Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Regis

Regis - foto poster

DJ Regis
Karl O´Connor, známejší teda pod menom REGIS zohral bezpochyby výraznú rolu v rozvoji industriálneho techna. Jeho vlastný label Downwards naštartoval za spolupráce Surgeona a Femalea éru Birminghamského soundu.

Biografia

Downwards tak dosiahol unikátny a typický charakter, ktorý významne ovplyvnil a naďalej ovplyvňuje mnohých dnešných interpretov.
Spolupráca s Petrom Suttonom (Female) viedla k sérii spoločných releasov vrátane albumu „Speak to me“ („Montreal EP“ alebo „Penetration“) Regisova produkcia bez prestania zdolávala nové hudobné bariéry od skorých 90-tych rokov. V krátkom čase zremixoval mnohých známych umelcov ako DJ Hell, Damon Wild, Surgeon, Robert Gorl (D.A.F) a Chrislo Haas (Liason Dangereuse).

Ako sólový interpret, hrá Regis digitálne upravené sety, pri ktorých používa svoj vlastný materiál i "surový" materiál iných interpretov. Počas svojho pôsobenia precestoval množstvo krajín vo svete a je doslova vychytaným overeným umelcom. Spojenie Regisa so Surgeonom tvorí slávne duo známe ako British Murder Boys. Tento projekt zaberá tú šedú oblasť medzi live actom a dídžejom využívajúcim moderné technológie vo svojej produkcii. Vystúpenia British Murder Boys sú unikátne, improvizované, štýlové a proste brutálne. Ďalšie vecičky z dielne Downwards, ako aj album British Murder Boys by sa mali na svetle sveta objaviť už čoskoro.

Základné informácie

DJ pseudo:
Regis
Pravé meno:

Karl O´Connor

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • techno
  • minimal techno/glitch techno

Kontaktné informácie

Web:
https://
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Sandwell District night

Klub, dátum:
SubClub, 14.5.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Regis