Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Shroombab

Shroombab - foto poster

DJ Shroombab
"Kráľovna" rakuskej dnb scény. Skvelá Djane, nemenej dobrá producentka vydávajúca pod labelmi High Tension a Urban Takeover.

Biografia

Zdroj: Code of darkness 05 (12.11.2010)

Barbara Wimmer alias Shroombab, sa narodila a vyrastala v Rakúsku. Drum n bass začala počúvať už okolo roku 1996, keď ho objavila počas pobytu v Anglicku. V tom čase písala už pre niekoľko hudobných magazínov, keď dostala pozvánku Rádia FRO, aby rozbehla svoju vlastnú sobotňajšiu nočnú šou. Pozvaných bolo mnoho djov a tak bolo len otázkou času kedy začala aj Barbara s djingom a vlastnou produkciou. V roku 2000 spolu s MC Terra založili Junglistic Sistaz crew, ktorý sa zameriava na dj´s ženského pohlavia. Veľa klubov a promoterov po celej Európe začalo dievčatá pozývať na djské hranie.

Shroombab

Okrem svojej úspešnej djskej kariery, rozbehla Shroombab v roku 2000 svoje štúdio a začala sa naplno venovať dnb produkcii. Na produkcii spolupracuje napr. aj s Mr. Polarity s Nemecka a takisto s Tomkin s rakúskeho Trickdisc Recordings. V Marci 2002 založila svoj label s názvom„High Tension Recordings" aby sa jej vinyli dostali do celosvetového povedomia. Jej dnb tracky zaradili do svojich setov dji ako Aphrodite, Andy C, Mickey Finn atď...

Okrem dnbsu sa začína zaujímat aj o break a dubstep štýli a v r.  2005 začína na parties s hraním klasických „dirty breaks with electro influence“ známimi pod jej vlastným nick-om ako "REMODEL".
O dva roky neskor sa zučastnila na lineupe jednej z najväčšých viedenskych  parties s djom Chef a ohromená užasnou basou sa definitivne rozhodla venovat hudbe a neskor aj produkcii. O niekolko mesiacov neskor  už vydavala svoj prvý dubstep track na uznavanom DUBKRAFT labeli.

V sučastnosti jej vychadzaju tracki na labeloch ako dubstep division, destionation ale aj na svojom High tension labeli. Momentalne jej vychadza nový album ktory možete ocakavat uz tuto zimu ...

Shroombab

Za svoju kariéru stihla Shroombab navštíviť vyše 20 krajín a viac ako 600 klubov popri menách ako Bad Company, Dillinja, Dom&Roland, Dieselboy, DJ Storm, Makai, Dylan, Cyantific a mnoho iných. Je známa pre svoj nekompromisný hard & techstep drum n bass ale často krát môžete z jej setov cítiť aj riadnu davku eforických a deepovích liquidov.

Dnes je po 12tich rokoch na scene stale považovana za rovnako kvalitneho hudobníka, ktorý vzdy dodá parties tie spravne otáčky a dostane ludí do tej spravnej atmosfery. Ci uz to je v nejakom mensom klube so 100 ludmi alebo pred  päťtisíckou na väčšých festivaloch ...

EN+CZ version: www.nomercy.cz

MP3 Sets: DJ Shroombab

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Shroombab – Soft & Furious Mix (…Drum a.,Jung.71 MB665x

Ostatné informácie

Shroombab - High Tension, Urban Takeover
"Rakouská první dáma drum'n'bassu" (Knowledge Magazine-2004)
"Rakouská drum'n'bassová královna"(Madonna Magazine-2008)

Mad beat Worx team
www.madbeatworx.org

Základné informácie

DJ pseudo:
Shroombab
Pravé meno:

Barbara Wimmer

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.shroombab.de.vu/
E-mail:
shroombab@gmx.at
Telefón:
004369919441101
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Code of Darkness 05 – Liquid, Deep & Jungle

Klub, dátum:
Matrix club, 12.11.2010
Mesto, štát:
Kanianka, Slovensko

Junglistic Sistaz

Klub, dátum:
SubClub, 16.4.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

[[[TRIDENT78

Klub, dátum:
Reset club, 21.11.2009
Mesto, štát:
Partizánske, Slovensko

America open air

Klub, dátum:
Olomouc - Holice, pískovne Amerika (CZ), 25.7.2009
Mesto, štát:
Praha, Česká republika

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Shroombab