Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Concord Dawn

Concord Dawn - foto poster

Concord Dawn
Zoskupenie CONCORD DAWN pozostáva z dvojice zanietených hudobníkov Matta Harveya (aka Matty C) a Evana Shorta (aka Kiljoy).

Biografia

Rodáci z Nového Zélandu víria hladiny elektronickej hudby už mnoho rokov, možno aj preto boli označený za pionierov novozélandského drum and bassu. Spoznali sa vo veku 11 rokov aj vďaka spoločnej láske k hudbe. Za mlada spolu založili niekoľko hudobných zoskupení a prešli množstvom hudobných žánrov od Erica Claptona, či Rolling stones, cez rock, rave, jazz, hip hop až do chvíle, kedy objavili jungle.

Obaja začali súčasne študovať zvukové inžinierstvo a v rovnakej dobe aj písať prvé "zlomené" skladby. Netrvalo dlho a vznikol debutový album, ktorý vyšiel na lokálnom vydavateľstve Kog Transmissions. Album bol nadšene prijatý publikom vďaka čomu si Matt a Evan rozšírili poslucháčsku základňu na rodnom súostroví a začali pútať pozornosť aj v zámorí. Druhý album Disturbance priniesol origiálny a energický sound vďaka ktorému sú Concord Dawn známy dodnes. Naozajstný zlom však nastal až po tom čo sa na niekoľko mesiacov presťahovali do Londýna, kde zložili svoj tretí album Uprising. Asi najznámejšou skladbou z neho je Morning light, ktorý je dodnes zárukou plného parketu v každom klube... Skadbu odvtedy remixovalo niekoľko svetoznámych producentov, objavila sa na množstve výberoviek, kompilácii a dokonca zaujala aj popredné priečky v hitparáde UK top 100. Album Uprising získal ocenenie 'best album' a 'best electronic release' v 2004 B-Net radio awards, a duo bolo nominované ako 'best electronic act' vo Vodafone music awards 2004.

Chaos by design je ich štvrtým albumom v poradí no druhým albumom, ktorý vydali na vlastnom vydavateľstve Uprising recordings. Ich predchádzajúce úspechy vložili veľké očakávania do tohto albumu, aby celosvetovo nesklamali svojich poslucháčov. Concord Dawn sa tu prezentujú ako umelci, ktorý sa snažia zmiešať staré s niečím novým, prekročiť hranice a prebádať nové územia. Nájdu sa tu klasické hity (Man For All Seasons, You Don't Have To Run, Broken Eyes), niečo na brazílsky spôsob (Never Give Up On Love), dokonca tu je aj čisto atmosférická vec (Lost at Sea) až po veci, ktoré si idu tvrdo po svojom a majú v sebe punc kvality tohto dua.

Svoj originálny zvuk distribuujú prostredníctvom top labelov ako Hospital Recordings, Timeless, Renegade Hardware, Moving Shadow, DSCI4 a Commercial Suicide. V blízkej budúcnosti sa k nim pridajú značky a Freak, Heavy Rotation, Redlight, Cyanide a BSE Recordings.

To že niesu len domácou - novozélandskou pýchou dokazuje podpora od najlepších z najlepších reprezentantov svetového drum and bassu. Grooverider, Goldie, DJ Hype, Ed Rush, Dieselboy, Bad Company, Total Science, Digital, Trace, Klute, Bailey, Fierce, Marcus Intalex, Kemal, Cause for Concern pravidelne zaraďujú tracky od Concord Dawn do svojich setov.

zdroj: dnb.sk

Video

Concord Dawn - Don't Tell Me

 

Concord Dawn - Morning Light

Základné informácie

DJ pseudo:
Concord Dawn
Pravé meno:

Matt Harvey (aka Matty C) a Evan Short (aka Kiljoy)

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.concord-dawn.co.nz/
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

DECADANCE

Klub, dátum:
METROklub, 29.11.2008
Mesto, štát:
Šaľa, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Concord Dawn