Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

DJ Orbith

Orbith - foto poster

DJ Orbith
DJ Orbith patrí k špičke česko-slovenskej tanečnej scény už od roku 1999. Postupne sa z rave a techna, ktoré hral na začiatku svojej kariéry, dostal až k hudobnému štýlu elektro.

Biografia

DJ Orbith patří ke špičce česko-slovenské taneční scény již od roku 1999. Postupně se z rave a techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu elektro. Je považován nejen za jednoho z nejlepších českých djů, ale také člověka, který představuje elektro českému publiku. Pro jeho sety je charakteristická hudební směsice techna a elektra a spontánní vystupování za mixem.

Své djské začátky si odbyl v brněnském klubu Fan Favorit, kde od roku 1996 začal pravidelně hrávat každou středu a pátek, a to až do roku 1998. Jeho popularita rychle rostla, Orbith se stal jedním z nejoblíbenějších djů v Brně a za krátkou dobu se začal objevovat na velkých akcích jako Orion Hall či Citadela. V roce 2000 získal nového manažera a netrvalo dlouho a Orbith se postupně dostal do Prahy a potažmo do celých Čech.

V roce 2001 Orbith získal titul Objev roku a o 2 roky později se stal vítězem v prestižní anketě Dance Awards. Od té doby pravidelně vystupuje po celé ČR, a to jak v klubech, tak na velkých akcích (např. Summer of Love, Electric Kingdom Czech, Cocoon clubbing world tour Czech) a kromě toho se postupně dostává i do zahraničí (Mayday Hungary, M25 Poland, Nemo club Belarus). Od roku 2003 se stal rezidentem akcí Elektra v pražské Roxy, ke které později přibyla i brněnská edice.

První krok k tvorbě vlastní hudby učinil v roce 2001 – na kompilaci Elektronik Basslines mu vyšel jeho první track „Fussganger“. O rok později vydal na českém labelu Licker „Fussganger rmx“ a následoval singl „No Money No Love“ v roce 2005 (sampler Summer of Love s Alter Ego, Elektrochemie LK, Richie Hawtin). Jeho zatím posledním producentským počinem je EP Phantom – deska, kterou společně s Michalem Poliakem vydává na labelu Qrime Records.

Orbithovo zaměření na djing ho vynáší do čelních pozic české taneční scény, nepřetržitě hraje po klubech a pracuje na nových deskách. O tomto činorodém umělci jistě v budoucnu ještě hodně uslyšíme…

Diskografia

2001 Dj Orbith – Fusganger / Bassline /
2002 Dj Orbith – Fusganger rmx / Licker /
2005 Dj Orbith – No many no love / sampler summer of love with Alter Ego, Ektrochemie LK, Richie Hawtin /
2006 Michal Poliak & Orbith – Phantom Ep / Qrime /

Rozhovor

Dnešné parties už samozrejme chýba ten správny undergroundový feeling, ktorý bol pri ich zrode, ale to už skrátka neovplyvníme. Bohužiaľ, dnes sú tanečné parties veľmi komerčná záležitosť, ale zase na druhej strane lepšie platené ako pred rokmi...“, povedal v rozhovore k Oxygen_FM party DJ Orbith.

Ako vznikol DJ Orbith?

Keď to vezmem úplne od začiatku, tak s DJingom som začal úplne náhodou. Bavilo ma počúvať tanečnú hudbu, ale DJing som stále prehliadal. Môj brat v tej dobe bol už celkom dobrým a rešpektovaným DJom v Brne a neustále ma prehováral, aby som to skúsil tiež. No a jedného dňa som sa dotkol gramcov a od tej doby som bol presvedčený, že sa na nich musím naučiť hrať a hlavne, že hudbu, ktorú počúvam, musím hrať ľuďom. V tej dobe som mal asi 14 rokov. Svoje meno som ani moc neplánoval a vlastne žiadne nemal, pretože keď som začínal hrať, tak som vôbec nepočítal s tým, že by snáď moje meno mohlo byť niekedy na nejakom plagáte. Jedného dna prišiel do klubu Fan Favorit v Brne, kde som občas hrával nový manager a povedal, že si musím vymyslieť meno, lebo tu budem rezidentom piatkových nocí . Tak mi niekto poradil meno Orbit – medziplanetárne :)) ale manager klubu povedal, že si na koniec mám dať ešte h nech je to zaujímavejšie a tak vzniklo meno Orbith - niekedy v roku 1996 v klubu Fan Favorit :-)

Za posledné roky si sa vyšplhal na popredné priečky obľúbenosti v Čechách aj na Slovensku Čo pre teba znamená vyť na vrchole? Je ťažké dostať sa tam?

DJ Orbith - black&white
DJ Orbith
Myslím, že cesta na „vrchol“ je ďaleko pestrejšia a zaujímavejšia, ako na tom vrchole byť a stále sa tam držať. Pre mňa je teraz veľkým cieľom hrať viac v zahraničí a vydávať dobré „dosky.“

Veľa ľudí hovorí, že parties na prelome 80 – 90tych rokov mali veľmi zvláštnu, osobitú atmosféru, v ktorej bolo cítiť, že práve teraz vzniká niečo nové. Myslíš, že niečo také sa dá zažiť ešte aj dnes?

Dobrá otázka, dnešným parties už samozrejme chýba ten správny undergroundový feeling, ktorý bol pri ich zrode, ale to už skrátka neovplyvníme. Bohužiaľ, dnes sú tanečné parties veľmi komerčná záležitosť, ale zase na druhej strane lepšie platené ako pred rokmi...

Ako sa podľa teba bude vyvíjať tanečná scéna, aké trendy nastúpia a ako to podľa teba bude vyzerať o 20 rokov?

Ťažko povedať, napríklad v súčasnej dobe dominuje svetu minimal, ktorý sa kombinuje s rôznymi štýlmi – techno, house, progressive. Verím, že za ďalších desať rokov tu bude úplne iný hudobní štýl, možno rýchlejší, možno pomalší, ale aký bude, to naozaj netuším :-)

Ktoré z tvojich vystúpení je nezabudnuteľné a prečo?

Určite každá Elektra v brnenskom klube Fléda, nezabudnuteľná atmosféra na dobrom zvuku a napríklad ja tam bývam tiež občas nezabudnuteľný :))

Keby mohla hudba existovať v priestore, aký tvar a farbu by mala práve tá tvoja?

Hmm, bolo by to v tvare oblakov, veľmi veľké a zaoblené, žiadne hrany a farba by bola svetlo ružová a svetlo modrá .

Čo by si behom svojho hudobného života nikdy nechcel zažiť?

Snáď najhoršia by v mojom prípade bola strata sluchu, to je jediné z čoho mám strach a preto každý rok chodím pravidelne na kontrolu.

Akú otázku by si v rozhovore nikdy nechcel dostať?

Zaujímavé :) myslím, že z každej otázky sa dá nejako vykrútiť hahaha.

Hráš so Sanderom van Doornom. Čo ti toto meno hovorí, ako sa pozeráš na tvorbu tohto chlapíka?

Na rovinu o Sanderovi toho veľa neviem. Viem len, že je vo svete veľmi uznávaný a úspešný producent a DJ. Sám som na neho zvedavý a som tiež veľmi rád, že sa mi dostalo pocty hrať s takýmto DJom. Respect!

DJ Orbith
DJ Orbith - APOKALYPSA I love Techno

 Audio / MP3 - na stiahnutie

https://www.mix.cz/download/Orbith%20-%20live%20@%20Apokalypsa%20I%20Love%20Techno%20(17.11.2006).mp3

https://www.mix.cz/download/Dj%20Orbith%20live%20at%20Macumba@Danzoo_Madrid_Spain_09_03_2007.mp3

Ostatné informácie


www.djorbith.com
www.idj.cz/orbith
www.myspace.com/djorbith

Kompilace:
2001 Progresive session vol. 01 mix for xmag
2002 Progresive session vol. 02 mix for xmag
2004 Progresive session vol. 03 mix for xmag

Důležitá vystoupení:
2002 Summer of love
2003 Mayday Hungary, Summer of love
2003 Electric Kingdom Czech - Westbam, Hardy hard...
2004 Electric Kingdom Czech - Westbam, Hardy hard...
2004 Cocoon clubing world tour Czech with Sven Väth
2005 Summer of love with Alter Ego, Richie Hawtin, Elektrochemie LK...
2006 M 25 Poland, Nemo club Belorusia.

 

Základné informácie

DJ pseudo:
Orbith
Vek:
neznámy
Hudobné štýly:
  • techno
  • electro

Kontaktné informácie

Web:
https://www.djorbith.com/
E-mail:
neznámy
Telefón:
neznámy
ICQ:
neznáme
Skype:
neznáme

Sledujte novinky tohto DJa!

Pridať DJa do obľúbených - registrácia

Najbližšie vystúpenia

V systéme zatiaľ nie je evidované žiadne blízké vystúpenie tohto DJa.

Predchádzajúce vystúpenia

Citadela w/Sven Väth

Klub, dátum:
BVV, 19.3.2011
Mesto, štát:
Brno, Česká republika

Anitia - Planet Of The Techno Nymphs

Klub, dátum:
Boby Centrum, 28.1.2011
Mesto, štát:
Brno, Česká republika

Sonne Edition 10

Klub, dátum:
KS Búrovce, 25.12.2010
Mesto, štát:
Topolná, Česká republika

Hradhouse 2010

Klub, dátum:
Hrad, 6.8.2010
Mesto, štát:
Boskovice, Česká republika

PLEASURE ISLAND

Klub, dátum:
Festival Park, Hradec Králové, 24.7.2010
Mesto, štát:
Hradec Králové, Česká republika

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch

DJ Orbith