Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

S.P.Y

S.P.Y - foto poster

S.P.Y
Rodeného brazílčana Carlosa Limu aka S.P.Y môžeme bez pochýb označiť ako jedného z najhorúcejších producentov a talentov súčasnej drum & bassovej scény. Jeho hudobné produkcie sa križujú naprieč všetkými top drum & bassovými labelami ako: Innerground, Met

Biografia

Zdroj: Drumatique Session "Platinum Edition" (14.09.2010)

Hudobný talent ako aj vysoké producentské zručnosti preukazuje v štúdiovej produkcii, kde pracuje po boku DJ Markyho, Total Science a Marcusa Instalexa. Čisté, chrumkavé, rolujúce sa beaty a hlboká basová linka sú Carlosovým hlavným kapitálom. Jeho nabitý DJský program v sebe zahŕňa vystúpenia po celom svete, počnúc Austráliou, Japonskom až po jeho domovskú Brazíliu.

Od doby, kedy sa pred 7 rokmi presťahoval zo Sao Paola do Londýna, sa S.P.Y neohliada späť. Spočiatku ohromený hudobnou scénou, kultúrou a duchom metropoly, sa však čoskoro veľmi rýchlo udomácňuje medzi vibráciami drum & bassu. S DJským backroundom, ktorý si postupne začal budovať už od 12 rokov, využíva svoje zručnosti spoza gramcov a posúva sa tak na ceste stať sa hudobným producentom. V roku 2005 mu jeho prirodzený talent pre produkciu zaručil, že po šiestich mesiacoch, učiac sa na základnom technickom vybavení, podpisuje vydanie svojho prvého releasu pre Metalheadz. Jeho impresívny debut ´Til Dawn´ sa tak ocitá aj na skvelej albumovej kompilácii Winter of Content.

V roku 2006 prichádza S.P.Y s ďalším trackom ´Back Flag b/w Double Dragon´ pre nový label Med School a zároveň tiež dodáva viac experimentálnu pečať pre alternatívny label Hospital. Vzápätí vstupuje do hry so singlom (´Ghost Ship b/w Silent Sleeper´), rozvíjajúc tak vlastný štýl, ktorý je naklonený viac k dancefloorovým beatom a to ešte predtým, ako začína vydávať tracky pre iné labele, vrátane Critical a Samurai.

Nasleduje séria spoluprác s Mosus, BCee, Physics a Kiat: a nie je tak prekvapením, že začína stúpať aj jeho reputácia ako kvalitného štúdiového borca. Spoločne s kamošom, brazílčanom C.A.B.L.E., formuje Damage Inc a duo začína vydávať na Total Science´s Advanced imprint. V roku 2008, dve z jeho produkcií (‘Close Encounters’ s  Kiat  a  ‘Cold  909s’  s  Mosus), boli viac ako len štandardné tracky na excelentnej DAT Music 2 kompilácii a podtrhli tak jeho debut pre Soul:r.

Rok 2009 zastúpený celou radou releasov sa stáva pre S.P.Y najplodnejším. Sólo projekt EP pre Soul:r prináša hlbšie vibrácie spolu s dancefloorovým jemnocitom a zároveň jeho prvú spoluprácu s vokalistkou Riyou. Následne prichádzajú ďalšie spolupráce, vrátane trackov po boku Total Sience a DJa Markyho. Vrcholom všetkého je jeho návrat k Metalheadz s trackom  ‘Moon  Patrol’, ako aj debuty pre 31 Records, Innerground a Liquid V.  
V roku 2010 S.P.Y vstupuje do ďalšieho levelu. Výsledkom je jeho album po boku DJa Markyho ako aj ich nedávny remix kanadskej electrohousovej superstar Deadmau5 a tiež spolupráca s vokalistami a ďalšími umelcami z celého sveta.

 

Základné informácie

DJ pseudo:
S.P.Y
Pravé meno:

Carlos Lima

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:

  Kontaktné informácie

  Web:
  https://www.myspace.com/spymusicpage
  E-mail:
  neznámy
  Telefón:
  neznámy
  ICQ:
  neznáme
  Skype:
  neznáme

  Sledujte novinky tohto DJa!

  Pridať DJa do obľúbených - registrácia

  Najbližšie vystúpenia

  V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

  Predchádzajúce vystúpenia

  LET IT ROLL winter Slovakia

  Klub, dátum:
  Expo center, 17.12.2011
  Mesto, štát:
  Trenčín, Slovensko

  Aktuálne príspevky v diskusiách

  Aktuálne príspevky v komentároch

  S.P.Y