Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Rockwell

Rockwell - foto poster

DJ Rockwell
Ovláda hru na husle, či klarinet a skôr, než sa dostal na univerzitu, o elektronickú a tanečnú hudbu sa veľmi nestaral. Naopak, dlhé roky bol fanúšikom punku a hip-hopu.

Biografia

Zdroj: Minikvas (19.-21.08.2010)

Všetko sa však zmenilo práve na univerzite v Bristole. Návštevy večierkov tamojšej Full Cycle Crew, kamarátove gramce, Groovereiderovo CD – aj to boli veci, ktoré ho postupne pritiahli k energii drum&bassu. Začal sa venovať djingu a špekulovať s vlastnou produkciou, do ktorej sa pustil hlavne v období, keď sa presťahoval do Londýna. Práve tu začal vznikať jeho tipycký pochmúrny zvuk!

Onedlho si ho všimol Alix Perez a kolotoč sa rozkrútil. Jeho tracky sa dostali k menám ako ShyFX, či Kasra a prvý release na labeli Critical nenechal na seba čakať. Track Underpass znamenal pre Rockwella veľký mílnik, pričom už pred jeho vydaním sa nešetrilo superlatívami na jeho adresu. Oprávnene!

Rockwell cíti hudbu. Ako sám povedal: „Mám rád producentov, ktorí dokážu svoje nápady odprezentovať tak, aby boli zamapätateľné a aby ich tracky neboli len skladačkou ich jednotlivých častí“. Rockwellova hudba sa vymyká konvenčnému drum&bassu. Jeho tracky nepotrebujú úderné beaty, vsádza na komplikovanú štruktúru rytmiky, často poprepletanú elementami klasickej a filmovej hudby, pričom pod tým všetkým atmosféru dotvára vynikajúca, hlboko položená basa. Možno práve to, že sa k drum&bassu dostal pomerne nedávno mu otvorilo nové obzory, nezaťažené historickým vplyvom tohto žánru.

Dnes jeho tracky hrávajú ľudia ako Friction, Alix Perez, Phace, Noisia a mnoho ďalších! Na labeli Critical mu vyšlo Noir EP a jeho sety sa objavujú každú chvíľu na internete. Okrem toho na vydanie čakajú už ďalšie tracky pre Shogun Audio, Digital Soundboy, Critical, alebo Black Audio.

Video

 

 

Základné informácie

DJ pseudo:
Rockwell
Pravé meno:

https://www.myspace.com/rockwelldnb

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/rockwelldnb
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

LET IT ROLL CZ open air 2012

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 20.7.2012
Mesto, štát:
Staré Ždánice, Česká republika

ROCKWELL UK @ SUBCLUB

Klub, dátum:
SubClub, 20.5.2011
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Signall FM Festival

Klub, dátum:
Kúpalisko Čajka, 21.8.2010
Mesto, štát:
Bojnice, Slovensko

Minikvas

Klub, dátum:
Prírodný areál, 19.8.2010
Mesto, štát:
Buková, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Rockwell