Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Justin Martin

Justin Martin - foto poster

Justin Martin
Americký houseový DJ a producent..

Biografia

Justin Martin je jedným z mála housových DJov, ktorí dokážu zároveň skĺbiť komerčný úspech so schopnosťou zostať verným undergroundu. Jeho zvuk je popisovaný rôzne, ako melodický alebo ťažký, so skladbami ako dynamická Cicada na Dirtybird, po remix Magnificient od Iz&Diz na Om Records. Okrem týchto spomínaných labelov vydáva aj na ďalších prominentných labeloch ako Classic, Buzzin' Fly, Freerange či Utensil.

Justin získal pozornosť medzinárodného publika najmä singlom Sad Piano na labeli Bena Watta Buzzin' Fly. Tento singel sa dostal do kufrov mnohých špičkových DJov z rôznych housových žánrov a zároveň získal vynikajúce hodnotenia kritikov. Neskôr sa Justin stal spoluzakladateľom jedného z najúspešnejších amreických housových labelov dneška - Dirty Bird Records.

Za istý čas si Justin vypracoval vlastný štýl hrania a stal sa symbolom novej generácie legendárnej housovej scény San Francisca. V roku 2004 bol nominovaný na cenu Best Breakthrough DJ v International House Music Awards. Stal sa jednou z nových tvárí labelu Om Records, pre ktorý namixoval aj jednu z ich kompilácií Winter Sessions. Práve táto kompilácia bola vysoko hodnotená aj kritikmi, práve pre jej prínos k novému zvuku inak tradične deep housového labelu, ktorý roky reprezentujú ľudia ako Miguel Migs, Andy Caldwell, Mark Farina, či Fred Everything.

Jeho hudobný background ako aj vcelku excentrický prejav vystihuje asi najlepšie jeho krátke bio na jeho myspace stránke: "Ako dvojročný začal hrať na panvice a hrnce ... Dnes je DJ". Za týmto vtipným sloganom sa ale skrýva klasická hudobná výchova, v detstve sa venoval hre na klasické piano a saxofón - kombinácia, ktorá sa často vyskytuje aj v jeho produkcii dnes.

Video

Justin Martin @ Exit

Základné informácie

DJ pseudo:
Justin Martin
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • house
  • tech house

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/justinmartinsm...
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Music Is Everything with Justin Martin

Klub, dátum:
Elam klub, 25.4.2008
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Justin Martin