Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Martin Bieber

Martin Bieber - foto poster

DJ Martin Bieber
Martin Bieber spadá do kategórie progressive trance DJs.

Biografia

Do širšieho povedomia sa dostáva tento brnenský DJ v roku 2006, kedy spoločne s Jurajom Grafikom debutovali ako dvojica na festivale Rotor v Nitre. Od vtedy si už čo to preskákal a jeho aktivity pokračujú aj v súčasnosti pod značkou Bassline.

Martin Bieber, dávnejšie známy ako DJ L.T.B. (Logical Trance Beats), začínal svoju hudobnú kariéru v malom klube Ultra v rodnom Brne, všetko krátko po prelome tisícročí. Tieto prevažne tranceové začiatky dokumentujú audio záznamy zaznamenané priamo na mieste činu a nesúce príznačný názov Discomania.Súhra náhod neskôr pomohla Martinovi objaviť klubovú tanečnú hudbu a to vďaka už neexistujúcej relácii Sprite Night na slovenskom Fun rádiu. Práve tu prvý krát započul produkciu dvojice Tkac & Haverlik, ktorá v ňom odštartovala cestu za skutočným Djingom.

Netrvalo dlho a prišli prvé nákupy hudby, techniky a tým pádom aj aktívny štart s progressívnym image, s ktorým sa prezentuje dodnes.
Asi najplodnejšia bola v tomto smere spolupráca s Jurajom Grafikom, ktorému spoločne s Tomášom Haverlíkom vďačí za pomoc pri ťažkých začiatkoch a presadzovaní sa.

S prvým menovaným neskôr zakladá projekt Bieber & Grafik (celkom spontánne založený na open-air Rotor Jelenec), ktorý sa s množstvom kladných ohlasov nielen priamo na party, ale pri dodatočných sťahovaniach ich spoločných mixov (záznamy z vystúpení na festivale BeeFree zaujal tisíce party ľudí na internete). Z ďalších významných klubov, kde mal Martin tú česť prezentovať svoju víziu tanečnej hudby, môžeme spomenúť prestížny Dopler a cocktail bar Celebrity Lounge v Bratislave, príjemnú klubovku Renaissance v klube PH+ v Plzni, útulný klub Empire v Pezinku alebo party Above & Beyonde v priestoroch PKO.

Okrem tohto všetkého má Martin Bieber aj svoju druhú tvár, ktorú prezentuje každý mesiac v oddychovej relácii Chillin'n'Breezin na GoDeejay rádiu. Ako názov napovedá, prednosť dáva ambientnej elektronickej hudbe, ktorá sa nesie vo vlnách Baleárskych vôd. V klube naopak prezentuje hudbu, ktorú on sám nazýva "Atmospheric.Progressive House" s častými prvkami tranceu, či techna.
Mená, ktorých tvorbu prezentuje, alebo sa nimi necháva inšpirovať sú Hernan Cattaneo, Sander Kleinenberg, Nick Warren, Danny Howells, či Quivver.

Najlepší prehľad aktuálnych hudobných chúťok Martina Biebera predstavujú jeho promo mixy My Language, kam sa dostanú len tie najäčšie "lovin'-pieces" z jeho rozsiahleho archívu.

Na záver stačí už len ochutnať. “How I Sound Like in September 2009” je set, ktorý je kombináciou tanečnej hudby na počúvanie i tancovanie s postupne sa zvyšujúcim tempom, začínajúcim v priestoroch warm-upu, končiacim na tanečnom parkete s tech-house soundom.

MP3 Sets: DJ Martin Bieber

UkážkaNázovHudobný štýlŠtatistika
How I Sound Like in September 2009Tech-House94 MB72x

TOP5

2008: 04

Základné informácie

DJ pseudo:
Martin Bieber
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • progressive trance
  • progressive house/tribal house

Kontaktné informácie

Web:
https://www.bassline.sk
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Bassline party

Klub, dátum:
PLANET4, 11.9.2009
Mesto, štát:
Trnava, Slovensko

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Martin Bieber