Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Calyx

Calyx - foto poster

Calyx
Keď sa vysloví pseudonym „CALYX”, iste zbystrí nejeden fanúšik zlomenej hudby. Tento chlapík z južného Londýna totiž vie, ako na „to“. Tento chlapík, vlastným menom Larry Cons, však nebol vždy len dnb producentom.

Biografia

Jeho prvé hudobné úspechy slávil už v detstve. V období skorej mladosti vyštudoval až 5 hudobných nástrojov, čo mu neskôr umožnilo spolupracovať na rôznych projektoch zameraných prevažne na jazzovú a funkovú hudbu a samozrejme vystupovať s vlastným projektom Octane.

Do sveta drum & bassu vstúpil Larry v roku 1998. Prvá Calyxova zlomená produkcia sa objavila na legendárnom labely Moving Shadow a postupne svoj zoznam rozšíril o také značky ako Metalheadz, V Recordings, Renegade Hardware, Subtitles, Violence, Audio Couture, ill.skillz, Intercom a Rugged Vinyl. Aby toho nebolo málo, vytvoril 2 nové labely Thunderous Audio a Momentum Music. Prvý menovaný vlastní spolu s Kontrolom a druhý s TeeBeem. Vráťme sa však k hudbe... Calyxov debutový album No Turning Back, vydaný na Moving Shadow v roku 2005, zaznamenal taký úspech, že v priebehu polroka od jeho vydania bol repressovaný presne 3-krát! Všimli si to aj promotéri v pozvali Larryho na turné, absolvoval okrem celej Európy 2x USA a taktiež 2x v Austráliu.

Ani rok 2007 nedopadol pre tohto pána zle. Až si spomínate, na trhu sa vtedy objavil album The Anatomy. Ten znamenal aj štart spomínaného labelu Momentum Music. Nahrávka sa držala niekoľko týždňov na najvyššom mieste predaja a v rámci promo aktivít sa dvojka Calyx a TeeBee opäť vydala na svetové turné. V ich spoločných back to back setoch prezentujú svojský pohľad na nepravidelné rytmy a nemajú problém pri tom obslúžiť 6 gramofónov a 2 mixy. Práve tento „setup“ použili prvý krát v októbri 2007 v Moskve a odvtedy je to ich podmienka na zmluve pri bookingu. A niekedy si vyžiadajú ešte 2 ďalšie gramofóny :) Pri tomto štýle mixovania objavili Calyx s TeeBeem neuveriteľný počet nápadov a možností ako dá pracovať so zvukom, takže oprávnene môžu svorne tvrdiť, že ich show za mixpultom sa len tak nevidí.

V súčasnosti Larry pracuje spolu s kumpánom TeeBeem na druhom albume, ktorý plánujú vydať ako 3x12“ vinyl, prípadne si budete môcť zadovážiť 2xCD alebo digitálnu kópiu. Vinylová verzia bude obsahovať len 6 skladieb pre drum & bassové párty publikum, ale CDčka bude pokrývať 20 kúskov so širším záberom rôznych štýlov. Istotne sa je na čo tešiť!

MP3 Sets: Calyx

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Calyx - DOAMix May 05Drum and Bass82 MB221x

Základné informácie

DJ pseudo:
Calyx
Pravé meno:

Larry Cons

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/calyxuk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

LET IT ROLL open air 2013

Klub, dátum:
Areál bývalých kasárni, 2.8.2013
Mesto, štát:
Benešov, Česká republika

LET IT ROLL CZ open air 2012

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 20.7.2012
Mesto, štát:
Staré Ždánice, Česká republika

Dobrý festival 2010

Klub, dátum:
Buddha Spiritual Louge bar, 3.7.2010
Mesto, štát:
Prešov, Slovensko

Let it Roll open air festival

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 24.7.2009
Mesto, štát:
Staré Ždánice, Česká republika

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Calyx