže fanúšikovia môjho dubstepu sa môžu tešiť. Som súčasťou aj nového neurofunkového podcastu Neurosphere Show, ktorý sme rozbehli s mojím kamošom Chrisom a.k.a Wreckage Machinery z Rakúska, takže sa chystáme aj na nové epizódy.

Naša posledná otázka. Keby si sa ocitol na opustenom ostrove, kde by si mohol počúvať do konca života dokola iba jeden song, ktorý by to bol a prečo?

Bol by to Telomere – Idiochrome. Možno vás to šokovalo, nie je to ani dubstep ani drum and bass. A prečo? Myslím, že je to nádherný song, trvá viac ako 8 minút a znie akoby ho vytvoril niekto vyšší ako človek.

Základné informácie

DJ pseudo:
Xilent
Pravé meno:

Eryk Kowalczyk

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • dubstep
  • drum'n'bass
  • neurofunk
  • tech house

Kontaktné informácie

Web:
https://www.facebook.com/XilentFanPage
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

RADIO_FM NUDANCE presents Skeptical, Xilent, Panacea

Klub, dátum:
Majestic music club, 1.6.2012
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

SIGNAll_FM FESTIVAL 2011

Klub, dátum:
Kúpalisko Čajka, 20.8.2011
Mesto, štát:
Bojnice, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Xilent