Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Fresh

Fresh - foto poster

DJ Fresh
Dan Stein začal svoje hudobné misie v útlom veku 19. rokov , ked sa v roku 1998 stal jedným z frontmenov drum‘n‘bassovej formácie Bad Company.

Biografia

Prvý release 'Nine' bol zvolený za najlepšiu skladbu všetkých cias od 130.000 clenov Drum and Bass Arena. Netrvalo dlho a Bad Company sa stali fenoménom na celom svete. Po piatich rokoch úspechov dostáva Dan pocit, že je cas nasledovat svoju vlastnú cestu. V roku 2003 produkoval 'Mo-Fire' ako posledný track s Bad Company a tento masívny hit pristál na 22. mieste národného rebrícka. Nasledovala produkcia letného hitu ‘Barcelona’ a o pár mesiacov spolupráca s Admom F  na singli 'Miracles' pre Pet Shop Boys na ich album najväcších hitov. Fresh sa však nadalej chcel venovat skôr undergroundovejšej scéne a aj sa mu to velmi darilo. Môže sa pochválit 12. prvými miestami v grafoch tanecných UK-Charts a rebríckoch BBC radio 1. Aj to bol urcite dôvod preco práve jeho oslovil Grooverider, aby produkoval jeho doteraz nevydaný album pre Columbia records.

V roku 2003 Dan založil label 'Breakbeat Kaos' so super-producentom Adamom F a okamžite podpísal zmluvu s 'Pendulum', ktorých osobne priviezol z ich rodnej Austrálie do jeho londýnskeho bytu. Aj vdaka nemu sa z Pendulum stala jedna z najväcších hviezd na súcasnej svetovej scéne, prirovnávanej k 'nasledovníkom Prodigy'. Fresh aj po týchto úspechoch nezahálal a vydal na Breakbeat Kaos svoj prvý sólový album 'Escape From Planet Monday' so spoluprácami s Petshop Boys, DJ Shadow, Apollo 440.

Píše sa rok 2010 a Fresh je spät. S novým arzenálom v podobe albumu Kryptonite sa rúti ako ladoborec skrz zamrznuté vody drum'n'bassu a opät prináša nieco nové, nieco fresh. Nám ale verit nemusíte, precítajte si názor kompetentnejších mien!

Eddy Temple Morris, DJ z rádia XFM London, radí novú Freshovu dosku velmi vysoko: "Timeless od Goldieho, Reprazent od Roniho Size, Hold Your Colour od Pendulum a teraz Kryptonite od DJ Fresha," uvádza Eddy zoznam najvplyvnejších albumov.

Jeho názor zdiela aj drumandbassový cisár Andy C "Je to album mnohých štýlov so zaujímavým zvratom ...," a Andy C pokracuje," Fresh opät predviedol, preco je jedným z najtalentovanejších a najrozmanitejších producentov elektronickej hudby. "Zane Lowe z BBC Radio 1 už len lakonicky dodáva: "Freshovi sa to opät podarilo."
Nie je samozrejme žiadneho úspešného albumu bez úspešných skladieb. A hoci Kryptonite funguje najlepšie ako celok, jednotlivé tracky sa vo svete rozhodne nestratia a dokážu sa o seba postarat. Tak napríklad Gold Dust sa udržal v hornej tridsiatke britskej oficiálnej hitparády BBC TOP 40 po celé štyri týždne !!! Podobný osud veští dubstepový DJ Hatch aj tracku Fight: "Je to masívny, globálny nicitel parketov. Ci už v Amerike, Austrálii alebo v Japonsku, Fight to vždy zabíja!"

Základné informácie

DJ pseudo:
Fresh
Pravé meno:

Dan Stein

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/freshbadcompany
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

LET IT ROLL CZ open air 2012

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 20.7.2012
Mesto, štát:
Staré Ždánice, Česká republika

Let It Roll open air festival

Klub, dátum:
Rekr. oblasť Duchonka, 24.6.2011
Mesto, štát:
Prašice, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Fresh