Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Instra:mental

Instra:mental - foto poster

DJ Instra:mental
Instra:mental: „Sústredíme sa na to, čo robíme a nesnažíme sa myslieť na to, čo je práve teraz ‘in’. Vytvárame elektronickú hudbu a veľmi si to užívame.“

Biografia

Môže sa na prvý pohľad zdať, že Instra:mental sa na scéne pohybujú iba posledných niekoľko rokov, ale pri pohľade na ich diskografiu uvidíte zapísané vedľa roku 2000 štyri zárezy do vinylu. Všetky štyri kúsky vyšli na labeli Demonic, ktorý patrí Source Direct. S ním spolupracovali na trackoch Pimp Star a Yo Bi*ch, samostatne na Boomer a Channel Zero.

Môžeme sa iba dohadovať o tom, čo bolo príčinou toho, že ďalší track z ich štúdia sa dostal medzi ľudí až koncom roka 2006. Niekto môže povedať, že dôvodom bolo to, že bolo ešte príliš skoro na to, predstavovať ich pohľad na drum and bass, pretože tak, ako vtedy, aj teraz sa snažia meniť celkové vnímanie ľudí tejto hudby. Hovoria, že 170bpm je iba tempo, ktoré si vybrali pri robení tejto hudby, vyššie rýchlosti sú pre nich prirýchle, ale v konečnom dôsledku ide aj tak iba o to, ako sa na to kto pozerá.

Marcus Intalex vydal ich track Naked Zoo na kompilácii DAT MUSIC svojho labelu Soul:R a neskôr si vybral aj skladbu Hunter, ktorá bola vyrezaná aj do vinylu a objavila sa na CD verzii druhého pokračovania DAT MUSIC. Medzitým stretli producenta s menom D-Bridge, začali si posielať tracky cez AIM, stali sa z nich kamaráti a ich výsledky ich spolupráce dnes už poznáte. Poďme sa na to všetko ale pozrieť trochu bližšie. Čím viac sa spoznávali, tým viac zisťovali, že sú si veľmi blízky v hudbe, ale aj v pohľade na veci, ktoré sa hudby netýkali. Spolupráca v štúdiu sa začínala rozvíjať a prvým výsledkom, ktorý sa dostal do rúk každému, bol track Blush Response, ktorý vyšiel na Darrenovom (D-Bridge) debutovom albume The Gemini Principle. Spoločné vízie zdieľajú nielen pri dobrom jedle a sójovom mlieku, ale hlavne v štúdiu. V pláne majú vydávať výtvory svojej spolupráce pod prezývkou ‘Plus Ultra’, tak nezabudnite zbystriť, ak niekde uvidíte toto meno. Label Exit Records, ktorého majiteľom je práve D-Bridge má meno Instra:mental napísané vedľa katalógových čísiel EXIT011 a EXIT014. Na jedenástke sa nachádzajú tracky Intervention a Horse (feat. Nico), štrnástka už navždy bude patriť skladbám Thugtronika a Thugtronik.

Kid Drama: „Vždy sa snažíme o to, aby bol v našich trackoch počuť progres a ráznosť, atmosféra je podobná, ale zvuk sa vyvíja a posúva dopredu.“

Významnou zastávkou dua Instra:mental je aj label Darkestral, ktorého cieľom nie je priniesť späť to, čo už bolo, ale hľadať a neskôr vydávať hudbu, ktorá má byť z časti budúcnosťou hudby a to nielen drum and bassovej. Všetky štyri doterajšie releasy patria dvojke Instra:mental a ich spolupráci s ostatnými producentmi. Začali skladbami Comanche a The Chamber (vs. Drkstr), pokračovali s Output 1-2 (vs. Jonny L) a Pacific Heights a rok 2008 uzatvorili na tomto labeli skladbami Rogue a Sakura. V júni tohto roku konečne vyšli štyri dlho očakávané kúsky, prvé dva – Photograph a The Dead Zone urobili sami, na ďalších dvoch – Translucent a Detuned s nimi spolupracoval D-Bridge. Za necelých 15£ si tak môžete zakúpiť EP Sepia Tones (DARKESTRAL004).

V čase, keď hudba, ktorú Instra:mental robia a hrávajú na akciách je tak obľúbená a inšpirujúca pre ľudí počúvajúcich nielen drum and bass sa už neboja robiť veci podľa toho, ako chcú. Možno práve preto sa rozhodli, že teraz je ten správny čas na založenie vlastného labelu, na ktorom budú vydávať hudbu, ktorá sa im páči. Tak v roku 2009 pribudol do zoznamu labelom jeden, ktorý sa má od ostatných líšiť nielen názvom, ale aj hudbou, ktorá sa na ňom bude postupne objavovať. Tento label dostal názov NonPlus+. Už na vydanie prvého releasu sa netrpezlivo čakalo, pretože D-Bridge pripravil track Wonder Where. Otočením platne, alebo kúpením si druhej MP3 sa dostanete k skladbe s výstižne ironickým názvom, keďže ide o prvý release - No Future (Instra:mental). Ďalší nenechal na seba dlho čakať a tak sa v auguste dostali do vinyl shopov platne NONPLUS 002 so skladbami Watching You a Tramma, ktoré urobili samotní Instra:mental. Nasledovať bude Američan ASC s Porcelain a Focus Inwards, po ňom Skream a pripravujú sa aj albumy. Vo februári budúceho roku by mali album vydať Instra:mental, potom príde LP aj od ASC.

Al Bleek: „Je skvelé vedieť, že ľudia prijali našu hudbu takú, ako ju robíme a preto nemáme dôvod ju robiť inak. Nebudeme kopírovať to, čo robia ostatní.“

Tento rok začali ‘Plus Ultra’ vydávať pravidelne každý mesiac Autonomic podcast a ak ste si ešte nečítali článok Keď sa povie Autonomic, určite sa k nemu vráťte. Okrem písaného slova v ňom nájdete aj linky na dobrú hudbu.

Základné informácie

DJ pseudo:
Instra:mental
Pravé meno:

Alex Green a Damon Kirkham

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/instramentaluk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Nuform Festival 2010

Klub, dátum:
Kasarne Kulturpark, 3.9.2010
Mesto, štát:
Košice, Slovensko

Eristoff Tracks Urban Art Forms Festival 2010

Klub, dátum:
Wiesen, Rakúsko, 3.6.2010
Mesto, štát:
Viedeň, Rakúsko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Instra:mental