Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Metrik

Metrik - foto poster

Metrik
Tom Mundell aka Metrik sa venuje hudbe od svojho detstva. Spomedzi mnohých koníčkov vyhrala v jeho živote práve hudba a drumandbass.

Biografia

Zdroj: Download open air (16.07.2010)

Tom Mundell aka Metrik sa venuje hudbe od svojho detstva. Spomedzi mnohých koníčkov vyhrala v jeho živote práve hudba a drumandbass. Začínal ako dj zo začiatku najmä na ilegálnych akciách, a v internetových rádiách. Postupne sa jeho vášen k hudbe prejavila  aj v produkcii, ktorej sa naplno venuje dodnes.

V osemnástich rokoch odchádza študovať do Brightonu. Počas školy zdokonaľuje svoje producentské schopnosti a učí sa veľa o zvuku.  Prichádzajú nové nápady, inšpirácia, jeho sny o úspešnej producentskej kariére sa začínajú meniť na skutočnosť a Tom „sa mení“ na Metrika.

K šíreniu svojej hudby využíva neobmedzené možnosti internetu, otvára si stránku na Myspace, prihlasuje sa do rôznych fór, na ktorých je hlavnou témou produkcia. Na jednej zo stránok sa zoznámuje s Kanaďanom Subtoneom, ktorý mu je najviac nápomocný. Práve jemu dnes vďačí za veľa vecí, ktoré ho naučil.

V roku 2007 sa Tomovi plní jeden zo snov. Vychádza mu platňa a nezostáva len pri jednej. Ako prvý sa objavuje remix Murder Was The Bass na labeli E.L.P Collective. Pokračuje white label s remixami Not Over Yet či release na Collective Recordings s trackmi Tenia a Bad Future. Ak ale hovoríme o roku 2007, treba spomenúť platňu na labeli Intrinsic. Hymnu Your World vyťahuje zo svojho bagu nejeden DJ,  track sám o sebe spôsobuje skutočný boom na akciách po celom svete. Lepší začiatok si snáď Metrik ani nemôže predstaviť.

Jeho hudbu chvvália Futurebound, majiteľ labelu Viper mu navrhuje užšiu spoluprácu. A toto sa proste neodmieta. Na vinyli sa tak objavujú ďalšie tracky Stranger, Zero Gravity, Moving On... A ďalšie skvelé releasy nasledujú: Technicolour , Forwad Aproach,  Do You Fell, Sunset, Time to Change … na labeloch ako Viper, Collective. V najbližšej dobe plánuje Metrik vydať track na sampleri k pripravovanej veľkej kompilácii Drum & Bass Summer Slammers 2010 na značke Viper s názvom Lightspeed a je sa skutočne na čo tešiť.

Základné informácie

DJ pseudo:
Metrik
Pravé meno:

Tom Mundell

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/metrikmusic
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Let It Roll open air festival

Klub, dátum:
Rekr. oblasť Duchonka, 24.6.2011
Mesto, štát:
Prašice, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Metrik