Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Dubfire

Dubfire - foto poster

Dubfire
Patrí do hudobného zoskupenia, ktoré si hovorí Deep Dish.

Biografia

Keď si zobral tvorivé voľno z Deep Dish (pretože on a Sharam mali vlastné projekty), Dubfire sa pohol iným smerom, ale smerom, ktorý je veľmi v znamení „music obsessive“,  zbierka nahrávok zahrnuje punk, industrial/new wave, džez, dub, hip-hop, house a techno.

Hore zmienená zmes vplyvov už nie je evidentná na jeho singli „I Feel Speed“ – cover verzia prehliadnutej piesne Love & Rockets – kde sa Dubfire podieľa na vokáloch. Významný medzník jeho hudobných začiatkov „I Feel Speed“ je ďalším dôkazom, že umelecky sa Dubfire nebojí posúvať hranice, t.j. to, za čo bol v roku 2007 oslavovaný.

„Vždy sa snažím urobiť i obal muzikálnym a vždy, keď sa objaví nový zvuk, spozorniem.“

Chvály Dubfireových produkcií rástli čo do počtu i obsahu – počnúc Mixmag (vrátane požiadavky na mixáž prestížneho cover CD časopisu), DJ Mag and Raveline (uvedenie na obale oboch) po IDJ, Groove, Beatportal, Resident Advisor a mnohé iné. A to znamená tlak. Jeho DJ-ovia a ko-producenti si mohli dovoliť oslavovať nahrávky ako „Roadkill“ a „RibCage“ tak v grafickom spracovaní, ako i v rozhovoroch.

Takéto, z hľadiska kritiky (a obchodne), úspešné produkcie slúžili ako monumentálne zahájenie pre Dubfireovu „nálepku“ new digital-relese-only, Science + Technology Digital Audio (SCI + TEC). Pôvodne vytvorená exkluzívne pre Dubfireove sólo produkcie zahŕňa nahrávky niektorých jeho obľúbených a uznávaných umelcov z celého sveta.

V 2007 tiež vyšla nahrávka prvého sólo mix albumu Global Underground, „Taipei“. Ak vôbec niekedy nejaká mix kompilácia dokázala schopnosť riadiť sa duchom doby, tak to definitívne je „Taipei“. Ako Dubfireova live produkcia zručná zmes underground techno a electronica  nadchla tak médiá, ako i hudobných fanúšikov a stretla sa s masovým nadšením, ktoré malo za následok niekoľko kladných kritík a hodnotení nielen v „Album Of The Month“, ale i v celom rade globálnych médií.

V rámci popredného miesta v oblasti remixu ho prepracovania Nitzera Ebba, Robbieho  Riveru, Nica Fancuilliho a ďalších vyniesli na samý vrchol na celom svete. Súčasné remixy pre projekt Steve Hillage & Mirrette Giraudy  System 7, UNKLE a Smith & Selway nepochybne ešte viac upevnia jeho súčasnú pozíciu „remixer du jour“.

Dubfireova zmena smeru tiež splodila nové tvorivé partnerstvá, ale i oživila tie staré: jeho prepracovanie perkuzívneho opusu a (za) klasickú 90 stopu  Ritchieho Hawtina, „Spastik“ (pôvodne nahratého v znamení Hawtinovho Platikman) bolo vydané na M-nus spolu s novou produkciou s názvom „Emissions“, tiež uvádzanej na súčasnej kompilácii značky „Expansion-Contraction“.

Základné informácie

DJ pseudo:
Dubfire
Pravé meno:

Ali Shirazinia

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • electro-rock
  • funk
  • electro
  • techno

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/djdubfire
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

GlobalGathering 2010

Klub, dátum:
Long Marston Airfield, 30.7.2010
Mesto, štát:
Stratford upon Avon, Anglicko

Beatpatrol 2010

Klub, dátum:
Rakúsko, St. Polten, 23.7.2010
Mesto, štát:
St. Polten, Rakúsko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Dubfire