Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Danny Byrd

Danny Byrd - foto poster

DJ Danny Byrd
Prvé pokusy s tvorením a následným nahrávaním hudby si vyskúšal v malom školskom štúdiu, kde si spúšťal Cubase na Atari. Po tom ako pribehol zo školy, zobral do rúk svoje lacné klávesy Casio a začal nápady pretvárať do tónov...

Biografia

Snom každého producenta je vydať vlastnú platňu a to sa Dannymu podarilo v roku 1998, keď si dve jeho skladby - Manhattan a Get Unconscious obľúbil DJ Ron a následne ich vydal na labeli Picasso. Prvý úspech utvrdil Dannyho, že ide správnou cestou a ponoril sa do hudby ešte viac. Počúval Soul, House, UK Garage a aj táto hudba mu dodávala inšpiráciu, ktorú po malých a väčších kúskoch vnášal do svojej drum and bassovej tvorby. Tri dokončené tracky napálil na CD, ktoré rozoslal rôznym vydavateľstvám. Nemusel čakať veľmi dlho a ozvali sa mu majitelia labelu Hospital. Síce boli jediní, ale dnes už Danny a aj my vieme, že mu to nemusí byť vôbec ľúto. Počas prvej návštevy kancelárie labelu Hospital mu podali ruky London Elektricity a Chris Goss, Tony mu pustil svoje najnovšie skladby a jedna z nich - Round the Corner Dannyho úplne najviac presvedčila o tom, že cítia obidvaja hudbu na rovnakej vlnovej dĺžke. Nič nestálo v ceste tomu, aby sa mohla začať bližšia spolupráca.

Prvé Dannyho platne, ktoré z Nemocnice vyviezli s nálepkami NHS22, NHS27 a nápisom „určené pre tanečné parkety" obsahovali kúsky Changes a Do it Again. Producentské schopnosti ukázal remixami Wishing Well (London Elektricity) a Music is Everything (High Contrast). Jedným nábojom - The Winchester Club prispel ku kompilácii Weapons of Mass Creation a v plnej sile vyleteli z jeho štúdia Junction 18 a Soul Function.

Čoskoro začali prichádzať potvrdené správy o tom, že je to pravda a tak sa nielen fanúšikovia Dannyho hudby začali tešiť na to, čo príde. Shock Out a Labyrinth presvedčili o tom, že prichádza niečo veľké, priam superveľké. Tanečná energia, nezameniteľná atmosféra, príchuť Soulu a R&B, euforické plochy a to všetko s dokonalou produkciou vytvárajú jeho album Supersized.

Základné informácie

DJ pseudo:
Danny Byrd
Pravé meno:

Danny Byrd

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass
  • electro

Kontaktné informácie

Web:
https://myspace.com/dannybyrduk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Danny Byrd