Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Furlonge

Furlonge - foto poster

Furlonge
Furlonge je mladý chalan a ako to u drum and bassových producentov nebýva výnimkou, pochádza z Londýna.

Biografia

Zdroj: BEATZ.43 (26.03.2010)

No a keďže svet je dnes už tak malý, určite vás neprekvapí, že Nu:Tone a Logistics sú bratia, Original Sin s Taxmanom takisto, Swipe zasa Dykmanov brat a Quite býva v jednom vchode s Lixxom. Tiež vás nezaskočí ani to, že Furlonge sa odmalička kamaráti s menami ako Brookes Brothers, Sub Focus, či Culture Shock. A ak už máte takúto prominentnú partiu za kamarátov, potom je iba otázkou času, kedy drum and bass naplno dostane aj vás.

Dominic sa s hudbou dostal do kontaktu ešte počas detstva, keď začal hrávať na klavíri. Nesekol s tým však už ako malý chlapec, naopak klavíru sa venoval naďalej a na vyššej úrovni. Znalosť hudby ktorú nadobudol počas rokov strávených za pianom, keď spoznával klasickú hudbu alebo jazz, mu výrazne pomohla aj v produkcií.  Napriek tomu, že odrástol na rocku, na prelome tisícročia ho chytil drum and bass a doteraz ho nepustil. Dom vtedy začal navštevovať pravidelné klubové akcie organizované vydavateľstvami ako Renegade Hardware (ovplyvnený menami ako Ed Rush a Optical, Klute, Photek), RAM a neskôr aj Hospitality, prvé veľké liquidové noci. Tie v ňom zanechali najväčší dojem, čo neskôr tiež odzrkadlilo aj v produkcii. Jeho tracky sú energické, príjemné a veselé aspoň tak, ako ich autor.

Po prvý raz sa na platni objavilo jeho meno v roku 2008, keď na vydavateľstve Breakbeat Kaos vyšiel Drifter, jeho spoločná vec s Brookes Brothers, ako B strana k vynikajúcemu Tear You Down. Na svoj vlastný release si však Furlonge musel rok počkať. V roku 2009 si ho všimol Futurebound a  na Viper VIP mu vydal na jednej platni tracky High Commission a It's Cruel. V tom istom roku Furlonge zremixoval You & Me od American Werewolf. Jenga je názov jeho ďalšej skladby, ktorú dal label Viper k stiahnutiu zdarma v rámci proma k nie tak dávno vydanému albumu Acts Of Mad Men, ktorého tracky ešte stále valcujú slovenské parkety.
Acts Of Mad Men Furlonga taktiež neobišli a zelený obal tretej časti tohto albumu skrýva okrem Sigmáckeho High Top (Ed Rush & Optical remix) aj Furlongov skvelý track Task Master, ktorý ukazuje, že tento mladý objav na Viper právom patrí.

Myslieť si, že je to od Dominica všetko by bola veľká chyba. Samotný Sub Focus minulý rok vo svojom vynikajúcom Essential mixe na BBC Radio1 zahral zatiaľ nevydaný track, ktorý má na svedomí Furlonge spoločne so svojim kamarátom Culture Shockom, volá sa Surprise a my sa necháme prekvapiť, či bude vydaný na vydavateľstve RAM, kam bol podľa tracklistu zaradený. Furlonge si s Culture Shockom zrejme dobre rozumie aj v štúdiu, pretože spoločných vecí majú za sebou už viacero. Jednu z nich okrem Furlonga, ktorý ju hral na konci svojho vystúpenia v D&BTV už veselo hráva aj Futurebound napriek tomu, že ešte ani nemá názov. :) Uvidíme, či sa dočkáme releasu tohto skvelého veselého tracku napríklad na vydavateľstve Viper rovnako, ako zatiaľ tiež nevydaného Into the Fire. Malý prehľad jeho produkcie priniesol vo svojom minimixe.

O Dominicovi, ktorému iskričky svietia v očiach toho zatiaľ veľa popísaného nebolo. Napriek tomu, že  je nováčikom ktorý musí nabrať ešte veľa skúseností, prináša do drum and bassu svoj zvuk, nové nápady, pekné tracky a ako veríme, to najlepšie sympatického Angličana ešte iba čaká.

Možno by vás zaujímali bulvárne informácie, ako napríklad, že chytá paniku počas turbulencií v lietadle, miluje vysedávanie v dopravných zápchach, rád v parku pije a konverzuje s tulákmi, že medzi svoje záľuby zaraďuje dlhé telefónne rozhovory s pracovníkmi telemarketingových oddelení, alebo nalievanie skysnutého mlieka do cerálií (lol :)).

Základné informácie

DJ pseudo:
Furlonge
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass
  • liquid funk

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/furlonge
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Beatz 43

Klub, dátum:
ArtKlub, 26.3.2010
Mesto, štát:
Trnava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Furlonge