Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Greg Packer

Greg Packer - foto poster

DJ Greg Packer
Greg Packer začal s Dj-ingom v roku 1989 vo veku 17 rokov, krátko po emigrácii z Anglicka do západnej Austrálie.

Biografia

Bol veľkým zberateľom platní a od roku 1982 mala jeho kolekcia viac než 1000 exemplárov. Aj preto sa rozhodol, že nastal ten správny čas preniknúť do sveta dj-ingu.

Platne, ktoré v 80. rokoch zbieral boli prevažne hip hop, electro, soul & funk a trochu reggae / dub žánru. Keď začínal s dj-ingom, hravál hip hop až do roku 1990, keď v klube Limbo's počul hrať dja menom Dave Jackson, ktorý v tom čase hrával house, breaks, techno a podobne.

Koncom '90 začína vystupovať v kluboch a len o rok neskôr vyhráva WA DMC's mixing championships, čo ho posúva ďalej do raveovej scény. V '94 odchádza naspäť do Anglicka, kde hráva po rave kluboch spolu s dj-mi ako Carl Cox, Slipmatt, Seduction... Po návrate do Austrálie sa rozhdne opustiť happy hadcore a začína sa naplno venovať drum and bassu, ktorý bol vždy jeho najväčšou láskou...

Zlom nastal keď si uvedomil, že robí dj-ing už 10 rokov a hráva produkciu iných ľudí a to bol čas, aby si zriadil štúdio a začaľ tvoriť vlastnú hudbu. Zanedlho vychádza jeho prvý oficiálny release na Hardleaders s názvom 'We hear drums'. Od tej doby mu vyšlo viacero releasov na labeloch ako Good looking, Renegade, 31 Records, Defunked, Phuturistic Bluez, New identity, Tangent, Fokuz, Interphase... Aj keď sa sústreďuje a produkuje jemnejšie tóny drum and bassu, hrá tvrdšie tracky a rád ich navzájom kombinuje.
2006 bol rokom, kedy založil svoj vlastný label Interphase Records a pokračoval vo vydávaní trackov v spolupráci Big Bud, Makoto & Phetsta, alebo tracky od Sardi, Laroque, Rregula, Muller plus.

MP3 Sets: DJ Greg Packer

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
Greg Packer - Interphase Sessions (2…Drum and Bass109 MB71x

Video

Delerium - Silence (Greg Packer remix)

Základné informácie

DJ pseudo:
Greg Packer
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://en.wikipedia.org/wiki/Greg_Pac...
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne predchádzajúce vystúpenie tohto DJa.

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Greg Packer