Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Justice

Justice - foto poster

Justice
Justice Je francúzske elektronické duo pozostávajúce z členov Gaspard Augé a Xavier de Rosnay.

Biografia

Justice

Je francúzske elektronické duo pozostávajúce z členov Gaspard Augé a Xavier de Rosnay. Je asi najviac známa kapela z pod "rúk" vydavateľstva Ed Banger Records, ktorú menežuje Pedro Winter, zakladateľ tohto labelu. Ich debutový album vyšiel v roku 2007 s veľmi kritickými ohlasmi. Neskôr bol však nominovaný na Grammy Award "Best Electronic/Dance Album". Dostal sa na 15. miesto Pitchfork's Top 50 Albums of 2007. A dosiahol aj 18. miesto v Blender's 25 Best Album of 2007. Jusitce je známa pre jej zaradenie sa k silným rockovým vplyvom v rámci ich hudby a image.

Jusitce, sa po prvýkrát dostali do popredia ich remixom Simian's tracku "Never Be Alone", ktorý bol vytvorený do súťaže pre jedno parížske vysokoškolské rádio. Remix sa neskôr dostal do rúk Ed Banger Records a onedlho bol z neho obrovský hit nielen v kluboch, ale aj na internete. Tato skladba bola znovu vydaná v roku 2004 v DJ Hell's International DeeJay Gigolo Records a jej komerčná podoba sa dostala na pulty v UK v lete 2006 pod názvom "We Are Your Friends,"(Ten Records a sub-label of Virgin Records).

Po originálnom vydaní tracku "Never Be Alone", Justice pracovali na remixoch pre niekoľko francúzskych zoskupení (Vicarious Bliss, Scenario Rock, Gambit), tak isto ako pre umelcov väčšieho formátu (Fatboy Slim, Daft Punk...) Ich prvý sólo singel "Waters of Nazareth", vyšiel v Ed Banger Records v septembri 2005 a vďaka častému hraniu toho singlu Dj-mi ako Erol Alkan, Tiga, 2 Many DJ's a Ivan Smagghe, sa stal ďalším hitom. Tento track bol znovu vydaný v roku 2006 spolu s ďalšími remixami. V ich „plodnej činnosti“, tvorby rôznych remixov, pokračovali aj pre formácie Franz Ferdinand, Mystery Jets, Soulwax a Mr.Oizo.

Justice vs. Simian - "We Are Your Friends" vyhrali v kategórii The Best Video na MTV Europe Music Awards 2006.

Ich debutový album nazvaný † , vydali v Ed Banger Records 11. júna 2007. V Amerike vyšiel tento album v Downtown/Ed Banger a uztrel svetlo sveta aj EP D.A.N.C.E. v máji 2007 .Ich vlastný remix "D.A.N.C.E." featured tracks "Phantom" s titulom "B.E.A.T". "D.A.N.C.E." bol nominovaný na Video of the Year at the 2007 na MTV Video Music Awards. Justice si prevzali cenu "Video Star" aj na European Music Awards in Mníchove, a takisto získali cenu the best French act of the year.Justice boli vybraný urobit mix pre Fabriclive series in 2008, ale Fabric to odvolal.“Neboli sme na niečo také pripravení“, povedal Xavier de Rosnay.Ich druhou šancou bude Jún 2008 a Fabriclive 40.

Videoklip na skladbu Stress bol bojkotovaný viacerými televíznymi stanicami kvôli rasizmu, a tak kapela 1. mája 2008 uverejnila kópiu klipu na YouTube. Za prvých 24 hodín po uverejnení si ju pozrelo 14 000 ľudí. Vo videoklipe vystupuje viacero mladých mužov, prevažne černochov páchajúcich vandalizmus, násilie a ničenie majetku, počas ktorého majú oblečené rovnaké bundy s so znakom albumu kapely na chrbte.

Gaspard Augé a Xavier de Rosnay Ich vystúpenie na festivale Coachella 2007, bolo prvým živým, hudobným vystúpením pre túto zaujímavú formáciu. Ďalej ste ich mohli zažiť na Fuji Rock Festival in Niigata - Japonsko, Hultsfred Festival in Hultsfred - Švédsko, Oxegen festival in Kildare - Írsko, Vieilles Charrues Festival in Carhaix - Francúzsko, na "I Love Techno" festivale v meste Ghent - Beligcko. a na festivale Lowlands v Holandsku...

Justice sú známi aj tým, že ich hudba je zmesou rockovej hudby a electro housu. Vyskytuje sa v nej veľa syntetizátorov, často sústredených na frekvenciu basov. Pre niektoré skladby používajú vokály, skoro akoby to boli inštrumenty sami o sebe. Zdá sa, že využívajú aj veľké množstvo „syncopation“ v rôznych častiach ich piesni. Kapela bola tiež známa využívaním klávesov a basových gitár na mnohých podujatiach.

K live hraniu používajú rôzne inštrumenty, ktoré spájajú v Abletone. Taktiež používajú CD palyere Pioneer a midi Kontroler (klavesy) Korg.

MP3 Sets: Justice

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Justice - Fabric Rejected Mix (2008)Electro?3x
Justice - D.A.N.C.EElectro9 MB162x

Video

 

Justice Live in Paris

 

Justice @ I Love Techno 2006

Základné informácie

DJ pseudo:
Justice
Pravé meno:

Gaspard Augé , Xavier de Rosnay

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • electro-rock
  • electro

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/etjusticepourtous
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Sziget Festival @ 12-18. Augusta 2008

Klub, dátum:
Óbudai/Island/Budapešť/Maďarsko , 12.8.2008
Mesto, štát:
Budapešť, Maďarsko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Justice