Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

London Elektricity

London Elektricity - foto poster

London Elektricity
Tony Colman, tak znie občianske meno človeka, ktorý sa ukrýva pod umeleckým menom London Elektricity.

Biografia

Zdroj: Dobrý Festival 2011 (2.-3.7.2011)

Na svete je len málo ľudí, ktorí stáli pri zrode drum and bassu a radikálne ovlyvnili jeho vývoj a smerovanie a Tony medzi takýchto ľudí rozhodne patrí.
Tak ako každý správny hudobník, Tony tiež začínal svoju púť v rôznych jazzfunkových kapelách ako vynikajúci klavirista, gitarista a občas si tiež privyrábal aj lekciami spevu. V polovici 90-tych rokov minulého storočia ho však zasiahla a ovplyvnila prudká vlna ravu a elektronickej hudby šíriacej sa z brehov Veľkej Británie. V tom čase sa spolu s kolegom Chrisom Gossom rozhodli založiť hudobné vydavateľstvo HOSPITAL RECORDS, kde by mohli dostať šancu producenti nového, energického a dravého štýlu zvaného drum and bass. Toto, dnes už kultové vydavateľstvo, ktoré je synonymom kvality a vysokého štandardu, ovplyvnilo DnB do podoby ako ho poznáme dnes. Tony, ako jeho zakladateľ, manažér a v neposlednom rade aj hudobný producent, je tak priamo zodpovedný za najväčšie hymny dnb, ktoré tu kedy vyšli, ako napr. Round The Corner, Different Drum, či Just One Second. Tony si tak získal prvotriednu reputáciu nielen ako DJ, ale aj ako producent. Sám vydal nespočetný kopec singlov, EP-čiek, remixov a podarilo sa mu dať dokopy 5 štúdiových albumov.

Jeho debutový album Pull The Plug bol vydaný na Hospital-e ešte v roku 1999. O štyri roky neskôr uzrel svetlo sveta jeho zrejme najznámejší album Billion Dolar Gravy, ktorý v roku 2005 nasledoval album Power Balads. Práve v tomto období sa Tony postaral aj o live stránku svojho projektu London Elektricity. Dal dokopy skupinu hudobníkov ako napr. soulovú speváčku Liane Caroll, ďalšieho vokalistu MC Wrec-a a bubeníka menom Landslide. V takomto zložení majú za sebou kopec vystúpení po celom svete, pri ktorých si ľudia mohli vychutnať dnb v ich jedinečnom live podaní. Z koncertov vznikli aj dve DVD – Live Gravy a Live At Scala. V roku 2008 Tony opäť stavil na sólovú produkciu čoho výsledkom bol v poradí štvrtý štúdiový album Syncopated City. K jednému z hitov na tomto albume All Hell Is Breaking Loose bol natočený videoklip, ktorý ste mohli vidieť napríklad aj na MTV. Ďalšia vokálna hymna Just One Second sa dočkala mnohých remixov od renomovaných producentov a mohli ste ju nájsť aj na mnohých Best Of Dnb kompiláciách.

Napriek tomu, že Tony neustále vystupuje po celom svete, šéfuje jednému z najlepších dnb vydavateľstiev na svete, pripravuje Hospital podcast (za ktorý mimochodom dostal aj niekoľko cien BT Digital Music Awads), nespí ani ako producent. Dôkazom toho je aj jeho najčerstvejší album Yikes!, ktorý vyšiel len v apríli tohto roku. Skladby z neho Tony určite predstaví aj fanúšikom na Slovensku a to už 2. júla 2011 na Dobrom Festivale v Prešove.

Ukážky z Tonyho tvorby si môžete vypočuť na jeho Myspace stránke a bližšie info o ňom nájdete na stránke www.londonelektricity.com. Ak Vás zaujíma čo sa pripravuje na Tonyho vydavateľstve, stačí kliknúť priamo na stránku www.hospitalrecords.com.

Základné informácie

DJ pseudo:
London Elektricity
Pravé meno:

Tony Colman

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass
  • liquid funk

Kontaktné informácie

Web:
https://www.hospitalrecords.com/
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

London Elektricity