Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Big Bud

Big Bud - foto poster

DJ Big Bud
Robin O´Reilly, známejší pod menom Big Bud, je hudobný producent, DJ a šéf label-u Soundtrax Records.

Biografia

Vlastnú hudbu píše a produkuje od roku 1994, kedy mu vyšiel prvý singel. Odvtedy vydal vyše 100 trackov vrátane piatich albumov. Prvý Infinity + Infinity vyšiel ešte v roku 1999, nasledovaný dvojalbumom Late Night Blues z 2001. Tretí album uzrel svetlo sveta o rok neskôr, volal sa Producer a vydalo ho legendárne vydavateľstvo Good Looking. Prišiel rok 2005 a s ním štvrtý radový album Fear of Flying. Od svojich začiatkov až po súčasnosť Big Bud vytvára tanečnú hudbu, ktorej nechýbajú emotívnosť, myšlienka a originalita. Po množstve vydaného materiálu na labeloch ako Creative Source, Nuphonic, Moving Shadow, ParadoxMusic, Basswerk, Vibez alebo Good Looking Records sa momentálne stará o chod dvoch vlastných labelov spoločne s DJ-om Elementom – sú to Soundtrax Records a Super8sound.

Big Budov zvuk bol silne ovplyvnený dlhoročným počúvaním jazzu, soulu, funku a reggae. Ale boli to až ranné breakbeatové tracky, ktoré ho podnietili k produkcii vlastnej hudby. Svoje prvé skladby vzal do klubu Speed, kde ich odovzdal Fabiovi. Výsledkom bola trojročná spolupráca s Creative Source. Nasledovala päťročná spolupráca s Good Looking Records, avšak kvôli zmluvným problémom sa musel Robin na dva roky odmlčať. Tento čas strávil kde inde ako v štúdiu prípravou nových skladieb. Niekedy v tomto období sa spoznáva s Elementom, ktorý mu ponúkol riadiacu funkciu v Sountrax Records. Vydali spolu 17 releasov a 2 albumy – Fearing of Flying a Sountrax4Life vol.1. Dvojalbum Fearing of Flying bol z veľkej časti nahrávaný v Belize, čo sa na jeho zvuku výrazne odzrkadlilo. Do Belize bol pozvaný miestnym producentom, s ktorým sa zoznámil doma v Anglicku. Nahrával tu s rôznymi hudobníkmi a vokalistami, od miestnej legendy a kultúrnej ikony Lugua, ktorý spieva africkým domorodým jazykom, po mladé pušky so vzrušujúcim vokálom ako G Rhymes, Danmarkus a Hooligan. Album sa tak stal najrôznorodejším projektom, na akom sa kedy Big Bud zúčastnil.

V septembri minulého roku vydal Big Bud svoj zatiaľ posledný album Connections, mnohými považovaný za kandidáta na album roka 2009. Ešte stále je samozrejme v predaji a ak o jeho kúpe váhate, možno vás presvedčí mixovaný set, ktorý pripravil Big Bud prevažne zo skladieb, ktoré sa nachádzajú na tomto albume.

MP3 Sets: DJ Big Bud

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Big Bud - Soundtrax4lifeDrum a.,Dubs.55 MB71x

Diskografia

Nájdete TU

Základné informácie

DJ pseudo:
Big Bud
Pravé meno:

Robin O´Reilly

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • dubstep
  • drum'n'bass
  • ambient dub

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/bigbuduk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Big Bud