Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Michel de Hey

Michel de Hey - foto poster

Michel de Hey
Michel de Hey je jedným z najvýznamnejších DJov v Holandsku. Práve z Rotterdamu si otvára dvere k tanečnej hudbe pre široké publikum. Vďaka svojim perfektným vystúpeniam v kluboch, na parties a festivaloch sa jeho meno zapísalo medzi kvalitných svetových

Biografia

Michelova kariéra DJa nabrala poriadne obrátky v roku 1986, kedy so svojím prvým vydaným trackom "Break" prenikol do Top 10 US Billboard Dance Charts. Od tej doby rozvíjal svoj klasický sound, ktorý zaujímavým umeleckým vývojom dostal do súčasnej podoby. Mnohokrát bol nominovaný na národné ceny LSDA Awards, TMF Nokia Awards a Update Dance Awards. Minulý rok získal už tretíkrát získal najprestížnejšiu cenu v oblasti tanečnej hudby v Holandsku.

Jeho klubová noc 'Future.' v klubu Nighttown (Rotterdam) začala pre 12 rokmi a postupom času sa prepracovala medzi vôbec najrešpektovanejšie party v Holandsku. Od doby vzniku 'Future.' sa na tejto klubovke vystriedala celá rada skvelých holandských, ale aj medzinárodných osobností a akcia pozbierala všelijaké možné ocenenia.

V posledných desiatich rokoch sa Michel podieľal na založení rôznych nahrávacích spoločností. EC Records vydala v posledných rokoch hneď viacero významných hitov, ktoré úspešne bodovali v najrôznejších rebríčkoch. Všetky jeho labely patria medzi vôbec tie najuznávanejšie v Holandsku a sú synonymom pre kvalitnú a originálnu tanečnú hudbu..

Pred časom založil Michel spolu s Williamom Literonom nový projekt a ich prvý spoločný singel 'Mintage' vyšiel na značke Plink Plonk Records UK. Ďalší singel 'Cloaked' znamenal posilnenie skvelej reputácie tohto dua. Nasledovali presne mierené klubové zásahy v podobe skladieb 'Hirogen' (Areacode-070) a 'Transmitter' (EC Records).

V roku 2000 vydal Michel singel 'Compound', čo bol výsledný produkt jeho spolupráce s projektom Grooveyard. Nahrávka sa bola veľmi úspešná nielen u publika, ale ocenili ju aj novinárski kritici. Neskôr vydal so Secret Cinemou ďalšiu nahrávku. Ich spoločné dielo dostalo názov 'Music is my Machine' (EC Records).

Okrem menovaných singlov má za sebou aj niekoľko kompilácii. Najvýznamnejšou je 'Essential Elements' série ((EDM), ktorá sa vydáva už od roku 1991. Z ďalších môžeme menovať 'Technological Elements' (EDM), 'Impulz' (Influx), 'Dance Valley on Ibiza' (Influx) alebo houseovou 'Syntec' (EC).

Video

Michel de Hey Innercity 2006, Amsterdam

Základné informácie

DJ pseudo:
Michel de Hey
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • techno
  • tech house

Kontaktné informácie

Web:
https://www.micheldehey.com
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Creamfields Central Europe

Klub, dátum:
Airport Břeclav, CZ, 12.7.2008
Mesto, štát:
Břeclav, Česká republika

Michel de Hey @ Dopler

Klub, dátum:
Výstavisko (ex Dopler club), 20.3.2008
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Michel de Hey