Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Flight

Flight - foto poster

Flight
Občianskym menom Natalie Wright bola s hudbou spojná už od útleho veku. Formovali ju rôzne druhy hudobných žánrov, teda nielen jungle scéna a parties. Esenciami boli aj aj Pop, Reggae, House, Hip Hop, či Soul.

Biografia

Zdroj: Junglistic Sistaz (16.04.2010)

Djka Flight meno, ktoré si hudobne rozhľadení ihneď spoja s 1Xtra na BBC radio. K djingu sa dostala v roku '97. Už v '98 mala za sebou hosťovania vo viacerých reláciách v éteroch rádií ako napr: Rinse FM, Rude, Tidy FM, Kool. Vďaka svojmu talentu a podpore od djok Kemistry a Storm, ktoré posunuli jej mixtape šéfovi labelu Goldiemu, sa po roku stáva členkou Metalheadz rodiny. Aj vďaka tomu začala pravidelne hrávať na akciách Sunday Session a neskôr Groove Connection.

Rezidencia na dvoch úspešných eventoch posunuli Fligh-tku vpred mimo domácich vôd. Creamfields, Locus, Movement, Bulletproof, Hospitality, Repercussion, TOV, Warning, Bassbin, Valve, Prototype a Kaos je len skrátený zoznam svetoznámych žúrov, kde pravidelne hrávala a hráva. Pribúdali hrania a jej selekciu si mohli návštevníci party vychutnať v krajinách ako Rakúsko, Nemecko, Fínsko, Taliansko, Nórsko, Japonsko, Rusko, Poľsko, Švajčiarsko, USA a mnoho ďalších.

S príchodom DAB (Digital Radio brought) v roku 2002 nastal pre Flight ďalší zlom. Dostáva sa do radov 1Xtra Drum'n'Bass teamu. Po troch mesiacoch skúšobnej doby sa stáva nestorkou show The Next Chapter, ktorá mapovala scénu, podporovala aj mladých producentov a djov. V súťaži Breaking New Talent vystúpili a prezentovali sa mená ako napr. Dillinja, Marcus Intalex, Calibre, Storm, Cyantific a tiež vtedy čerstvé talenty ako Martyn, Visionary, ako aj Future Sound Of Cambridge collective.

Drum and bass na 1Xtra je v jej réžii aj v roku 2004. Party XtraBass weekend sa po predchádzajúcich ročníkoch predĺžila na týždňovú záležitosť, kde Flight a ďalší djs z 1xtra predstavovali to najlepšie z drum and bassu po celom Anglicku.

Projekt vyvrcholil v roku 2007 pri veľkej "slávnosti" predávaní XtraBass awards v Londýne, ktorú uvádzali Flight a L Double. V tom istom roku rádio BBC mení programovú štruktúru a ruší vysielací čas pre drum and bass, ako aj niekoľkým ďalším hudobným štýlov. Aj napriek veľkému verejnému protestu Flight a ďalší djs odchádzajú z rádia.

Flight sa presadila tiež ako producentka. Spolupráca s Breakage pod pseudonymom Alias, ktorú si všimli Doc Scott, šéf labelu 31 rec. a Kasra (Critical), vyústila k releasom na Critical, Bassbin a Scientific Wax. Jej túžba šíriť svoj zvuk celosvetovo podnietila zrodom labelu Play:Musik, ktorý spolu s priateľkou Paulou Andrews rozbieha v roku 2005. Na labely vydali svoje veci producenti ako Martyn, Heist, alebo Visionary. Flight je djka, ktorá hrá rovné "myšlienkové", deepové i tvrdé kúsky v premyslených setoch, ktoré uspokoja aj najnáročnejších.

Základné informácie

DJ pseudo:
Flight
Pravé meno:

Natalie Wright

Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • jungle
  • drum'n'bass

Kontaktné informácie

Web:
https://www.myspace.com/littlemissflight
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Junglistic Sistaz

Klub, dátum:
SubClub, 16.4.2010
Mesto, štát:
Bratislava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

Flight