Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

The Sect

The Sect - foto poster

The Sect
The Sect teda Blade a Virtua sa zoznámili začiatkom 90' rokov a odvtedy spolu produkujú drum and bass.

Biografia

Obaja vyrastali na londýnskych pirátskych rádiách a breakoch od The Prodigy a roky sledovali vývoj junglu a drum and bassu. Sami seba našli v progresívnom zvuku, aký produkovali značky Underfire, Renegade Hardware, či technom reznutý zvuk labelu Konflict.

Samotné zoskupenie THE SECT vzniklo až v roku 2003, kedy spojili sily s djom Methodom a vyprodukovali track "Geotherm", ktorý zaujal DJa Reda. Ten ho hneď upísal pre svoje vydavateľstvo Distance. Ich zvuk sa skvele hodil pre label Offkey a tak im Raiden vydal track "Nerve Attack". Ten položil základ ich debutovej EP ("The Sect EP", 2006), vďaka ktorej sa zviditeľnili nielen na anglickej scéne.

Spomedzi mnohých počinov zarezonovala najmä spolupráca s Audiom na skladbe "Pounded" pre jeho LP na značke TechFreak, remix legendárnej techno nakladačky Glenna Wilsona a Mika Humphriesa "ural Exciter" pre Subsistenz či klasiky ‘Relentless' pôvodne od Cause 4 Concern.

Rok 2009 odštartovali releasom skladby ‘Mayday' na Optivovom Redlight Records. Do budúcna pripravujú plno releasov na rôznych značkách, remix Freelandovho ‘Bring It', tiež sa chystajú rozbehnúť vlastné vydavateľstvo pre svoju produkciu a tvorbu podobne hudobne zameraných talentov...

Napriek veľkým produkčným plánom, sú The Sect rovnako ako v štúdiu, doma aj za djským pultom. Virtua predviedol svoje dj skills na slávnom šampionáte DMC. Blade, ktorý zahrá aj u nás v Subclube sa djingu venuje už vyše 15 rokov. Vďaka dlhoročným skúsenostiam z klubov po celom Anglicku a Európe, môže The Sect sľúbiť kvalitnú zmes evergreenov a dubov v perfektom mixe, ktorý zaručene každého roztancuje.

MP3 Sets: The Sect

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
The Sect - Tribute MixDrum and Bass42 MB208x
The Sect - Exclusive breakbeatz de m…Drum and Bass77 MB116x

Základné informácie

DJ pseudo:
The Sect
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/thesectdnb
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Let it Roll open air festival

Klub, dátum:
Pískovna Oplatil, 22.7.2011
Mesto, štát:
Pardubice, Česká republika

7 narodeniny dnb.sk

Klub, dátum:
SubClub, 12.6.2009
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

The Sect