Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Jade

Jade - foto poster

Jade
Jade na scénu zaútočil po prvý krát v roku 2004 pod vlajkou Black Sun Empire a dal tak všetkým jasný signál, že svojho postavenia na drum and bassovom výslní sa len tak nevzdá.

Biografia

Jade, vlastným menom Gábor Simon je 29 ročný architekt z Budapešti.
Jeho drum and basový príbeh sa začal v snehovej metelici, kedy bol nútený sa pred zamrznutím schovať do temného klubu. Nikdy pred tým o tom mieste nepočul, no názov “Veznica“, ho dokonale vystihoval. Práve v tejto bizarnej diere sa infikoval drum and bassom.

Je zrejmé, že schytal najsilnejšiu odrodu tejto nám všetkým dobre známej  infekcie. Takmer okamžite začal vírus šíriť. Experimentovanie sa po niekoľkých mesiacoch zmenilo na skutočnú hudobnú produkciu a trpezlivosť bola odmenená už v roku 2004 debutovým relesaom na Black Sun Empire Records.

Spočiatku spolupracoval s nemenej talentovaným producentom Matt-U, ktorý sa už dnes venuje prevažne dubstepu. Spolu stvorili hudbu pre mocné vydavateľstvá ako legendárny Moving Shadow, Rymetymeov 1210 records”, alebo Gridlokov Project51. Jadeova solo temnejšia a tvrdšia produkcia vyšla na značkách ako Lifted, Citrus, Commercial Suicide, Black Sun Empire recordings, či Close 2 Death.

To najlepšie z jeho produkcie sústredil na svoj debutový album “Venom LP”, ktorý vyšiel pod hlavičkou “Citrus Records”. V každom tracku sa tu snažil zhudobnuť jednu originálnu myšlienku, v čom mu pomohli aj remixy od rešpektovaných dnb mien ako: Axiom, Matt-U, Rymetyme, Mindscape, Icicle, a Phace.

Jadeova osobná štatistika hovorí, že od roku 2004 vydal cez 50 trackov na 8 rôznych vydavateľstvách, hral v 25 krajinách a vyše 100 mestách po celom svete od Londýna, cez Hong Kong, Auckland (NZ), až po Atény. Vďačí za to nielen kvalitnej produkcii, ale je rešpektovaný aj pre svoje djské zručnosti a skvelú komunikáciu s publikom. Vo svojich setoch spája hi-tech neuro zvuk s techno groovmi na neopočúvaných duboch od uznávaných mien svetovej scény.

Základné informácie

DJ pseudo:
Jade
Pravé meno:

Gábor Simon

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/jadednb
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Broken Minds

Klub, dátum:
DeJa Vu, 16.3.2012
Mesto, štát:
Košice, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Jade